loader

Oto hybryda Hyundai Elantra 2021 w całej swojej chwale

Nieco ponad tydzień temu Hyundai wprowadził na rynek Elantrę w 2021 roku i po raz pierwszy marka zaoferuje kompaktowy samochód jako hybrydę.

Cóż, tutaj jest dobre spojrzenie na to, co kupujący są w za, gdy paliwo-sipping Elantra dociera do dealerów. We wtorek Hyundai opublikował pierwsze zdjęcia samochodu i, podobnie jak jego niehybrydowe rodzeństwo, jest to nerwowa sprawa. Jeszcze 20 marca zostaliśmy potraktowani tylko na zdjęciach standardowej Elantry, ale nie szpieguję żadnych większych zmian w stylizacji standardowego samochodu, poza hybrydową plakietką z tyłu. Wewnątrz, cyfrowe wskaźniki mają swój własny, niepowtarzalny wygląd, a unikalna grafika ilustruje jak działa zelektryfikowany układ napędowy.

Osobiście uważam, że ten szary kolor robi Elantrze o wiele więcej korzyści niż czerwony odcień, który widzieliśmy po raz pierwszy.

Hybryda Elantra może okazać się najbardziej sportowym wyborem z całej grupy, po prostu ze względu na jej układ napędowy. Model hybrydowy łączy w sobie 1,6-litrowy silnik spalinowy Atkinson o pojemności 4 klocków i 1,32 kilowatogodzinny akumulator o mocy 139 KM i momencie obrotowym 195 funtów. To o wiele większy moment obrotowy niż w przypadku standardowego silnika Elantry o pojemności 2,0 litra w cyklu Atkinson, który wytwarza 132 funty na cal kwadratowy. Moc jest tylko nieznacznie większa przy 147 KM.

Największym wyróżnikiem jest transmisja. Podczas gdy standardowa Elantra jest wyposażona w CVT, Elantra Hybrid posiada sześciobiegową skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem. Powinna ona zapewnić kilka szybkich zmian i znacznie bardziej wciągające doświadczenie. Nie będziemy o tym wiedzieć, dopóki nie uzyskamy trochę czasu na kółkach, ale hybryda pozostaje obiecującą drobnostką. Oh, i powinien wrócić 50 mil na galon razem wzięty.

Elantra Hybrid otrzyma taki sam zestaw standardowych i dostępnych funkcji jak standardowa Elantra, w tym bezprzewodowy Apple CarPlay i Android Auto, pakiet aktywnych funkcji bezpieczeństwa i 10,25-calowy system informacyjno-rozrywkowy. Cyfrowy klucz może również zastąpić fizyczny brelok.

Hybryda Elantra 2021 i zwykła Elantra pod koniec tego roku wejdą do dealerów. Produkcja powinna ruszyć w fabryce firmy w Alabamie jesienią tego roku, ponieważ nie obserwujemy tak długiego przestoju z powodu wybuchu koronaawirusa. Zakład w Alabamie jest obecnie offline do spowolnienia rozprzestrzeniania się COVID-19.

Zobacz

Pierwszy krok w podjęciu decyzji, którą tablicę magnetyczną wybrać, jest samo określenie funkcji, do której będzie wykorzystywana. Aby dobrać jeszcze lepiej tablicę do swoich własnych potrzeb, warto zrobić pewnego rodzaju rozeznanie o wariantach dostępnych. W dzisiejszych czasach jest ich cała masa. Jaką magnetyczną tablicę wybrać, aby nie oszaleć w ilości modeli...

Gmina to najczęściej pierwsza z jednostek samorządu terytorialnego, z jaką styka się mieszkaniec i potencjalny petent. Każdemu z pewnością chociaż raz zdarzyło się lub zdarzy załatwiać formalności w urzędzie gminy. Największą przeszkodą ku temu bywają ograniczone godziny pracy urzędów i brak kasy, co uniemożliwia natychmiastowe uregulowanie płatności. Aby ułatwić...

Płytki wielkoformatowe już od dawna są czymś więcej niż tylko znakomitym tłem dla różnorodnych aranżacji. Ich atutem jest również to, że są w stanie podkreślić nowoczesny charakter przestrzeni wokół siebie. Ich jednolita powierzchnia skutecznie jest przy tym w stanie imitować metal, kamień oraz drewno. Wszystko to sprawia, że mamy do czynienia z płytkami, które...