loader

Amy Winehouse wraca na scenę jako hologram w przyszłym roku

Pod koniec 2019 roku Amy Winehouse wyruszy w trasę powrotną w formie hologramu.

Cyfrowa rekonstrukcja piosenkarki, która zmarła w 2011 roku, wykona takie hity jak "Rehab", "Back to Black" i "Valerie."

Pieniądze z trasy koncertowej trafią do Fundacji Amy Winehouse, która według Engadget pomaga młodym ludziom zmagającym się z alkoholem i narkotykami. Nie wiemy jeszcze, kiedy bilety na koncerty trafią do sprzedaży.

"Hologram, w cyfrowo zremasterowanych aranżacjach jej klasyki, będzie wspierany przez zespół na żywo, śpiewaków i teatralną scenografię", powiedział w swoim obwieszczeniu Base Hologram, który współpracował z fundacją.

"Doświadczyliśmy z pierwszej ręki, jak te pokazy hologramów świętują wielkich artystów. To wspaniały sposób, aby przywrócić uwagę do jej muzycznej spuścizny, a także zebrać fundusze na rzecz Fundacji Amy Winehouse", powiedział w oświadczeniu Mitch Winehouse, ojciec Amy. "Czas przypomnieć wszystkim, że Amy była jednym z wielkich muzyków i wykonawców."

27-letnia Winehouse, która zmagała się z uzależnieniem, została znaleziona martwa w swoim domu w Londynie 23 lipca 2011 roku, nieco ponad miesiąc po swoim ostatnim występie w Belgradzie, w Serbii. Zmarła na skutek zatrucia alkoholem.

Koncert hologramów Winehouse dołączy do obecnych występów Base Hologram: "In Dreams. Roy Orbison -- The Hologram Concert", który odbywa trasę koncertową po USA, oraz "Callas in Concert", który można zobaczyć w USA i Europie. Orbison, muzyk rockowy, zmarł w 1988 roku. Maria Callas, śpiewaczka operowa, zmarła w 1977 roku.

Brian Becker, założyciel i dyrektor generalny Base Hologram, nazwał Winehouse "potęgą w każdym znaczeniu tego słowa".

Zobacz

Na koncercie Drake'a w Madison Square Garden we wtorek wieczorem, powietrze wypełniło się czymś więcej niż tylko rykiem 18.000 fanów. Podczas dwugodzinnego pokazu rapera, zsynchronizowanego z jego utworami Elevate i Look Alive, wokół niego latało 88 mikro-dronów. Kręciły się one z jasnymi światłami, zmieniając kolory z czerwonego na niebieski na biały, jak rój dużych...

Paul McCartney zagra "intymny" koncert na żywo na YouTube 7 września, by uczcić swoją nową płytę, Egypt Station. 76-letni legendarny muzyk zagra również piosenki ze swoich Beatlesów, Wingsów i dni solowych w tajnym miejscu w Nowym Jorku. Koncert będzie transmitowany o 17:00 PT, 20:00 ET piątek. To 1:00 rano w Wielkiej Brytanii i 11:00 w Australii w sobotę. Egypt Station...

Jeśli jesteś fanem tworzenia instrumentów muzycznych, robotów i programowalnych samochodów RC z kartonu, prawdopodobnie pokochasz Nintendo Labo. Ale nie wszyscy przekonali członków rodziny - zwłaszcza demoniczne maluchy - aby zobaczyć magię w sprytnych akcesoriach Nintendo Switch. Może Jimmy Fallon potrafi sprawić, że zobaczą światło. Gwiazda popu Ariana Grande...