loader

Oto hybryda Hyundai Elantra 2021 w całej swojej chwale

Nieco ponad tydzień temu Hyundai wprowadził na rynek Elantrę w 2021 roku i po raz pierwszy marka zaoferuje kompaktowy samochód jako hybrydę.

Cóż, tutaj jest dobre spojrzenie na to, co kupujący są w za, gdy paliwo-sipping Elantra dociera do dealerów. We wtorek Hyundai opublikował pierwsze zdjęcia samochodu i, podobnie jak jego niehybrydowe rodzeństwo, jest to nerwowa sprawa. Jeszcze 20 marca zostaliśmy potraktowani tylko na zdjęciach standardowej Elantry, ale nie szpieguję żadnych większych zmian w stylizacji standardowego samochodu, poza hybrydową plakietką z tyłu. Wewnątrz, cyfrowe wskaźniki mają swój własny, niepowtarzalny wygląd, a unikalna grafika ilustruje jak działa zelektryfikowany układ napędowy.

Osobiście uważam, że ten szary kolor robi Elantrze o wiele więcej korzyści niż czerwony odcień, który widzieliśmy po raz pierwszy.

Hybryda Elantra może okazać się najbardziej sportowym wyborem z całej grupy, po prostu ze względu na jej układ napędowy. Model hybrydowy łączy w sobie 1,6-litrowy silnik spalinowy Atkinson o pojemności 4 klocków i 1,32 kilowatogodzinny akumulator o mocy 139 KM i momencie obrotowym 195 funtów. To o wiele większy moment obrotowy niż w przypadku standardowego silnika Elantry o pojemności 2,0 litra w cyklu Atkinson, który wytwarza 132 funty na cal kwadratowy. Moc jest tylko nieznacznie większa przy 147 KM.

Największym wyróżnikiem jest transmisja. Podczas gdy standardowa Elantra jest wyposażona w CVT, Elantra Hybrid posiada sześciobiegową skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem. Powinna ona zapewnić kilka szybkich zmian i znacznie bardziej wciągające doświadczenie. Nie będziemy o tym wiedzieć, dopóki nie uzyskamy trochę czasu na kółkach, ale hybryda pozostaje obiecującą drobnostką. Oh, i powinien wrócić 50 mil na galon razem wzięty.

Elantra Hybrid otrzyma taki sam zestaw standardowych i dostępnych funkcji jak standardowa Elantra, w tym bezprzewodowy Apple CarPlay i Android Auto, pakiet aktywnych funkcji bezpieczeństwa i 10,25-calowy system informacyjno-rozrywkowy. Cyfrowy klucz może również zastąpić fizyczny brelok.

Hybryda Elantra 2021 i zwykła Elantra pod koniec tego roku wejdą do dealerów. Produkcja powinna ruszyć w fabryce firmy w Alabamie jesienią tego roku, ponieważ nie obserwujemy tak długiego przestoju z powodu wybuchu koronaawirusa. Zakład w Alabamie jest obecnie offline do spowolnienia rozprzestrzeniania się COVID-19.

Zobacz

Sprzęty AGD to coś, bez czego trudno nam się tak naprawdę obecnie obyć. Raczej nie wyobrażamy sobie już życia bez lodówki czy też wygodnej zmywarki, która doprowadza naczynia do czystości za nas. Takie urządzenia jednak nie są tanie i często pojawia się w naszej głowie myśl, aby sfinansować ich zakup za pomocą rat. Jest to oczywiście możliwe w naprawdę wielu sklepach...

Jednym z wielu sposobów na zdrowe odżywianie może być czytanie etykiet znajdujących się na produktach spożywczych. Muszą zostać umieszczone tam wszystkie informacje na ich temat. Te dotyczące między innymi producenta, składników, alergenów, wartości energetycznych, odżywczych i innych. W Polsce tylko w języku polskim Według dyrektywy Unii Europejskiej sprzed kilku...

Tłumaczenia techniczne posiadają swoją specyfikę, a co za tym idzie, nie wymagają jedynie dobrej znajomości angielskiego. Jeśli mają stać na wysokim poziomie, konieczna jest także specjalistyczna wiedza dotycząca konkretnego zagadnienia. Tłumaczenia o takim charakterze przeważnie są zatem wykonywane przez tych autorów, którzy mogą poszczycić się dużym doświadczeniem...