loader

Piosenkarz Kenny Rogers, znany z The Gambler, umiera w wieku 81 lat.

Piosenkarz Kenny Rogers, biało-biały legenda muzyki country, znany z takich hitów jak The Gambler, zmarł w wieku 81 lat, jego oficjalne konto na Twitterze ogłosiło w piątek w mediach społecznościowych. "Rodzina Rogersów ze smutkiem ogłasza, że Kenny Rogers zmarł wczoraj w nocy o 22:25 w wieku 81 lat", czytał tweet. "Rogers zmarł spokojnie w domu, z przyczyn naturalnych, pod opieką hospicjum i otoczony przez rodzinę."

Rogers zdobył trzy nagrody Grammy i sześć CMA Awards w ciągu swojej sześcioletniej kariery muzycznej. Przyznano mu pseudonim The Gambler po jego przeboju o tym samym tytule z 1978 roku, napisanym przez songwritera Dona Schlitza, o tajemniczym karciarzu, który udziela nieznajomemu w pociągu rad mędrca, zanim umrze we śnie. Piosenka ta stała się dla Rogersa jednym z pięciu kolejnych przebojów nr 1, w sumie 24 piosenki z listy przebojów nr 1. Inne przeboje dla piosenkarki to She Believes in Me, You Decorated My Life, Coward of the County, Lucille, Lady, Ruby, Don't Take Your Love to Town, oraz Through the Years. Śpiewał wiele przebojowych duetów z muzykami, w tym Dottie West, Dolly Parton i Sheena Easton.

Rogers został wprowadzony do Country Music Hall of Fame w 2013 roku i w tym samym roku otrzymał CMA Willie Nelson Lifetime Achievement Award. W 2015 roku został uhonorowany nagrodą CMT Artist of a Lifetime Award. Rogers został wybrany "Ulubionym wokalistą wszechczasów" we wspólnym plebiscycie czytelników "USA Today and People".

Rogers wystąpił również w roli głównej. Wystąpił w 1982 roku w filmie Six Pack, a także w filmach telewizyjnych opartych na kilku jego piosenkach oraz występował w takich programach jak Dr Quinn, Medicine Woman.

W 1991 roku otworzył sieć restauracji z kurczakami, Kenny Rogers Roasters. Sieć była centralnym punktem odcinka Seinfelda z 1996 roku, w którym postać Kramera (Michael Richards) nie mogła spać ze względu na czerwone światło lokalizacji Kenny'ego Rogersa Roasterów świecące do jego sypialni, a następnie uzależnia się od kurczaka. Sieć nie ma już lokalizacji w USA, ale nadal działa w niektórych krajach azjatyckich.

Fani pamiętali Rogersa w mediach społecznościowych.

"Kenny Rogers był jednym z najlepszych animatorów w historii i będzie mu bardzo brakowało", napisał jeden z użytkowników Twittera. "Był tylko jeden Kenny Rogers - nikt nie brzmiał jak on.

Rodzina Rogersów powiedziała w pełnym oświadczeniu, że z powodu wybuchu epidemii COVID-19 planują małe prywatne nabożeństwo i będą publicznie świętować życie śpiewaka w późniejszym terminie.

Zobacz

Słuchawki Fresh 'n Rebel to marka z długą tradycją, która od lat zachwyca klientów na całym świecie. Jednym z największych atutów tych słuchawek jest unikalna jakość dźwięku, którą oferują. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii oraz starannemu projektowaniu, Słuchawki Fresh 'n Rebel zapewniają użytkownikom niesamowite wrażenia dźwiękowe, bez względu na to...

Praca inżyniera dźwięku polega na manipulowaniu dźwiękiem w celu uzyskania pożądanego efektu. Rola inżyniera dźwięku będzie się różnić w zależności od rodzaju produkcji, nad którą pracuje. Na przykład, jeśli pracuje nad występem na żywo, może być zaangażowany w ustawianie sprzętu dźwiękowego, prowadzenie kontroli dźwięku i mieszanie sygnałów z różnych...

Jeszcze w połowie XX wieku wzmacniacze lampowe były najpopularniejsze na rynku. Dziś jednak zostały zdezaktualizowane przez nowszą technologię, czyli tranzystory. Czy jednak nowsze oznacza lepsze? Przekonamy się, że nie zawsze. Czym różni się wzmacniacz tranzystorowy od lampowego? Jakie są zalety wzmacniacza tranzystorowego? I o czym należy pamiętać przy jego zakupie? Co to jest...