loader

Jakie soczewki będą dla Ciebie najlepsze - jednodniowe czy miesięczne?

Soczewki kontaktowe umożliwiają skorygowanie wad wzroku, a jednocześnie zapewniają komfort noszenia. Nowoczesne soczewki wysokiej jakości nie przesuszają i nie podrażniają oczu, doskonale dopasowują się do powierzchni gałki ocznej, są wytrzymałe. W zależności od tego, jak często nosimy soczewki i jaki tryb życia prowadzimy, możemy dokonać wyboru pomiędzy soczewkami jednodniowymi oraz soczewkami o dłuższym trybie noszenia. Każde z tych rozwiązań ma szereg zalet - wystarczy jedynie wiedzieć, komu dedykowane są poszczególne rozwiązania.

Soczewki jednodniowe - dla kogo będą idealne?

Soczewki jednodniowe to produkt przeznaczony do noszenia maksymalnie przez jeden dzień. Należy jednak pamiętać, że w rzeczywistości są to soczewki jednorazowego użytku. Co to oznacza? Soczewki tego typu można nosić przez cały dzień, ale pod warunkiem, że w ciągu dnia nie będą zdejmowane. Jeśli jednak zajdzie potrzeba zdjęcia soczewek wcześniej niż przed snem - wówczas nie wolno ich zakładać ponownie i konieczne jest wykorzystanie kolejnej pary soczewek. Jak dobrać soczewki odpowiednio do swojego stylu życia?

Soczewki jednodniowe dostępne są jako soczewki sferyczne pozwalające na skorygowanie krótko - i dalekowzroczności, soczewki toryczne umożliwiające korygowanie astygmatyzmu, a także soczewki multifokalne, idealne dla osób dotkniętych prezbiopią. Tego typu soczewki są idealne dla osób, które stosują soczewki jedynie okazyjnie, np. podczas treningu czy z okazji wyjścia na imprezę. Soczewki jednodniowe sprawdzają się także w przypadku osób, którym problem może sprawić codzienne oczyszczanie soczewek. Noszenie soczewek jednodniowych jest rozwiązaniem bardzo higienicznym, gdyż soczewka zakładana jest tylko raz i nie wymaga czyszczenia. Oczywiście - należy pamiętać o tym, aby zakładać i zdejmować soczewki czystymi rękami.

Soczewki wielokrotnego użytku - dla zdecydowanych

Osoby stale noszące soczewki kontaktowe bardzo często decydują się na soczewki o dłuższym trybie noszenia. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nie wymaga zakupu dużej ilości soczewek. Wiąże się to oczywiście ze sporą oszczędnością pieniędzy, gdyż zakup jednej pary soczewek, która posłuży przez dłuższy czas jest ekonomiczną opcją. A jeśli dodatkowo uda się zakupić soczewki jednodniowe czy miesięczne w promocyjnej cenie - oszczędzimy jeszcze więcej. Takie zakupy w atrakcyjnych cenach można zrealizować m. in. w sklepie internetowym BezOkularow.pl. Poza korzystnymi cenami, klienci sklepu mogą liczyć na bardzo szeroką ofertę soczewek i wszystkich niezbędnych akcesoriów, a także ekspresową wysyłkę. W tym sklepie zakupić można takie soczewki wielokrotnego użytku jak soczewki dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne, półroczne, a nawet roczne. Podobnie jak w przypadku soczewek jednodniowych, także soczewki o dłuższym trybie noszenia pozwalają na skorygowanie rozmaitych wad wzroku, w tym astygmatyzmu, prezbiopii czy krótkowzroczności i dalekowzroczności.

Używając soczewki wielokrotnego użytku, konieczne jest ich dokładne oczyszczanie po każdym ich zdjęciu oraz przechowywanie w specjalnym pojemniczku z płynem. Ma to kluczowe znaczenie dla zminimalizowania ryzyka rozwoju podrażnień czy infekcji oczu. Dlatego soczewki o dłuższym trybie noszenia idealnie sprawdzają się zatem u osób zdyscyplinowanych, które będą w stanie utrzymać soczewki w nienagannej czystości.

Artykuł partnera

Zobacz

​Torebka to ważny i funkcjonalny dodatek do kreacji ślubnych. W końcu to właśnie do torebki można schować telefon, kosmetyki, chusteczki i inne potrzebne akcesoria. Podpowiadamy, jaką torebkę wziąć ze sobą na wesele i przedstawiamy najpopularniejsze modele. Popularne rodzaje torebek na wesele Wybierając się na wesele każda kobieta chce wyglądać pięknie, modnie i...

Kwas hialuronowy to substancja coraz częściej wykorzystywana w kosmetyce i medycynie estetycznej. Jak się okazuje, uchodzi on za skuteczny czynnik w walce ze starzejącą się skórą. Przed jego użyciem warto jednak zapoznać się z jego działaniem oraz przeciwskazaniami i upewnić się czy jest on aby na pewno bezpieczny dla naszego zdrowia. Historia i występowanie...

Implanty stomatologiczne pełnią różnorakie funkcje. Odpowiadają za poprawę jakości oraz komfortu życia. Biorą czynny udział w ulepszaniu ludzkiego uśmiechu. Dzięki nim odzyskuje się dawną pewność siebie i pracuje się nad samopoczuciem. Implanty zębowe to nowoczesna metoda leczenia stomatologicznego, która oferowana jest w wielu różnych gabinetach. Jeśli ktoś zechciałby...