loader

Co to jest Kindercore?

W ciągu ostatnich kilku lat wystrój domu skłaniał się ku minimalistycznej, inspirowanej skandynawską estetyką. Od czystych, wyrazistych linii po czystą, białą paletę kolorów, wielu czołowych projektantów skłania się ku wyglądowi "mniej znaczy więcej" od późnych lat. Ale czasy się zmieniają, a pomiędzy wzrostem maksymalizmu a przesunięciem w kierunku odważniejszych, jaśniejszych przestrzeni, zaczynamy dostrzegać więcej dekoratorów domów, którzy ryzykują kolorami i wzornictwem.

Wejdź: Kindercore. Ta estetyka designu dopiero się pojawia, ale tam gdzie hamuje minimalizm, Kindercore wychodzi na prostą. Zdecydowanie szczęśliwy ruch, ten trend skupia się wokół podstawowych kolorów i prawie dziecięcych elementów. Jest prosty, a jednocześnie nieskomplikowany i idealny dla każdego, kto chce dodać trochę zabawy do swojego domu.

Co to jest Kindercore?

Kluczowym elementem Kindercore jest prostota. Jest ona niedoskonała i trochę głupia, ale też wydaje oświadczenie. Wyszedł on na jaw jako trend w ciągu ostatniego roku i według projektantki Sarah Barnard, "styl Kindercore wydaje się być może odpowiedzią na stres naszych czasów i nasze wspólne pragnienie, aby poruszać się we współczującym, inkluzywnym kierunku".

Innymi słowy, w świecie, w którym jesteśmy bombardowani złymi wieściami, wielu projektantów sięga po szczęśliwszą estetykę, aby rozjaśnić nasze nastroje.

Podobnie jak ten Mondrianowski kolorowy zegar z MoMA Design Store, Kindercore jest trochę nowoczesny, trochę vintage i pełen osobowości. Podczas gdy podstawy Kindercore koncentrują się na łączeniu prostych, odważnych kolorów, widzimy również coraz więcej projektantów sięgających po solidne, odważne elementy, takie jak czerwone urządzenia z silnikiem ogniowym i neonowe, zielone lampki boczne.

Co to jest Chubby Furniture?

Oprócz wzlotów w przyjaznych dla Crayoli kolorach, zaczynamy również dostrzegać, że więcej projektantów mebli porzuca proste, bezszwowe linie, które znamy i kochamy z Mid-Century nowoczesnego wystroju i eksperymentuje z "pulchnymi" stylami. Podobna estetyka jak w Kindercore, puszysty wystrój jest trochę nieoczekiwany i daje dużo radości.

Pulchny kawałek będzie miał zaokrąglone krawędzie, grube boki i poczuje odpowiednią ilość młodości. Jest niewiarygodnie wygodny i wygodny, a przy tym stanowi mocny nacisk na ostre linie większości współczesnych mebli.

Jak widać w tym pięknym pokoju przy katrin_mood, pulchne meble są nieco kapryśne, ale nadal mogą czuć się eleganckie i wyrafinowane. Trudno się nie uśmiechać, gdy widzimy pulchnącą kanapę lub zmysłowe krzesło, a jest to zdecydowanie ruch projektowy, na który jesteśmy gotowi.

Jak wprowadzić Kindercore do mojego domu?

Jeśli chodzi o dekorowanie za pomocą projektu Kindercore, to dobrze jest zacząć od małych elementów. Podczas gdy niektóre inne ruchy projektowe są subtelne i łatwe do ozdobienia całego domu (pomyśl: skandynawskie), rozpoczęcie od kilku akcentów jest najlepszym sposobem na wprowadzenie tego ruchu projektowego do własnej przestrzeni. Zastanów się nad wymianą lampki nocnej na taką, która jest nieco bardziej młodzieńcza, lub dodaj kilka podstawowych kolorów poduszek do rzucania.

Według Sarah Barnard, wiosenne kolory Pantone 2020 są idealną inspiracją do wprowadzenia Kindercore do Twojego domu. Od Flame Scarlet do Classic Blue, te kolory są odważne, jasne i idealne do dodania dużo koloru do twojej przestrzeni.

Szukaj przedmiotów z blokadą kolorystyczną i zaokrąglonymi krawędziami. Zapasy, półksiężyce i cylindry to kształty, które stają się coraz bardziej popularne i idą w parze z bardziej symetrycznymi wzorami, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Jeśli kolorów podstawowych, które reprezentują Kindercore są po prostu zbyt wiele dla Ciebie, dodanie kilku grubych kawałków do domu może być nieco łatwiejsze. Szukaj zaokrąglonych krawędzi, które prawie cię przytulają, jak meble widziane w tym pokoju od katrin_mood. Pulchne meble są nie tylko wygodne, ale także przyjemne, a jednocześnie asertywne. Odważne, ciężkie kształty zajmują miejsce (zarówno wizualnie, jak i przestrzennie) i od razu tworzą punkt centralny dla każdego pomieszczenia.

Skąd wziął się Kindercore?

Podczas gdy Kindercore jest bardzo nowym pomysłem projektowym, niektórzy mówią, że wiele elementów przypomina słynnego architekta i projektanta Gerrita Rietvelda oraz artystę Pieta Mondriana. Najbardziej zbliżonym do Kindercore ruchem projektowym jest Memphis, stworzony przez włoską grupę projektową założoną na początku lat 80-tych, która przeciwstawiła się ówczesnym trendom poprzez innowacyjne i radykalne projekty.

Podczas gdy kluczowe elementy Kindercore nie są zupełnie nowe, powrót do pierwotnych kolorów i dziecięcego designu to wyraźny i mile widziany kontrast z monochromatycznym i uproszczonym podejściem, które dominowało w ostatniej dekadzie.

Zobacz

Stolica województwa podkarpackiego - Rzeszów cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko jako atrakcyjne miejsce turystyczne, ale również jako większe miasto, w którym warto zamieszkać. Wiele osób rozważa zakup nieruchomości właśnie tutaj. Wciąż powstają nowe zabudowy jedno i wielorodzinne. Zamieszkaj w urokliwym Rzeszowie Potencjał tego miasta dostrzegli zagraniczni...

W sieci znajdziemy wiele różnych stron z ogłoszeniami, więc bez problemu odszukamy swoją wymarzoną nieruchomość, nie wychodząc z domu. Czym odznacza się serwis Sasiedzki.pl? Witryna ta nie jest zwykłą stroną, gdzie właściciele nieruchomości zamieszczają swoją ofertę w sposób bezpośredni. Jest to natomiast agregat, który działa w sposób automatyczny i przeszukuje...

Domy na ranczu są niezwykle popularne w całych Stanach Zjednoczonych, więc jest duża szansa, że byłeś już w jednym z nich wcześniej. Począwszy od połowy XX wieku, większość z tych parterowych domów stoi do dziś. Czy jesteś właścicielem jednego z nich sam lub właśnie byłeś do przyjaciela, prawdopodobnie masz już wyobrażenie o niektórych cechach rancza. Często...