loader

Płytki marmuropodobne

Jakie są klasyczne płytki, które posłużą przez wiele lat? Warto postawić na płytki marmuropodobne. Marmur jest bowiem materiałem bardzo eleganckim, który wielu osobom kojarzy się z czym luksusowym. Jego świetnym zamiennikiem są płytki imitujące marmur. To płytki klasyczne i eleganckie, które sprawdzą się w niejednym wnętrzu. Widoczne na nich żyłkowanie jest wyróżnikiem prawdziwego marmuru. Efekt ten sprawia, że aranżacja wydaje się być bardziej dynamiczna.

Płytki marmuropododne idealne do łazienki

Marmur to materiał, który zdecydowanie cały czas inspiruje różnego rodzaju projektantów. Często podczas aranżacji dużych wnętrz stawiają oni na płytki, które imitują marmur. Spełniają one swoje zadanie świetnie.

Płytki marmuropodobne są synonimem luksusu i klasycznej elegancji. W ofercie wielu sklepów internetowych i stacjonarnych znaleźć można szeroką gamę różnego rodzaju płytek, które imitują marmur. Mają one różne wzory, kolory i formaty. Każdy więc powinien znaleźć propozycję odpowiednią dla siebie. Płytki marmuropodobne bywają połyskliwe. Wówczas pomieszczenie od razu wydaje się luksusowe. Takie płytki optycznie powiększają wnętrze i je rozjaśniają.

Łazienka w płytkach marmuropodobnych - tak czy nie?

W łazienkach marmur jest wciąż bardzo popularnym rozwiązaniem. Dla wielu osób standardowe białe i szare oraz drewnopodobne płytki są zbyt klasyczne, nudne. Stąd też świetną alternatywą są płytki ceramiczne, które imitują kamień. Potrafią one odmienić wnętrze nie do poznania.

W praktyce jest całkiem sporo sposobów na prowadzenie do aranżacji łazienki marmuru. Można go wykorzystać jako blat pod umywalkę czy w formie dodatków. Najprostszym rozwiązaniem jest jednak sięgnięcie po płytki marmuropodobne. Dzięki temu w łazience uzyskać można efekt luksusowego i jednocześnie przytulnego wnętrza. Oczywiście kluczem do sukcesu w tej sytuacji jest wykorzystanie płytek w odpowiedniej ilości, natężeniu. Aby efekt był elegancki, luksusowy można całość powierzchni pokryć płytkami imitującymi marmur. Całość można uzupełnić złotymi dodatkami i armaturą. Warto też postawić na odpowiednie oświetlenie. Takie rozwiązanie sprawdzi się z całą pewnością w dużej, przestronnej łazience. Oczywiście wnętrze wypełnione marmurem wcale nie musi się prezentować przesadnie luksusowo. Do dyspozycji są bowiem płytki marmuropodobne matowe. W ich przypadku efekt końcowy jest już zupełnie inny.

Nowoczesny marmur - jakie kolory są w trendach?

Obecnie coraz częściej spotkać się można z projektami łazienek, w których wykorzystano płytki marmuropodobne, ale inaczej niż zazwyczaj. Są one niekiedy łączone z armaturą w kolorze czarnym, tapetami czy roślinnymi wzorami. Płytki ceramiczne, które imitują marmur można też połączyć z innym intensywnym kolorem np. butelkową zielenią, delikatnym różem czy czernią. Często też w łazienkach czarny marmur znany jako Marquinia łączony jest z klasycznymi płytkami w kolorze białym. Takie zestawienie z dodatkiem złota sprawia, że łazienka jest utrzymana w modnej stylistyce glamour lub nowojorskiej. 

https://modnalazienka.pl/category/marmur-50

Zobacz

Jednym z wielu sposobów na zdrowe odżywianie może być czytanie etykiet znajdujących się na produktach spożywczych. Muszą zostać umieszczone tam wszystkie informacje na ich temat. Te dotyczące między innymi producenta, składników, alergenów, wartości energetycznych, odżywczych i innych. W Polsce tylko w języku polskim Według dyrektywy Unii Europejskiej sprzed kilku...

Tłumaczenia techniczne posiadają swoją specyfikę, a co za tym idzie, nie wymagają jedynie dobrej znajomości angielskiego. Jeśli mają stać na wysokim poziomie, konieczna jest także specjalistyczna wiedza dotycząca konkretnego zagadnienia. Tłumaczenia o takim charakterze przeważnie są zatem wykonywane przez tych autorów, którzy mogą poszczycić się dużym doświadczeniem...

Pierwszy krok w podjęciu decyzji, którą tablicę magnetyczną wybrać, jest samo określenie funkcji, do której będzie wykorzystywana. Aby dobrać jeszcze lepiej tablicę do swoich własnych potrzeb, warto zrobić pewnego rodzaju rozeznanie o wariantach dostępnych. W dzisiejszych czasach jest ich cała masa. Jaką magnetyczną tablicę wybrać, aby nie oszaleć w ilości modeli...