loader

Tablica magnetyczna

Pierwszy krok w podjęciu decyzji, którą tablicę magnetyczną wybrać, jest samo określenie funkcji, do której będzie wykorzystywana. Aby dobrać jeszcze lepiej tablicę do swoich własnych potrzeb, warto zrobić pewnego rodzaju rozeznanie o wariantach dostępnych. W dzisiejszych czasach jest ich cała masa. Jaką magnetyczną tablicę wybrać, aby nie oszaleć w ilości modeli możliwych? Czym się one różnią od siebie oraz na co musimy zwrócić uwagę? Jeśli poszukuje odpowiedzi na te pytania, to dobrze trafiłeś. Pomożemy Ci podjąć słuszną decyzję.   

Czym jest tablica magnetyczna?

Dla tych wszystkich, którzy nie wiedzą jeszcze, wyjaśnimy w skrócie o co dokładnie chodzi? Tablice jeszcze do niedawna głównie się kojarzyły z niezbędnym produktem w szkole. Jednak zastosowanie jej oraz także uniwersalność zaczęły doceniać także przedsiębiorstwa oraz firmy, a do tego ludzie we własnych domach. Potrzeba świetnej organizacji, trudność w zapamiętaniu obowiązków czy też chęć dekoracji pomieszczenia - to aspekty główne, przez które ludzie chętnie kupują magnetyczne tablice.  

Tablica magnetyczna, jak wskazuje sama nazwa, posiada wiele właściwości magnetycznych. Można za pomocą magnesów przyczepiać dokumenty dowolne do jej powierzchnia. Jednak funkcją dodatkową jest możliwość pisania markerami specjalnymi, które można zetrzeć następnie na sucho. Istnieje w zasadzie kilka rodzajów magnetycznych tablic, różnią się od siebie jakością, materiałem oraz przeznaczeniem. Można także wybierać w różnych wariantach kolorystycznych oraz w różnych rozmiarach tablic.  

Rodzaje magnetycznych tablic

flipcharty - tablice magnetyczne wolnostojące suchościeralne. Można zarówno po nich pisać, jak i także przyczepiać przy pomocy magnesów wybrane dokumenty, tablice magnetyczne stalowe - pokryte są stalą nierdzewną, na której zwiesić możemy magnesy. Zaletą jej jest trwałość oraz dosyć niska cena, tablice lakierowane - świetny kompromis pomiędzy ceną i jakością.

Kosztują nieco więcej, ale są znacznie bardziej nowoczesne od tradycyjnych tablic kredowych, tablice porcelanowe - są o wiele droższe. Jednak są to także rozwiązania trwalsze. Jest to tablica matowa, odporna na uszkodzenia oraz zadrapania, tablice kredowe - czarne bądź zielone klasyczne tablice, po których się pisze kredą, tablice szklane magnetyczne - ich cechą jest wysoka odporność na zarysowania. Wykonane są z hartowanego szkła, tablice samoprzylepne magnetyczne - mają formę folii, którą nałożyć możemy na pionową czy też poziomą powierzchnię. Ich zalety to duża mobilność oraz także uniwersalność. Występują w rozmiarach ograniczonych od A4 do A2.  

Jak poprawnie czyścić tablicę magnetyczną?  

Aby tablica magnetyczna prawidłowo mogła spełniać swoją funkcję, to musimy o nią dbać w sposób prawidłowy. W pierwszej kolejności używać należy do pisania jedynie specjalnych markerów. Na powierzchni magnetycznej tablicy znajdują się mikropory, które świetnie wchłaniają tusz z flamastra. Jeśli pigment z mazaka znajdzie się na powierzchni zbyt długo, to zostanie za mocno wchłonięty. Należy ścierać na bieżąco treści napisane, aby nie trzeba było używać do mycia detergentów specjalnych.

Więcej na stronie https://epinezki.pl/a/hvqh,tablica-magnetyczna-jak-wybrac-najlepsza-z-opcji

Zobacz

Gmina to najczęściej pierwsza z jednostek samorządu terytorialnego, z jaką styka się mieszkaniec i potencjalny petent. Każdemu z pewnością chociaż raz zdarzyło się lub zdarzy załatwiać formalności w urzędzie gminy. Największą przeszkodą ku temu bywają ograniczone godziny pracy urzędów i brak kasy, co uniemożliwia natychmiastowe uregulowanie płatności. Aby ułatwić...

Płytki wielkoformatowe już od dawna są czymś więcej niż tylko znakomitym tłem dla różnorodnych aranżacji. Ich atutem jest również to, że są w stanie podkreślić nowoczesny charakter przestrzeni wokół siebie. Ich jednolita powierzchnia skutecznie jest przy tym w stanie imitować metal, kamień oraz drewno. Wszystko to sprawia, że mamy do czynienia z płytkami, które...

Biuro jest żywym mechanizmem, które potrzebuje stale artykułów biurowych w postaci papieru do drukarki, naklejek, wszelkiego rodzaju długopisów, zszywaczy oraz folderów. Bez papierniczych materiałów trudno jest sobie wyobrazić funkcjonowanie normalne każdego biura. Każda firma swoim pracownikom zapewnia niezbędne rzeczy do pracy. Mowa tutaj o papierze do drukarek, teczkach...