loader

Quibi: Data wydania, ceny, pokazy i co to w ogóle jest?

Quibi, abonamentowa usługa wideo na telefon komórkowy, która ma ruszyć w poniedziałek w Stanach Zjednoczonych, od miesięcy podnosi poprzeczkę. Ma ona poparcie wszystkich głównych hollywoodzkich studiów. Pozornie niekończąca się litania gwiazd filmu, telewizji, muzyki i sportu robi widowiska. I zebrała 1,75 miliarda dolarów na sfinansowanie swoich ultra-kosztownych filmów krótkometrażowych i zapłacenie za chlapiący marketing jak reklama Super Bowl.

Quibi rozwija się w samym środku fali nowych usług streamingowych, ponieważ giganci techniczni i medialni spieszą się, aby być tymi, którzy kształtują przyszłość wideo. Ale to oznacza, że Quibi będzie konkurować o Twoje dolary abonamentowe z takimi firmami, jak Disney Plus, Apple TV Plus, Peacock i HBO Max, a także z takimi uznanymi graczami jak Netflix. I oczywiście Quibi ma do czynienia z Goliatem w YouTube, krótkometrażowym filmem OG, który co miesiąc przyciąga już ponad 2 miliardy widzów.

Ale Quibi wierzy, że jego niekonwencjonalna strategia - bardzo drogi, pełen gwiazd program wydany w 10-minutowych lub bez-odcinkowych odcinkach, które można oglądać tylko na urządzeniach mobilnych, takich jak telefon - trafi w słodki punkt.

Quibi byłoby ryzykownym zakładem nawet w normalnych czasach. Ale zaczyna się również w samym środku pandemii koronaawirusa. Nowy koronaawirus, który powoduje chorobę układu oddechowego znaną jako COVID-19, podniósł status quo na całym świecie, zamykając całe miasta i stany, przytłaczając systemy opieki zdrowotnej i zamykając całe przemysły. Hollywood nie jest tu wyjątkiem: Zamykane są kina, wstrzymywane są produkcje filmowe i telewizyjne, a wielobudżetowe filmy spóźniają się miesiącami.

Ludzie mogą oglądać Quibi w domu, oczywiście, ale zakład Quibi na wyłącznie mobilne, krótkometrażowe wideo opierał się na założeniu, że ludzie będą żreć te "szybkie ugryzienie" odcinki w ciągu dnia, podczas gdy w podróży. Ale środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusa koronaawirusowego zamknęły miliony ludzi w ich domach w Stanach Zjednoczonych, tłumiąc to, jak wiele osób jest na zewnątrz i około.

Quibi jest prowadzone przez dwóch wysoko postawionych menedżerów, jednego hollywoodzkiego potentata i innego weterana technicznego. Założycielem Quibi jest Jeffrey Katzenberg, który kierował działem filmowym Disneya w latach 80-tych i 90-tych, a także współzałożyciel Dreamworks Animation, odpowiedzialny za hitowe franczyzy takie jak Shrek i Kung-Fu Panda. Prezesem Quibi jest Meg Whitman, była szefowa eBay i Hewlett-Packard.

Katzenberg powiedział, że wpływ koronaawirusa na przyzwyczajenia widzów niekoniecznie jest dla Quibi zaletą czy wadą, jest po prostu inny. Niektóre z usług codziennych wiadomości i programowania stylu życia musiał dowiedzieć się różne sposoby tworzenia ich pokazy zgodnie z społecznym dystansem, ale prawie wszystkie z nich nadal będzie w stanie dostarczyć swoje oprogramowanie do uruchomienia.

Zobacz

"Komedia otworzyła przede mną świat", powiedziała Stone o swoich ulubionych występach komediowych wspaniałych John Candy i Steve Martin. "Chciałam zrobić teatr, myślałam, że tak właśnie zrobię. Nie byłam najznakomitszą śpiewaczką czy tancerką na świecie, więc zabawnie jest być tutaj i rozmawiać o musicalu", powiedziała Emma Stone The Hollywood Reporter podczas...

W kredytach do każdego utworu na nowym albumie ZZ Top La Futura - wymienione przed wszystkim, w rzeczywistości, z wyjątkiem tytułu i czasu trwania - są te słowa: "Wykonane przez Billy'ego F. Gibbonsa, Dusty Hill, Franka Bearda." Jeśli jesteś nawet przypadkowym fanem tego weterana teksańskiego trio, powtórzenie tych informacji może wydawać się epickim wyolbrzymieniem...

W tej erze szczytowych treści nie musimy szukać daleko, aby znaleźć coś nowego do oglądania. Nie tylko pojawia się więcej nowych filmów, niż kiedykolwiek wcześniej, ale także streaming oznacza, że możemy wybierać spośród tysięcy filmów, nie opuszczając nawet naszej kanapy. Każdej nocy można było obejrzeć coś innego, a i tak ledwo co się wgnieść w sam środek...