loader

Najlepsze modele bezprzewodowych słuchawek

Pod względem liczby sprzedanych sztuk, od kilku lat AirPody Apple dominują na rynku prawdziwych bezprzewodowych wkładek dousznych. Jednak na rynku pojawiło się wiele nowych modeli, które zapewniają lepszy dźwięk oraz większą żywotność i wydajność baterii. A teraz jest wiele atrakcyjnych, całkowicie bezprzewodowych wkładek dousznych do wyboru - a po drodze jest ich jeszcze więcej.

Mamy listę najlepiej brzmiących prawdziwych bezprzewodowych wkładek dousznych i najlepszych tanich prawdziwych bezprzewodowych wkładek dousznych. Ta lista jest, po prostu, najlepszymi prawdziwymi bezprzewodowymi wkładkami dousznymi. Pamiętaj, że aby uzyskać optymalną wydajność, najlepsze bezprzewodowe wkładki douszne zazwyczaj muszą czuć się komfortowo, mieć ergonomiczny kształt i dobrze dopasowane, szczelnie zamknięte. Jeśli nie można uzyskać przytulne dopasowanie z dousznych słuchawek, będziesz smutno rozczarowany i myślisz, że został zgrany, dlatego sugeruję zakup od sprzedawcy z przyzwoitą politykę zwrotu, takich jak Amazon. Będziemy regularnie aktualizować tę listę, kiedy będziemy przeglądać nowe produkty.

Druga generacja Momentum True Wireless 2, dostępne teraz do przedsprzedaży i wysyłki w kwietniu, nie są tanie w cenie 300 dolarów, ale są one lepsze na całym świecie niż oryginały, z nieco mniejsze, bardziej komfortowy projekt, aktywne tłumienie hałasu, że rywalizuje z AirPod Pro, lepszą żywotność baterii (do siedmiu godzin w porównaniu do oryginału cztery) i lepszą redukcję hałasu podczas połączeń. A jeśli nie spodobają Ci się one w kolorze czarnym, to jeszcze w tym roku pojawi się biała wersja. Najważniejsze jest jednak to, że Momentum True Wireless 2 charakteryzują się takim samym znakomitym dźwiękiem - w każdym razie w przypadku prawdziwych bezprzewodowych wkładek dousznych - oferując wyraźnie lepszą jakość dźwięku niż AirPods Pro. To sprawia, że są one prawdopodobnie najlepszymi prawdziwymi bezprzewodowymi wkładkami dousznymi na rynku i otrzymują nagrodę CNET Editors' Choice Award.

Wykorzystują one Bluetooth 5.1 z obsługą kodeków AAC i AptX (dla urządzeń, które mają AptX jak smartfony Samsung Galaxy).

Najlepsze bezprzewodowe wkładki douszne na całym świecie

Apple AirPods Pro

Nawet jeśli nie brzmią one tak magicznie, jak miałbyś nadzieję, że model za 249 dolarów, to i tak AirPods Pro to świetna para prawdziwie bezprzewodowych słuchawek. Wynika to w dużej mierze z ich zwycięskiej konstrukcji i dopasowania, lepszej wydajności basów, skutecznego tłumienia szumów i doskonałej jakości połączenia. Tak, są drogie, kosztują 250 dolarów, ale dobra wiadomość jest taka, że będziesz ich używać tak dużo, że prawdopodobnie będziesz zużywać baterie - z czasem się zużywają i nie można ich wymienić - i musisz kupić nową parę w ciągu 18 do 24 miesięcy, jeśli nie zgubisz ich najpierw.

Najlepszy bezprzewodowy sequel wkładek dousznych

Jabra Elite 75t

Na pierwszy rzut oka, Elite 75t, która pierwotnie miała kosztować 200 dolarów, a teraz sprzedaje za 180 dolarów (170 funtów i 299 dolarów AU), wydają się być raczej ewolucyjnym ulepszeniem z wysoko ocenianej Elite 65t. Ale aktualizacje okazują się być nieco bardziej znaczące, niż początkowo myślałem. Elite 75t jest mniejsza (pączki i obudowa są o 20% mniejsze niż Elite 65t), ich zwiększona żywotność baterii i ładowanie przez USB-C są znaczącymi ulepszeniami. A potem są mniejsze zmiany, jak nowy projekt obudowy ładowania z magnesami wewnątrz, które ułatwiają otwieranie i zamykanie i utrzymać pąki wewnątrz. Podczas gdy Elite 75t nie są tak wygodne do noszenia jak AirPods Pro i nie mają aktywnego tłumienia hałasu, robią one dźwięk lepiej, z wyraźniejszym ogólnym dźwiękiem i lepszą definicją basu, tak długo, jak masz szczelne uszczelnienie.

