loader

Jak ulepszyć dźwięk z telewizora

Wszyscy oglądamy więcej telewizji niż kiedykolwiek, podczas gdy koronaawirusowe zamówienia stay-at-home są w mocy, ale nawet najlepsze telewizory mają straszne głośniki. Inwestowanie w przyzwoity system audio ma sens teraz, kiedy utknąłeś w domu i masz mnóstwo czasu, by się nim cieszyć. Modernizacja dźwięku w telewizorze nie musi być trudna ani kosztowna: może być tak łatwa, jak podłączenie paska dźwiękowego za 150 dolarów.

W tym przewodniku przyjrzymy się różnym typom dostępnych systemów audio w domu, od prętów dźwiękowych, przez głośniki półkowe, po pełnowartościowe pakiety głośników surround. Oto, czego powinieneś szukać, aby jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby.

Soundbary to świetne miejsce na początek

Soundbar to najpopularniejszy sposób na poprawę jakości dźwięku poza wbudowanymi głośnikami telewizora. Jest on nie tylko wygodny - zazwyczaj wymaga podłączenia tylko jednego kabla - ale również przystępny cenowo: przyzwoity dźwięk można uzyskać za mniej niż 200 dolarów.

Soundbary pasują do trzech szerokich typów:

  • Pojedynczy soundbar (z lub bez oddzielnego subwoofera)
  • Pełny dźwięk przestrzenny z paskiem dźwiękowym, bezprzewodowym subwooferem i oddzielnymi głośnikami tylnymi
  • Podstawa dźwiękowa - zaprojektowana tak, aby była płaska i trzymała telewizor na górze.

Ogólnie rzecz biorąc, kolumny dźwiękowe są lepsze w przypadku telewizorów ściennych, podczas gdy podstawy dźwiękowe lepiej nadają się do umieszczania mniejszych telewizorów, gdy siedzą na jednostce AV. Spośród tych dwóch opcji, kolumny dźwiękowe są w przeważającej mierze najbardziej popularne, ponieważ podstawy dźwiękowe mogą mieć problemy z telewizorami, które mają nogi na każdym końcu, a nie w środku.

Najlepszy soundbar za pieniądze

Vizio SB3621n-E8M

Vizio SB3621n-E8M nie bez powodu od trzech lat znajduje się na szczycie listy Editor's Choice CNET: brzmi świetnie i jest przystępny cenowo. Może nie oferować wszystkie przyciski strumieniowe i HDMI aktualnych modeli, ale niekoniecznie trzeba ich używać. Przeczytaj naszą recenzję VIZIO SB3621N-E8.

Przejdź do systemu dźwięku przestrzennego

Jeśli szukasz czegoś, co brzmi lepiej niż soundbar, najlepszą opcją jest połączenie własnego systemu z amplitunerem AV i głośnikami surround.

Tunery AV mogą być skomplikowanymi urządzeniami, ale wybór nie musi być konieczny. Naszym ulubionym jest Onkyo TX-NR696 za 579$ i jest wyposażony w zwykły, zawrotny wachlarz funkcji: Dolby Atmos i siedem wejść HDMI, transmisja strumieniowa w tym wbudowany Wi-Fi, Chromecast (40 dolarów na eBay), Bluetooth, Play-Fi i AirPlay 2. Jeśli nie potrzebujesz wszystkich dodatkowych dodatków i szukasz bardziej przystępnej opcji, warto rozważyć również Yamaha RX-V485 za 400$.

Chociaż możesz ulec pokusie zakupu rozbudowanego odbiornika za 2000 dolarów z fantazyjnie brzmiącymi elementami wewnętrznymi, nie zawsze są one warte tych pieniędzy. O ile nie kupujesz głośników z trudnym napędem, takich jak seria Elac Uni-Fi, lub nie musisz uruchamiać głośników w wielu pomieszczeniach, to amplituner AV w okolicy za 500 dolarów powinien być bogaty.

Najlepszy amplituner AV ogółem

Onkyo TX-NR696

Onkyo TX-NR696 z obsługą Atmosfery jest bardzo specyficznym i świetnie brzmiącym odbiornikiem AV. Jeśli lubisz przesyłać strumieniowo muzykę, Onkyo oferuje więcej opcji niż jakakolwiek inna marka - ponadto posiada wejście gramofonowe do podłączenia odtwarzacza płyt. Jeśli jest coś, czego nie robi TX-NR696, nie potrzebujesz go. Przeczytaj naszą recenzję Onkyo TX-NR696.

