loader

Jakie funkcje wyważarki do kół ułatwią Ci życie?

Codzienna praca wulkanizatora spotyka się z wieloma wyzwaniami ze strony klientów, którzy chcieliby mieć usługę wykonaną na już, tu i teraz. Załatwienie opon w dobrej cenie, reklamacja ostatnio wykonanej usługi, czy wiele innych pozornie niezwiązanych z Twoją pracą spraw musisz rozwiązać jak najszybciej, by nie stracić ani czasu, ani klienta. I tu z pomocą przyjdzie dobrze wybrana wyważarka. Oto funkcje, które mogą okazać się przydatne w wyważarkach i informacje o tym, jak ustrzec się błędów przy wykonywaniu usług.

Jak ustrzec się błędów przy wyważaniu kół? Poznaj ich przyczyny!

Błędy najczęściej wynikają z pośpiechu, gdyż kolejki do wulkanizatorów najczęściej ustawiają się na ostatnią chwilę by wymienić opony, gdy nowy sezon już się zaczął. Nie chcąc stracić klientów i zarobku, słuchając ich popędzania nie trudno o pomyłkę. Chcesz obsłużyć każdego, więc starasz się zminimalizować ilość czasu na klienta, oponę.

To naturalne, że każdemu może zdarzyć się błąd podczas wyważania, nawet doświadczonym specjalistom. Warto jednak zastanowić się, jak rozwiązać problem i zachować jednocześnie wydajność pracy. A odpowiedzią jest właśnie właściwa wyważarka, która wykona niezbędne pomiary i zmniejszy czas pracy nad poszczególnymi kołami.

Nie jest to marketingowe hasło, a rzeczywistość. Miej czasu na koło to większa ilość obsłużonych klientów, a dalej automatycznie większy zarobek. Z drugiej strony szybsza obsługa może przełożyć się na mniejszą ilość czasu spędzanego w pracy. Możesz zarabiać więcej, pracując tyle samo lub nawet mniej niż do tej pory, bez podnoszenia opłat za usługi.

To oczywiste korzyści przy sezonowej wymianie opon, gdzie liczy się jakość, ale również ilość. Te czynności nie są bardzo skomplikowane i nie wymagają wielogodzinnych prac zespołów, dlatego nie powinno się ich komplikować. Wybierz wyważarkę, która uprości i uczyni bardziej wydajną Twoją pracę.

Czym są wyważarki klasy premium?

Dobra wyważarka premium wykona za Ciebie podstawowe czynności. To oczywiście zwymiarowanie koła, zweryfikowanie prostości felgi czy wskazanie dokładnego miejsca montażu ciężarka. Taka wyważarka może nawet umożliwić schowanie odważnika za ramionami felgi. Szeroką ofertę wyważarek do kół najwyższej jakości znajdziesz na https://sklep-warsztat.pl/

Kwestia niewyważonych kół - czym jest ten problem?

Wulkanizator czy mechanik niemalże codziennie słucha utyskiwań dotyczących bijących kół, drżenia kierownicy, zmniejszonego komfortu jazdy. Dla kierowcy to spore problemy. Są również tacy klienci, którzy dopatrują się "bicia czegoś" od zawieszenia. Jednak najczęściej problem leży właśnie w kołach niewłaściwie wyważonych, w diagnozie czego pomoże wyważarka.

Wybór dobrej wyważarki to dbanie o klienta i jego finanse. Zamiast wymiany elementów zawieszenia może okazać się, że wystarczy wykonać prostą diagnostykę:

  • wyważenia kół,
  • stopnia prostowania felg,

Oszczędzisz też czas jako mechanik, unikniesz oskarżeń klienta o oszustwo, wymianę niepotrzebnych podzespołów. Żaden mechanik nie chce oszukiwać celowo klientów, jednak bez odpowiednich narzędzi diagnostycznych sytuacja może mieć miejsce mimowolnie. Utarło się przekonanie, że mechanicy chcą wyciągnąć od klientów maksymalną ilość pieniędzy. Mając wyważarkę premium z możliwością pomiaru bicia felgi można uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. Funkcja pomoże określić w szybki sposób stan obręczy. Jak to działa?

