loader

Apple Recenzja muzyczna

Apple Music, gigant iPhone'a wziąć na usługę subskrypcji muzyki, ma jeden cel: Aby odsunąć na bok takie jak Rdio, Pandora, Slacker i - zwłaszcza - Spotify być jednym miejscu przeznaczenia dla wszystkich rzeczy muzyki. Rezultatem jest wielka koalicja oparta na chmurze usługa transmisji strumieniowej na żądanie, składająca się z 30 milionów utworów, Twojej istniejącej biblioteki muzycznej iTunes oraz wszechobecnej na całym świecie stacji radiowej i -- wszystko to mieszka w jednej głównej aplikacji.

Aplikacja Apple Music jest domyślnym odtwarzaczem muzyki w urządzeniach iPod Touch, iPhone'ach i iPad'ach. Zawiera ona elementy wcześniejszego bezpłatnego serwisu iTunes Radio (wciąż obecny i nadal bezpłatny), a także iTunes Match (wciąż problematyczny), a nawet ukłon w stronę Pinga, nieudanego eksperymentu Apple z muzyką społeczną, który złożył się w 2012 roku. I to również składa się w elementy Beats Music, usługa streaming, który zdobył wraz z resztą imperium słuchawek Beats w 2014 roku.

Jeśli to brzmi jak wiele, to tak. Może za dużo, w rzeczy samej. Apple Music ma wiele racji - ogromny katalog muzyczny, doskonała integracja sterowania głosem z wirtualną asystentką Siri i dobre wsparcie międzyplatformowe. I ma zaskakujące, odświeżające poleganie na prawdziwych ludziach, od edytorów muzycznych, których cała praca polega na tworzeniu list odtwarzania i wybieraniu muzyki dla Ciebie w aplikacji, po żywych DJ'ów na Beats 1, całodobową stację radiową zintegrowaną z aplikacją.

Ale z tych wszystkich funkcji zacięte w jednej aplikacji, Apple Music spada na nawigacji i interfejs użytkownika - co jest czymś w rodzaju niespodzianki, biorąc pod uwagę Apple długo skupiają się na najwyższej jakości projektowania. Serwis ma również pewne poważne problemy z integracją osobistych kolekcji muzycznych użytkowników. Długoletni użytkownicy wiedzą, że iTunes Match nigdy nie działał idealnie, a duchy tych problemów nadal nawiedzają użytkowników Apple Music, którzy chcą wprowadzić kilka tysięcy silnych bibliotek muzycznych do chmury, aby mogli wypełnić luki brakujące w katalogu Apple Music, który nadal ma godne uwagi holdingi jak The Beatles i Prince.

Te problemy utrzymują Apple Music od bycia hands-down Spotify-killer przy uruchamianiu. Ale z jego hojny 3-miesięczny bezpłatny okres próbny, Apple Muzyka jest z pewnością warte przesłuchania. A ponieważ jest to oprogramowanie, a nie sprzęt, oczekujemy zmian, poprawek i potencjalnych usprawnień w Apple Music w pewnym momencie w przyszłości.

Ile to kosztuje i jak mogę to uzyskać?

Apple Music kosztuje 9,99 dolarów (9,99 funtów, AU$11,99) miesięcznie, z 14,99 dolarów (14,99 funtów, AU$17,99) opcja planu rodzinnego dla maksymalnie sześciu osób. Z planem rodzinnym, trzeba będzie skonfigurować iCloud Family Sharing, jeśli jeszcze nie.

Istnieje również darmowa wersja Apple Music, ale można jej używać tylko do odtwarzania muzyki zakupionej z iTunes, słuchania Beats 1 i odtwarzania stacji radiowych z reklamami. Różni się to od Spotify, który ma bezpłatną, wspieraną przez reklamę ofertę, aczkolwiek z istotnymi ograniczeniami tego, co można odtwarzać na pulpicie i w telefonie komórkowym.

Kiedy zapiszesz się do Apple Music, otrzymasz darmowy trzy miesiące bezpłatnej wersji próbnej z pełnym dostępem do wszystkich funkcji. Po tym, zostaniesz obciążony 10 dolarów miesięcznie, chyba że anulować. Apple obciąży Twoją kartę kredytową lub debetową, którą masz w pliku z identyfikatorem Apple ID, a którą już byś dostarczył, gdybyś kiedykolwiek kupił lub pobrał coś z iTunes. Możesz anulować automatyczne odnawianie poprzez stuknięcie ikony osoby w lewym górnym rogu, stuknięcie "Wyświetl Apple ID" i stuknięcie "Zarządzaj" pod nagłówkiem Subskrypcji.

