loader

Słuchaj muzyki nawet pod wodą!

Współczesna technologia wychodzi naprzeciw aktywnym melomanom. Słuchawki pływackie cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a ich oferta stale się powiększa. Jak wybrać z różnorodnego wachlarza dostępnego na rynku? Kilka atrybutów jest szczególnie istotnych.

Wodoodporność – klucz do wszystkiego

Wodoszczelność to bezapelacyjnie najważniejszy parametr słuchawek na basen. Te, które mogą się pochwalić standardem IPX7 będą najbezpieczniejszym wyborem. W słuchawkach od renomowanego producenta można zanurzyć się nawet na głębokość nawet sześciu metrów.

Kolejnym elementem, który trzeba wziąć pod uwagę są baterie. Powinny być możliwie mocne, by nie robić przykrych niespodzianek w środku treningu. Wśród dostępnych na rynku można znaleźć słuchawki umożliwiające słuchanie muzyki nawet przez 8 godzin.

Nie bez znaczenia jest również sterowanie. Dobrze jeżeli będzie proste i intuicyjne. Wszak mokrymi rękoma trudniej korzystać z malutkich przycisków, żeby zwiększyć głośność lub zmienić utwór.

Z kablem czy bez kabla?

Słuchawki bezprzewodowe zapewniają większy komfort. Działają one w oparciu o technologię Bluetooth i wyłapują sygnał z urządzenia (telefonu komórkowego czy innego odtwarzacza) oddalonego do 10 metrów. Wybierając przewodowe słuchawki do pływania ważnym parametrem jest długość kabla. Zbyt długi będzie utrudniał pływanie.

Istnieją również modele posiadające wbudowany odtwarzacz MP3. Takie rozwiązanie sprawia, że słuchawki stają się bardziej uniwersalne. Można w nich słuchać muzyki zarówno w czasie pływania jaki i np. podczas odpoczynku na plaży.

Nawet najmniejsza ilość wody w uchu daje poczucie ogromnego dyskomfortu. Z tego tytułu wśród pływaków większą estymą cieszą się słuchawki douszne. Szczególnie jeżeli producent dołączył do nich specjalne gumki. Przy ich zastosowaniu słuchawki maksymalnie przylegają do ucha i zapewniają doskonałą szczelność.

Wygląd ma znaczenie?

Oryginalny design? Czy tego należy oczekiwać od słuchawek pływackich? Wbrew pozorom profesjonalne modele poza możliwie najlepszymi parametrami technicznymi, powinny mieć też odpowiedni wygląd. Istotną sprawą jest tutaj kształt – musi być opływowy, aby nie stawiać dodatkowych oporów w czasie pływania. Słuchawki do pływania muszą być również wygodne. To szczególnie ważne dla pływających wyczynowo.

Co to jest przewodnictwo kostne?

Nowinką jaka pojawiła się na rynku słuchawek są słuchawki z przewodnictwem kostnym. Czym różnią się od tradycyjnych? Otóż w zwykłych słuchawkach, bez względu czy jest to model douszny czy nauszny, występuje zjawisko „odcięcia od świata”. Do użytkownika słuchawek nie docierają dźwięki z otoczenia. W pewnych sytuacjach może być to niebezpieczne. W przypadku słuchawek z przewodnictwem kostnym wytwarzane są specjalne drgania, które poprzez kości policzkowe są przewodzone bezpośrednio do ucha wewnętrznego. Takie rozwiązanie pozwala słyszeć zarówno muzykę, jak i to co się dzieje wokół.

Dokonując wyboru słuchawek pływackich poza wyżej wymienionymi kryteriami warto też wziąć pod uwagę indywidualne preferencje. Rynek słuchawek jest coraz bogatszy. W przystępnej cenie można wyłowić na nim prawdziwe perełki.

Artykuł partnera

Zobacz

Praca inżyniera dźwięku polega na manipulowaniu dźwiękiem w celu uzyskania pożądanego efektu. Rola inżyniera dźwięku będzie się różnić w zależności od rodzaju produkcji, nad którą pracuje. Na przykład, jeśli pracuje nad występem na żywo, może być zaangażowany w ustawianie sprzętu dźwiękowego, prowadzenie kontroli dźwięku i mieszanie sygnałów z różnych...

Jeszcze w połowie XX wieku wzmacniacze lampowe były najpopularniejsze na rynku. Dziś jednak zostały zdezaktualizowane przez nowszą technologię, czyli tranzystory. Czy jednak nowsze oznacza lepsze? Przekonamy się, że nie zawsze. Czym różni się wzmacniacz tranzystorowy od lampowego? Jakie są zalety wzmacniacza tranzystorowego? I o czym należy pamiętać przy jego zakupie? Co to jest...

Słuchawki douszne bezprzewodowe stały się bardzo popularne. Spowodowane jest, to nowym typem telefonów, które z łatwością pozwalają na przenośne odtwarzanie muzyki. W związku, z czym łatwo można zauważyć, jak wiele osób korzysta z tego typu gadżetów. Dostrzec można spacerujących, rowerzystów, czy ludzi przebywających w przestrzeni publicznej, którzy np. przemieszczają się...