loader

Ceny gazu spadają poniżej 2 dolarów za galon, ponieważ koronaawirus

Ceny gazu gwałtownie spadły w ostatnich tygodniach, a niektóre stacje oferują paliwo za mniej niż 1$ za galon. Teraz średnia krajowa spadła poniżej 2 dolarów za galon, czego USA nie widziały od 2016 roku. Ostatni raz mieliśmy do czynienia z utrzymującym się poziomem gazu poniżej 2$ za galon w 2004 roku.

Według AAA średnia cena gazu w Ameryce spadła do 1,97 USD we wtorek, kontynuując trend spadkowy, który trwa od tygodni. Miesiąc temu średnia cena gazu w USA wynosiła 2,45 USD. AAA spodziewa się, że średnia cena prawdopodobnie nadal będzie spadać, średnio do 1,75 USD za galon.

Państwem o najniższej średniej cenie gazu na dzień 31 marca jest Oklahoma, która według AAA wynosi 1,55 USD za galon. Z drugiej strony, stanem o najwyższej średniej jest Hawaje, gdzie cena wynosi 3,36 USD za galon. W kontynentalnych Stanach Zjednoczonych, Kalifornia prowadzi kraj ze średnią dla całego stanu wynoszącą 3,05$ za galon.

Dwa duże czynniki są odpowiedzialne za ten spadek cen gazu. Pierwszy to COVID-19, choroba wywołana przez koronaawirus. Podczas gdy my pracujemy nad kontrolą rozprzestrzeniania się tej choroby, ludzie w całym kraju są zachęcani do pozostania w domu, a niektóre państwa nawet wykonują polecenia zamknięcia, zamknięcia wielu firm i anulowania zdarzeń. Mniej codziennych podróży oznacza mniejsze zapotrzebowanie na paliwo.

Innym ważnym czynnikiem jest tu wojna cenowa ropy naftowej, którą Arabia Saudyjska rozpoczęła z Rosją, obcinając ceny w celu odzwierciedlenia tego niższego popytu. Niektórzy analitycy twierdzą, że może to spowodować nadwyżkę ropy naftowej w łańcuchu dostaw.

Nie wiadomo, jak długo będziemy mogli cieszyć się korzyściami płynącymi z taniego gazu, ani jakie będą tego skutki dla całej branży motoryzacyjnej. To wszystko zależy od tego, jak będzie się rozwijać pandemia.

Zobacz

Pierwszy krok w podjęciu decyzji, którą tablicę magnetyczną wybrać, jest samo określenie funkcji, do której będzie wykorzystywana. Aby dobrać jeszcze lepiej tablicę do swoich własnych potrzeb, warto zrobić pewnego rodzaju rozeznanie o wariantach dostępnych. W dzisiejszych czasach jest ich cała masa. Jaką magnetyczną tablicę wybrać, aby nie oszaleć w ilości modeli...

Gmina to najczęściej pierwsza z jednostek samorządu terytorialnego, z jaką styka się mieszkaniec i potencjalny petent. Każdemu z pewnością chociaż raz zdarzyło się lub zdarzy załatwiać formalności w urzędzie gminy. Największą przeszkodą ku temu bywają ograniczone godziny pracy urzędów i brak kasy, co uniemożliwia natychmiastowe uregulowanie płatności. Aby ułatwić...

Płytki wielkoformatowe już od dawna są czymś więcej niż tylko znakomitym tłem dla różnorodnych aranżacji. Ich atutem jest również to, że są w stanie podkreślić nowoczesny charakter przestrzeni wokół siebie. Ich jednolita powierzchnia skutecznie jest przy tym w stanie imitować metal, kamień oraz drewno. Wszystko to sprawia, że mamy do czynienia z płytkami, które...