Wydaj większą część swojego budżetu na głośniki surround

Większość ludzi ma ograniczony budżet do wydania na swój domowy system audio, więc pytanie brzmi: Jak uzyskać największy huk za mojego dolara? Odpowiedź jest jednoznaczna, to głośniki.

Głośniki, podobnie jak kolumny dźwiękowe, sprowadzają się do jakości dźwięku i wzornictwa, i jest to zazwyczaj kompromis pomiędzy tymi dwoma czynnikami. Małe, stylowe głośniki, takie jak Focal Sib Evo, wyglądają wspaniale, ale przy niewielkiej cenie za jakość dźwięku, podczas gdy z drugiej strony, głośniki Pioneer SP-PK52FS są duże, hałaśliwe i nie wyglądają wspaniale, ale oferują doskonałą jakość dźwięku za pieniądze.

  • Soundbar vs. głośniki: Który system audio w telewizorze brzmi najlepiej w 2020 roku?
  • Dolby Atmos: Dlaczego to jest fajne, jak to działa i jak to uzyskać.

Domowe audio może mieć reputację zbyt drogiego - nierzadko para głośników kosztuje 2000 dolarów lub więcej - ale celowo wybrałem produkty, które udowadniają, że można uzyskać doskonałą wydajność przy skromnym budżecie. Głośniki Onkyo TX-NR696 i Pioneer SP-PK52FS kosztują w sumie 1100 dolarów, ale jeśli dodasz niedrogi streamer, taki jak Roku Streaming Stick Plus, masz system kina domowego, który będzie trwał dekadę lub więcej.

Cokolwiek robisz, nie wydawaj dodatkowych pieniędzy na kable. Nie ma różnicy między kablem HDMI za 5$ a kablem HDMI za 500$. To samo można powiedzieć o kablach głośnikowych, pod warunkiem, że użyjesz odpowiedniego miernika długości przewodu (patrz wytyczne tutaj). Udaj się do Monoprice lub Amazon, zdobądź tyle taniego kabla głośnikowego, ile potrzebujesz i nigdy nie zastanawiaj się nad tym dwa razy. Warto też wziąć zestaw wtyków bananowych, aby ułatwić połączenia. Osobiście uwielbiam wtyki Monoprice Affinity - są one przystępne cenowo, wyglądają bardzo elegancko i są łatwe w instalacji.

Najlepszy pakiet głośników

Pioneer SP-PK52FS

Za pieniądze, system Pioneer oferuje wiele głośników, w tym imponujące kolumny podłogowe. Dzięki projektowi autorstwa Andrew Jonesa (teraz w Elac), dźwięk jest słodki i wyrazisty. Podłącz go do przyzwoitego odbiornika, a będziesz mógł cieszyć się swoją muzyką i filmami w sposób, który nie jest możliwy przy użyciu soundbara. Przeczytaj naszą recenzję Pioneer SP-PK52FS.

Zobacz

Usterki iPhona mogą mieć bardzo zróżnicowany charakter. W wielu przypadkach są one następstwem niewłaściwego użytkowania urządzeń. Jednakże mogą również wynikać z wad podczas procesu produkcji. Jest to jednak stosunkowo rzadka sytuacja. Najczęstsze usterki iPhone - cennik poszczególnych napraw Najczęściej występujące uszkodzenia, a także usterki iPhonów przedstawia...

In the age of digitization, it is hard to imagine not having access to the Internet. Mobile Internet is one of the main components taken into account when choosing a network with which we want to sign a contract and choose a tariff which this network has in its offer. For people who often use virtual resources, operators have prepared many interesting packages, within which they can enjoy many...

Hexweave Bags to pasywna metoda farmowania złota w World of Warcraft. Pokażę Ci jak zdobyć Hexweave Bag Recipe dla łatwego i przyjemnego farmowania złota w World of Warcraft Shadowlands. Powinieneś zrobić ten sposób na złoto z więcej niż 1 postacią, ponieważ nowy system levelowania sprawia, że jest to idealny moment na zrobienie tego. Hexweave Bag, Jak założyć Hexweave Bag...