Wyważarka do kół premium i funkcja pomiar bicia felgi

Dlaczego koła założone w pojeździe się trzesą, telepią? Możliwe, że to wina bicia promieniowego obręczy. Tu przydaje się właśnie możliwość zmierzenia poziomu bicia felgi. Oto kolejne kroki, jakie trzeba wykonać w przykładowej wyważarce REDATS W-770, aby poznać ten parametr:

  1. Wybór programu pomiaru.
  2. Uzupełnienie wysięgnika pomiarowego o wkręcaną rolkę.
  3. Przysunięcie rolki do wnętrza koła.
  4. Rozpoczęcie obrotów felgi.
  5. Wykonywanie pomiaru automatyczne.
  6. Dźwiękowa sygnalizacja końca pracy, wyświetlenie wyników na monitorze.

Co określa stopień skrzywienia felgi? Na ekranie sprawdza się, czy koło jest proste w położeniu na godzinie 6, a także godzinie 12. Pojawiają się również informacje o ewentualnych punktowych uszkodzeniach felgi. Dzięki temu dostępny jest komplet informacji o tym, czy felga jest prosta. A stąd już prosta droga do udowodnienia, że to nie niewłaściwe wyważenie kół jest przyczyną bicia kół, a krzywość felgi lub inne przyczyny, zatem ochrona przed reklamacjami jest oczywista.

Szybciej i sprawniej dzięki wyważarce dobrej jakości

Klasa premium w wyważarkach do kół to wiele udogodnień pozwalających zaoszczędzić czas w codziennej pracy. Dzięki lampie led świecącej pod odpowiednim kątem na koło może być wskazywane miejsce montażu ciężarka. Nie trzeba szukać go samodzielnie, to dodatkowy zaoszczędzony czas. Urządzenie samo ustawia odpowiednio koło. Dobre wyważarki mają jeszcze dodatkową funkcjonalność przyspieszającą działanie. To właśnie system obrotu koła do miejsca, w którym jest niewyważone.

We wspomnianej wyważarce określony jest jako S-Drive i pozwala na automatyczny obrót koła po dotknięciu przycisku do wybranej pozycji - na godzinę 6, 12 lub do klejenia wysięgnikiem. Nie ma konieczności ręcznego kręcenia kołem, szukania punktu montażu. Mniejsze jest też ryzyko błędu i powrotu klienta z reklamacją. Nie tracąc czasu na realizacje reklamacji, szukanie miejsca na nabicie cięarka równocześnie nie tracisz pieniędzy, bo możesz szybciej obsłużyć kolejnego klienta.

Zobacz

Witamy w klasycznym przewodniku profesji zielarstwa. Zielarze specjalizują się w zbieraniu ziół z węzłów ziołowych, które można znaleźć w całym Azeroth. Zioła te są powszechnie sprzedawane lub używane w innych profesjach, takich jak Kowalstwo, Gotowanie, Inżynieria, Skórnictwo i Krawiectwo. Zielarze mogą użyć zaklęcia Znajdź zioła, aby znaleźć zioła w pobliżu. Zioła...

Obróbka CNC znana też jako obróbka metali z wykorzystaniem skrawania pozwala nie tylko na zmianę kształtów, ale także właściwości fizycznych i chemicznych metali. To obecnie przykład najpopularniejszej z metod ich obrabiania. Można ją podzielić na kilka rodzajów, mamy więc do czynienia z obróbką cieplną, mechaniczną skrawaniem, cieplno-chemiczną oraz plastyczną. Każda...

I w tym roku zaczyna się walka o jeden z tych kredytów, które w minionych latach cieszyły się szczególną popularnością wśród przedsiębiorców. To jeden z największych przebojów wśród tych instrumentów, których zdanie polega na finansowanie firm. Trudno nie zauważyć tego, że żadne inne działanie nie rozpalało wyobraźni tak mocno, jak „kredyt technologiczny”...