Aby uzyskać Apple Music, Twoje urządzenie iOS musi być wyposażone w system iOS 8.4 lub nowszy. Aktualizacja iOS 8.4, która rozpoczęła się w czerwcu 2015, zmienia wcześniejszą aplikację Muzyka, która została dostarczona wraz z urządzeniem, na aplikację Apple Music. Niezależnie od tego, czy subskrybujesz aplikację Apple Music, czy nie, nowa aplikacja Apple Music nadal będzie działać na Twoim iPhone'ie, iPadzie lub iPodzie, a Ty będziesz jej używać do zarządzania muzyką już w urządzeniu lub zakupioną w iTunes.

Możesz również zapisać się do Apple Music za pośrednictwem iTunes na komputerze Mac lub Windows PC, wystarczy, że zaktualizujesz go do wersji 12.2 programu iTunes. Ta opcja umożliwia słuchanie muzyki, jeśli nie masz iPhone'a lub iPada.

Są też dobre wieści dla fanów Androida. Apple Music będzie dostępna dla Twojego telefonu lub tabletu pod koniec 2015 roku jako samodzielna aplikacja, którą będziesz mógł pobrać z Google Play. Apple TV kompatybilność jest oczekiwana jeszcze w tym roku, jak również. Zaktualizujemy tę recenzję, gdy obie wersje pojawią się na rynku.

Znalezienie drogi dookoła

Jeśli pochodzisz ze starszej aplikacji iTunes Music, nowa aplikacja Apple Music będzie wyglądać nieco inaczej. Zamiast kart dla artystów, piosenek, albumów i radia, Apple Music jest zorganizowane według tego, jakie rodzaje muzyki chcesz usłyszeć: Sugerowana muzyka dla Ciebie, nowa muzyka, radio internetowe lub na żywo, a także Twoja kolekcja zakupionych utworów. Karty na dole aplikacji pomagają przejść do każdej sekcji.

W ciągu kilku pierwszych godzin pracy z aplikacją starałem się odnaleźć swoją drogę. Dopiero po kilku dniach zabawy z aplikacją nabrałem dobrego wyczucia, gdzie znajdują się funkcje, na których mi zależy. Zwłaszcza nowa zakładka jest wypełniona zbyt dużą ilością treści, w tym nową muzyką, niedawno wydanymi popularnymi teledyskami, top listami przebojów i tematycznymi listami odtwarzania. Do tego dochodzą podmenu, które prowadzą do kolejnych playlist stworzonych przez redaktorów muzycznych i różne marki, takie jak magazyn Rolling Stone i Shazam. Przewijając się po stronie, trudno jest skupić się na jednym miejscu i trudno rozszyfrować jeden dział od drugiego. Aby wszystko było bardziej skomplikowane, można zmienić gatunek w górnej części zakładki Nowy, aby dostosować wybór muzyki.

Jednym z największych problemów nękających projekt jest to, że istnieje zbyt wiele podmenu, w których można się zgubić i trzeba się z nich wycofać kilka razy, aby wrócić do strony głównej. Nie ma też zbyt wiele organizacji, a playlisty, albumy, filmy i inne ugrupowania rzucane są razem w niezauważalnej kolejności. Tęsknię już za Spotify, który ma czystszą szatę graficzną, a wszystko jest jasno ułożone.

Problemy z projektowaniem są mniej problematyczne w przypadku iPada lub korzystania z iTunes na komputerze, ponieważ większy ekran oferuje więcej miejsca na całą muzykę i inne treści wciśnięte do aplikacji. Założę się jednak, że większość ludzi będzie korzystać z Apple Music w swoim telefonie, gdzie interfejs jest ciasny i przytłaczający.

Problemy z układem na bok, Apple Music jest ładny z białym tematem, wiele kolorów i zdjęć w całym. Projekt jest zgodny z aplikacją Apple "płaski" wzór wprowadzony z iOS 7 i Mac OS X Yosemite. Jeśli jesteś fanem estetyki, tak jak ja, spodoba ci się Apple Music. To znaczy, gdy już znajdziesz swoją drogę.

Co jest w katalogu?

Podobnie jak inne usługi strumieniowego przesyłania muzyki, Apple Music pozwala na odtwarzanie muzyki, której nie kupiłeś, przesyłając ją strumieniowo przez Internet. Za miesięczną opłatą otrzymujesz dostęp do 30 milionów utworów z katalogu iTunes (cały katalog zawiera 43 miliony utworów na całym świecie). Różnicę 13 milionów utworów stanowi muzyka, której nie można przesyłać strumieniowo z Apple Music, ponieważ artysta nie chce jej udostępniać do transmisji strumieniowej lub nie jest ona dostępna w danym regionie.

Godnymi uwagi wykluczeniami są The Beatles, Prince, Garth Brooks i Tool. Taylor Swift prawie nie wydała swojej muzyki za pośrednictwem serwisu (zdjęła swoją muzykę z Spotify), ale później zmieniła zdanie. Obecnie prawie cała jej muzyka jest dostępna za pośrednictwem serwisu Apple Music. Muzyka, która nie jest dostępna do transmisji strumieniowej po prostu nie pojawi się, gdy jej poszukujesz. Niestety, nie ma linku do iTunes Store, gdzie można kupić brakujące utwory albo.

