loader

Eurowizja 2020 odwołana przez koronawirus, ale możesz cieszyć się piosenkami

Konkurs Piosenki Eurowizji 2020 został odwołany. Słynna muzyczna ekstrawagancja jest ostatnim dużym wydarzeniem, które zostało przerwane przez pandemię Coronavirus i Covid-19.

"W ciągu ostatnich kilku tygodni zbadaliśmy wiele alternatywnych opcji, które pozwoliłyby na przeprowadzenie Konkursu Piosenki Eurowizji" - powiedział organizator wydarzenia, Europejska Unia Nadawców (EBU), w oświadczeniu na swojej stronie internetowej. "Jednakże, niepewność spowodowana rozprzestrzenianiem się COVID-19 w całej Europie - i ograniczeniami wprowadzonymi przez rządy uczestniczących w nim nadawców i władze holenderskie - oznacza, że [podjęliśmy] trudną decyzję, aby nie kontynuować imprezy na żywo zgodnie z planem".

Do tej pory międzynarodowy konkurs piosenki trwał nieprzerwanie od 1956 roku. W 2019 roku wzięło w nim udział 41 krajów w Europie i okolicach, a także Australia. Wygrała Holandia, a tym samym zyskała zaszczyt goszczenia tegorocznej imprezy.

Tegoroczny finał Eurowizji został zaplanowany na 16 maja w Rotterdamie. Według Inspektora Wykonawczego Jona Oli Sand, organizatorzy i holenderscy nadawcy zastanawiają się nad powtórzeniem tego wydarzenia w 2021 roku. "Jesteśmy bardzo dumni z konkursu piosenki Eurowizji, który od 64 lat jednoczy ludzi w całej Europie", powiedział. "Bardzo żałujemy tej sytuacji, ale mogę wam obiecać: Konkurs Piosenki Eurowizji powróci silniejszy niż kiedykolwiek."

Nadal trwają prace nad tym, kiedy lub czy Eurowizja znów się odbędzie, czy w tym roku wezmą w nim udział wykonawcy i czy osoby, które kupiły bilety, będą miały prawo do zwrotu pieniędzy.

Filmy do tegorocznych piosenek są dostępne na oficjalnym kanale Eurowizji YouTube.

Zobacz

Trudno nie zgodzić się z tym, że czas, w którym żyjemy możemy bez większej przesady określać mianem doby tabletów i smartfonów. Bezprzewodowa transmisja danych jest w związku z tym nie tylko coraz szybsza, ale i coraz łatwiejsza, a tym samym, staje się dla nas bardzo ważna. O prawdziwym „boomie” można, w związku z tym, mówić w kontekście głośników...

Każde miasto ma swoją ścieżkę dźwiękową, a jedną z najbardziej inspirujących perspektyw na odkrywanie nowego miejsca jest odkrywanie jego pulsu i historii kryjących się za jego unikalnym brzmieniem. Dlatego też postanowiliśmy przyjrzeć się miastom znanym z bogatego zaplecza muzycznego, którego rytmy można poczuć w drugim kroku na ich ziemi. Chociaż jest wiele muzycznych...

Historia najsłynniejszych synów Liverpoolu, The Beatles, jest całkiem niezła. Od ich pierwszych spotkań, tras koncertowych po świecie i późniejszego rozpadu; czytaj dalej, aby zagłębić się w krótką relację o najsłynniejszym zespole na świecie. Wczesna historia i rezydencja w Hamburgu Niewiele wiedzieliśmy o tym, że muzyczny świat zaraz się odwróci, gdy 15-letni...