loader

Implanty zębowe w Krakowie

Implanty stomatologiczne pełnią różnorakie funkcje. Odpowiadają za poprawę jakości oraz komfortu życia. Biorą czynny udział w ulepszaniu ludzkiego uśmiechu. Dzięki nim odzyskuje się dawną pewność siebie i pracuje się nad samopoczuciem. Implanty zębowe to nowoczesna metoda leczenia stomatologicznego, która oferowana jest w wielu różnych gabinetach. Jeśli ktoś zechciałby posiadać piękny i zdrowy uśmiech, powinien zdecydować się na wstawienie wspomnianych implantów.

Pełne bezpieczeństwo dla zainteresowanych pacjentów

Najlepszej jakości protezy są mimo wszystko ciałami obcymi, które mogą prowadzić do powstania uczucia dyskomfortu. Warto się przed tym chronić i stawiać na sprawdzone implanty zębowe, które świetnie współpracują z tkanką kostną. Funkcjonują, tak jak naturalny korzeń zęba. W ten sposób poprawia się estetykę własnego uśmiechu i eliminuje się wszelkie kompleksy. Korona, która zostanie wykonana na implancie będzie przypominała naturalny ząb. Osoby trzecie z pewnością nie będą w stanie się w tym połapać i odkryć zmiany. Dla pacjentów ważne jest to, aby jak najszybciej uzupełniać braki zębowe, a z pomocą wspomnianych implantów nie jest to zbyt skomplikowane.

Implanty mogą być stosowane w rozmaitych sytuacjach, np. wtedy, gdy w uzębieniu brakuje zaledwie jednego zęba, ale też wtedy, gdy nie ma ich zdecydowanie więcej. Na samym początku konieczne jest zaplanowanie mostu protetycznego, który będzie występował na wybranych implantach. Tak nowoczesne rozwiązania są dużo pewniejszym wyborem, niż protezy. 

Implanty zębowe - czym konkretnie są i jak się je wstawia?

Ważną informacją dla wszystkich zainteresowanych pacjentów będzie to, że implanty zębowe są tytanowymi śrubami, które nie posiadają zbyt dużych rozmiarów. Ich ostateczny wymiar jest uzależniony od indywidualnego przypadku. Można je wstawić m.in. w Centrum Stomatologii CDC, które znajduje się na terenie Krakowa. Wykonuje się je z materiału o nazwie Roxolid® i są to implanty szwajcarskiej firmy Straumann®. Są doskonałym połączeniem cyrkonu oraz tytanu, dlatego zapewniają pacjentom doskonałe właściwości w procesie łączenia ich z kością. Są też bardzo solidne.

Umieszczenie implantów stomatologicznych w jamie ustnej nie jest dla specjalistów zbyt skomplikowanym procesem, chociaż składa się z kilku różnych etapów. Na początek niezbędna jest diagnostyka oraz ocena stanu tkanek miękkich. Oceniane są też warunki zgryzowe. Nie obejdzie się bez badania tomograficznego. W ten sposób ocenia się m.in. parametry techniczne struktury tkanki kostnej oraz zębów. Wszystko wykonywane jest ze stuprocentową starannością, aby po drodze nie dochodziło do żadnych błędów.

Zabieg wstawiania implantów stomatologicznych przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, a więc nie trzeba bać się o własny komfort, ponieważ nie będzie bolesny. Można użyć do tego również sedoanalgezji. Po zakończonym procesie gojenia przechodzi się do realizowania pracy protetycznej, ale pieczę nad tym muszą sprawować doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści. 

https://cdcstomatologia.pl/implantologia.html

Zobacz

​Torebka to ważny i funkcjonalny dodatek do kreacji ślubnych. W końcu to właśnie do torebki można schować telefon, kosmetyki, chusteczki i inne potrzebne akcesoria. Podpowiadamy, jaką torebkę wziąć ze sobą na wesele i przedstawiamy najpopularniejsze modele. Popularne rodzaje torebek na wesele Wybierając się na wesele każda kobieta chce wyglądać pięknie, modnie i...

Kwas hialuronowy to substancja coraz częściej wykorzystywana w kosmetyce i medycynie estetycznej. Jak się okazuje, uchodzi on za skuteczny czynnik w walce ze starzejącą się skórą. Przed jego użyciem warto jednak zapoznać się z jego działaniem oraz przeciwskazaniami i upewnić się czy jest on aby na pewno bezpieczny dla naszego zdrowia. Historia i występowanie...

Salon fryzjerski powinien być odpowiednio wyposażony. Właściwie dobrane meble oraz sprzęty są pomocne w ułatwieniu pracy, która staje się przyjemniejsza, a klienci mogą cieszyć się maksymalną wygodą. Fotel jest zaliczany do najbardziej istotnych mebli, które powinny być w każdym salonie fryzjerskim. Wybrany w stylu pasującym do wystroju danego salonu i funkcjonalny...