loader

Ceny gazu spadają poniżej 2 dolarów za galon, ponieważ koronaawirus

Ceny gazu gwałtownie spadły w ostatnich tygodniach, a niektóre stacje oferują paliwo za mniej niż 1$ za galon. Teraz średnia krajowa spadła poniżej 2 dolarów za galon, czego USA nie widziały od 2016 roku. Ostatni raz mieliśmy do czynienia z utrzymującym się poziomem gazu poniżej 2$ za galon w 2004 roku.

Według AAA średnia cena gazu w Ameryce spadła do 1,97 USD we wtorek, kontynuując trend spadkowy, który trwa od tygodni. Miesiąc temu średnia cena gazu w USA wynosiła 2,45 USD. AAA spodziewa się, że średnia cena prawdopodobnie nadal będzie spadać, średnio do 1,75 USD za galon.

Państwem o najniższej średniej cenie gazu na dzień 31 marca jest Oklahoma, która według AAA wynosi 1,55 USD za galon. Z drugiej strony, stanem o najwyższej średniej jest Hawaje, gdzie cena wynosi 3,36 USD za galon. W kontynentalnych Stanach Zjednoczonych, Kalifornia prowadzi kraj ze średnią dla całego stanu wynoszącą 3,05$ za galon.

Dwa duże czynniki są odpowiedzialne za ten spadek cen gazu. Pierwszy to COVID-19, choroba wywołana przez koronaawirus. Podczas gdy my pracujemy nad kontrolą rozprzestrzeniania się tej choroby, ludzie w całym kraju są zachęcani do pozostania w domu, a niektóre państwa nawet wykonują polecenia zamknięcia, zamknięcia wielu firm i anulowania zdarzeń. Mniej codziennych podróży oznacza mniejsze zapotrzebowanie na paliwo.

Innym ważnym czynnikiem jest tu wojna cenowa ropy naftowej, którą Arabia Saudyjska rozpoczęła z Rosją, obcinając ceny w celu odzwierciedlenia tego niższego popytu. Niektórzy analitycy twierdzą, że może to spowodować nadwyżkę ropy naftowej w łańcuchu dostaw.

Nie wiadomo, jak długo będziemy mogli cieszyć się korzyściami płynącymi z taniego gazu, ani jakie będą tego skutki dla całej branży motoryzacyjnej. To wszystko zależy od tego, jak będzie się rozwijać pandemia.

Zobacz

Jednym z wielu sposobów na zdrowe odżywianie może być czytanie etykiet znajdujących się na produktach spożywczych. Muszą zostać umieszczone tam wszystkie informacje na ich temat. Te dotyczące między innymi producenta, składników, alergenów, wartości energetycznych, odżywczych i innych. W Polsce tylko w języku polskim Według dyrektywy Unii Europejskiej sprzed kilku...

Tłumaczenia techniczne posiadają swoją specyfikę, a co za tym idzie, nie wymagają jedynie dobrej znajomości angielskiego. Jeśli mają stać na wysokim poziomie, konieczna jest także specjalistyczna wiedza dotycząca konkretnego zagadnienia. Tłumaczenia o takim charakterze przeważnie są zatem wykonywane przez tych autorów, którzy mogą poszczycić się dużym doświadczeniem...

Jakie są klasyczne płytki, które posłużą przez wiele lat? Warto postawić na płytki marmuropodobne. Marmur jest bowiem materiałem bardzo eleganckim, który wielu osobom kojarzy się z czym luksusowym. Jego świetnym zamiennikiem są płytki imitujące marmur. To płytki klasyczne i eleganckie, które sprawdzą się w niejednym wnętrzu. Widoczne na nich żyłkowanie jest wyróżnikiem...