loader

Jakie soczewki będą dla Ciebie najlepsze - jednodniowe czy miesięczne?

Soczewki kontaktowe umożliwiają skorygowanie wad wzroku, a jednocześnie zapewniają komfort noszenia. Nowoczesne soczewki wysokiej jakości nie przesuszają i nie podrażniają oczu, doskonale dopasowują się do powierzchni gałki ocznej, są wytrzymałe. W zależności od tego, jak często nosimy soczewki i jaki tryb życia prowadzimy, możemy dokonać wyboru pomiędzy soczewkami jednodniowymi oraz soczewkami o dłuższym trybie noszenia. Każde z tych rozwiązań ma szereg zalet - wystarczy jedynie wiedzieć, komu dedykowane są poszczególne rozwiązania.

Soczewki jednodniowe - dla kogo będą idealne?

Soczewki jednodniowe to produkt przeznaczony do noszenia maksymalnie przez jeden dzień. Należy jednak pamiętać, że w rzeczywistości są to soczewki jednorazowego użytku. Co to oznacza? Soczewki tego typu można nosić przez cały dzień, ale pod warunkiem, że w ciągu dnia nie będą zdejmowane. Jeśli jednak zajdzie potrzeba zdjęcia soczewek wcześniej niż przed snem - wówczas nie wolno ich zakładać ponownie i konieczne jest wykorzystanie kolejnej pary soczewek. Jak dobrać soczewki odpowiednio do swojego stylu życia?

Soczewki jednodniowe dostępne są jako soczewki sferyczne pozwalające na skorygowanie krótko - i dalekowzroczności, soczewki toryczne umożliwiające korygowanie astygmatyzmu, a także soczewki multifokalne, idealne dla osób dotkniętych prezbiopią. Tego typu soczewki są idealne dla osób, które stosują soczewki jedynie okazyjnie, np. podczas treningu czy z okazji wyjścia na imprezę. Soczewki jednodniowe sprawdzają się także w przypadku osób, którym problem może sprawić codzienne oczyszczanie soczewek. Noszenie soczewek jednodniowych jest rozwiązaniem bardzo higienicznym, gdyż soczewka zakładana jest tylko raz i nie wymaga czyszczenia. Oczywiście - należy pamiętać o tym, aby zakładać i zdejmować soczewki czystymi rękami.

Soczewki wielokrotnego użytku - dla zdecydowanych

Osoby stale noszące soczewki kontaktowe bardzo często decydują się na soczewki o dłuższym trybie noszenia. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nie wymaga zakupu dużej ilości soczewek. Wiąże się to oczywiście ze sporą oszczędnością pieniędzy, gdyż zakup jednej pary soczewek, która posłuży przez dłuższy czas jest ekonomiczną opcją. A jeśli dodatkowo uda się zakupić soczewki jednodniowe czy miesięczne w promocyjnej cenie - oszczędzimy jeszcze więcej. Takie zakupy w atrakcyjnych cenach można zrealizować m. in. w sklepie internetowym BezOkularow.pl. Poza korzystnymi cenami, klienci sklepu mogą liczyć na bardzo szeroką ofertę soczewek i wszystkich niezbędnych akcesoriów, a także ekspresową wysyłkę. W tym sklepie zakupić można takie soczewki wielokrotnego użytku jak soczewki dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne, półroczne, a nawet roczne. Podobnie jak w przypadku soczewek jednodniowych, także soczewki o dłuższym trybie noszenia pozwalają na skorygowanie rozmaitych wad wzroku, w tym astygmatyzmu, prezbiopii czy krótkowzroczności i dalekowzroczności.

Używając soczewki wielokrotnego użytku, konieczne jest ich dokładne oczyszczanie po każdym ich zdjęciu oraz przechowywanie w specjalnym pojemniczku z płynem. Ma to kluczowe znaczenie dla zminimalizowania ryzyka rozwoju podrażnień czy infekcji oczu. Dlatego soczewki o dłuższym trybie noszenia idealnie sprawdzają się zatem u osób zdyscyplinowanych, które będą w stanie utrzymać soczewki w nienagannej czystości.

Artykuł partnera

Zobacz

W chwili obecnej na półkach aptek dostępne są nie tylko wyroby lecznicze, ale również suplementy diety. Jakie są różnice między nimi i kiedy warto sięgnąć po które? Zapoznaj się z różnicami między lekami a suplementami diety i zatroszcz się o swoje zdrowie. Leki a suplementy diety – czym się różnią? Leki zawierają substancje lub ich mieszanki, które...

Alergie mogą mieć charakter sezonowy, lecz niektóre z nich dają o sobie znać przez cały rok. Jednym, skutecznym sposobem, aby uniknąć powstawania reakcji uczuleniowych, jest unikanie kontaktu z alergenem. Niemniej jednak w momencie, gdy dojdzie do powstania reakcji alergicznej, można sobie pomóc na różne sposoby. Które z nich są najskuteczniejsze?...

​Torebka to ważny i funkcjonalny dodatek do kreacji ślubnych. W końcu to właśnie do torebki można schować telefon, kosmetyki, chusteczki i inne potrzebne akcesoria. Podpowiadamy, jaką torebkę wziąć ze sobą na wesele i przedstawiamy najpopularniejsze modele. Popularne rodzaje torebek na wesele Wybierając się na wesele każda kobieta chce wyglądać pięknie, modnie i...