W większości przypadków można traktować muzykę dostępną do transmisji strumieniowej, jak gdyby była twoja, dodając ją do list odtwarzania i pobierając ją na telefon lub tablet do słuchania offline. Problem w tym, że w rzeczywistości nie jesteś właścicielem tych utworów i jeśli anulować Apple Music, nie możesz słuchać ich dłużej.

Dodawanie swojej osobistej kolekcji muzycznej

Ponieważ w katalogu Apple Music występują luki, Apple zachęca do przesyłania utworów i albumów z własnej kolekcji za pomocą nowej funkcji wbudowanej w serwis o nazwie iCloud Music Library.

Funkcjonuje ona podobnie jak iTunes Match, serwis, który przechowuje pliki muzyczne w chmurze za 25 dolarów rocznie, dzięki czemu można je przesyłać strumieniowo z komputera. Dzięki Bibliotece Muzycznej iCloud firma Apple skanuje całą muzykę zakupioną przez Ciebie w iTunes lub dodaną do iTunes na Twoim komputerze, zrywając płytę CD, kupując i pobierając ją z innego sklepu cyfrowego lub otrzymując w inny sposób.

Jak iTunes Match, skanuje Twoją kolekcję, a następnie "odblokowuje" wszelkie utwory, które może znaleźć w katalogu iTunes 43 miliony utworów, udostępniając je do strumieniowego przesyłania, nawet jeśli nie są one dostępne w Apple Music dla innych abonentów. Na przykład, jeśli masz album The Beatles' Abbey Road, który nie jest częścią Apple Music, nadal będziesz mógł go przesyłać strumieniowo, ponieważ jest on dostępny w iTunes do zakupu.

W przypadku muzyki, która nie jest dostępna w iTunes, np. niejasnych utworów lub muzyki z lokalnego zespołu, Apple Music wyśle te pliki na Twoje konto iCloud, abyś mógł je przesłać strumieniowo z aplikacji. Przesyłane utwory nie są wliczane do limitu pamięci masowej iCloud, ale obecnie możesz przesłać tylko 25 000 utworów. Apple mówi, że liczba ta wzrośnie do 100 000 piosenek wraz z premierą iOS 9 jeszcze w tym roku.

Choć teoretycznie brzmi to świetnie, biblioteka muzyczna iCloud ma pewne istotne problemy. Po włączeniu opcji w aplikacji Ustawienia wielu użytkowników skarży się, że muzyka zapisana w ich telefonach zniknęła. Stwierdziłem, że moje zakupy w iTunes (teraz rozstanie z moją Biblioteką Muzyki iCloud) pojawiły się dobrze na moim iPhone'ie, ale nie pojawią się na moim iPadzie, bez wyraźnego powodu.

Korzystając z iTunes na pulpicie, zauważyłem, że podczas gdy większość mojej kolekcji została załadowana do mojej Biblioteki Muzyki automatycznie, niektóre pliki audio nie udało się. iTunes albo powiedział mi "Ten element nie został dodany, ponieważ wystąpił błąd", albo powiedział mi "element nie kwalifikuje się do iCloud Music Library". Żaden z tych komunikatów nie dał mi żadnej wskazówki, co poszło nie tak, żebym mógł naprawić problem.

Zobacz

Praca inżyniera dźwięku polega na manipulowaniu dźwiękiem w celu uzyskania pożądanego efektu. Rola inżyniera dźwięku będzie się różnić w zależności od rodzaju produkcji, nad którą pracuje. Na przykład, jeśli pracuje nad występem na żywo, może być zaangażowany w ustawianie sprzętu dźwiękowego, prowadzenie kontroli dźwięku i mieszanie sygnałów z różnych...

Jeszcze w połowie XX wieku wzmacniacze lampowe były najpopularniejsze na rynku. Dziś jednak zostały zdezaktualizowane przez nowszą technologię, czyli tranzystory. Czy jednak nowsze oznacza lepsze? Przekonamy się, że nie zawsze. Czym różni się wzmacniacz tranzystorowy od lampowego? Jakie są zalety wzmacniacza tranzystorowego? I o czym należy pamiętać przy jego zakupie? Co to jest...

Współczesna technologia wychodzi naprzeciw aktywnym melomanom. Słuchawki pływackie cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a ich oferta stale się powiększa. Jak wybrać z różnorodnego wachlarza dostępnego na rynku? Kilka atrybutów jest szczególnie istotnych. Wodoodporność – klucz do wszystkiego Wodoszczelność to bezapelacyjnie najważniejszy parametr...