Souped-up Samsung buds

Samsung Galaxy Buds Plus

Buds Plus Samsunga wyglądają zasadniczo tak samo jak oryginalne Buds Galaxy, ale ich żywotność baterii jest oceniana na 11 godzin dla odtwarzania muzyki (od 6), i pakują podwójne sterowniki dla lepszego dźwięku i dodatkowy mikrofon w każdym pąku, aby pomóc w zewnętrznej redukcji szumów podczas wykonywania połączeń.

Byłem pod wrażeniem tego dźwięku. Jest szczegółowy i gładki, z głębokim, dobrze zdefiniowanym basem. Brzmienie jest bogatsze i bardziej przestronne niż oryginalne Galaxy Buds. Za dźwiękiem stoi renomowana austriacka firma audio AKG, którą Samsung nabył kupując Harmana. Oryginalne pąki również zostały "dostrojone" przez AKG, ale są to lepsze niż oryginały - i to właśnie z tym, co otrzymujesz z zestawem Jabra Elite 75t, jeśli nie nawet odrobinę lepszym. Wykorzystują one interfejs Bluetooth 5.0 i obsługę AAC (teraz jest aplikacja dla użytkowników systemu iOS) oraz skalowalny kodek firmy Samsung, który jest podobny do aptX, ale jest zastrzeżony dla smartfonów Samsung Galaxy.

Najlepsze tłumienie hałasu

Sony WF-1000XM3

W prawdziwie bezprzewodowych (w stylu AirPodów) słuchawkach Sony nie ma zbyt wiele do czynienia z odtwarzaczem, ale nowy model WF-1000XM3 może to zmienić. Chociaż ta para słuchawek nie jest tania, jeśli chodzi o jakość dźwięku, są one najlepsze bezprzewodowe wkładki douszne w tym zakresie cenowym, dopasowanie i być może nawet przekraczające jakość i wydajność droższych konkurentów z Sennheiser, Beats, Master & Dynamic i Bang & Olufsen. Mają one również cechę, której nie posiadają te bezprzewodowe wkładki douszne: technologię aktywnej eliminacji szumów, która redukuje hałas otoczenia.

Jedyną wadą jest to, że wkładki douszne WF-1000XM3 nie są oceniane jako słuchawki odporne na pot i wodę. Mimo to, bez problemu używałem ich do lekkich treningów z odrobiną potu na siłowni. Używają one Bluetooth 5.0 z obsługą AAC, ale nie aptX.

Zobacz

Obróbka CNC znana też jako obróbka metali z wykorzystaniem skrawania pozwala nie tylko na zmianę kształtów, ale także właściwości fizycznych i chemicznych metali. To obecnie przykład najpopularniejszej z metod ich obrabiania. Można ją podzielić na kilka rodzajów, mamy więc do czynienia z obróbką cieplną, mechaniczną skrawaniem, cieplno-chemiczną oraz plastyczną. Każda...

I w tym roku zaczyna się walka o jeden z tych kredytów, które w minionych latach cieszyły się szczególną popularnością wśród przedsiębiorców. To jeden z największych przebojów wśród tych instrumentów, których zdanie polega na finansowanie firm. Trudno nie zauważyć tego, że żadne inne działanie nie rozpalało wyobraźni tak mocno, jak „kredyt technologiczny”...

​ Powłoka ceramiczna chroni lakier auta przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Jej trwałość zależy jednak od warunków eksploatacji. Czym więc jest i co daje w praktyce to zabezpieczenie karoserii? Czemu jej nałożenie może kosztować nawet aż 3000 zł? Powłoka ceramiczna - jak to działa? Powłoki ceramiczne, nałożone zewnętrznie na lakier sprawiają, że zostaje on...