loader

Jak wybrać dobry długopis do biura?

Jeśli wykonujemy prace biurowe, jest niemal pewne, że codziennie mamy kontakt z długopisem. I podczas gdy jedni pracownicy biurowi nie zwracają większej uwagi na to, czym piszą, nie brakuje i takich, którzy korzystają z jednego długopisu przez cały czas poważnie obawiając się o swój własny los, gdy model ten zostanie wycofany ze sprzedaży. Oczywiście, można uznać, że każdy ma swoje przyzwyczajenia, a następnie zapomnieć o tym problemie. Warto jednak pamiętać, że możliwość piania dobrym długopisem nie tylko umila pracę, ale i sprawia, że przebiega ona szybciej. Czas więc zadać sobie pytanie o to, na czym powinniśmy skupić się poszukując idealnego długopisu, aby mieć pewność, że udało się nam dokonać właściwego wyboru.

Komfort i dobra prezencja

Osoby pracujące w biurze w większości doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest dobra prezencja. Jej znaczenie rośnie, gdy mamy kontakt z klientem. To właśnie dlatego narzędzie pracy urzędnika powinno prezentować się jak najlepiej. Może się okazać, że będzie ono wzbudzać respekt dając czytelny sygnał klientom. Ci widząc wysokiej jakości długopis mogą dojść do wniosku, że mają do czynienia z osobą kompetentną. To działa uspakajająco i zwiększa wiarę w to, że uda się doprowadzić do załatwienia sprawy w krótkim czasie. Coraz częściej mówi się także o tym, że przybory biurowe wykorzystywane przez dłuższy czas niosą z sobą pewne informacje na temat korzystających z nich osób, ich osobowości i charakterze.

Wygoda na pierwszym miejscu

Coraz więcej uwagi poświęca się funkcji reprezentacyjnej długopisów wykorzystywanych w biurach. Nie można jednak zapominać o tym, że naprawdę dobry długopis to rozwiązanie przeznaczone do pisania, a nie takie, które ma do spełnienia jedynie funkcję ozdobną. Jeśli więc marzy się nam model idealny, kwestie techniczne z nim związane nie powinny być dla nas wcale nie mniej istotne niż zagadnienia wizerunkowe.

Tu na pierwszy plan wysuwa się zarówno wygoda, jak i komfort pisania. Długopis nie powinien stawiać oporu podczas korzystania z niego, musi też idealnie mieścić się w dłoni osoby, która chce z niego korzystać. Nie bez znaczenia jest jednak i to, że treść napisana długopisem powinna być czytelna. Zwykle możemy mieć problem z rozpoznaniem tego już na pierwszy rzut oka, nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że za dobry uznaje się przede wszystkim taki długopis, który posiada dobry tusz. Idealnym rozwiązaniem jest długopis z grupy szybkoschnących. Jego zakup sprawia, że treść nie rozmazuje się ani wtedy, gdy gwałtowanie poruszymy ręką, ani wtedy, gdy zmienimy stronę.

Dobry długopis nie powinien odbijać się też na drugiej stronie. Co ciekawe, wbrew przekonaniu wielu osób, grubość kartki wcale nie musi mieć w tym wypadku kluczowego znaczenia. Jeśli mamy do czynienia z porządnym tuszem, możemy mieć pewność, że się nie przebije. Jeszcze innym czynnikiem, na który powinniśmy zwracać uwagę jest lekkość pisania. To zaleta, która doceni każdy, kto w pracy pisze rzeczywiście dużo. Oczywiście, nie oznacza to, że sam długopis musi być jak najlżejszy, choć trudno nie zgodzić się z tym, że stanowi to jego dodatkowy atut.

Zobacz ofertę długopisów w sklepie Alibiuro.pl: https://alibiuro.pl/pioro-kulkowe

Zobacz

Wielu uważa, że wiosna to czas nowej miłości i najlepszy moment na zakochanie się. My jednak uważamy, że ta pora roku to także dobry czas dla wieloletnich par, które są gotowe na kolejny krok w swoim związku, czyli zaręczyny. Poniższy post zainspiruje Cię do zaproponowania ukochanej osobie wiosny. Piknik w otoczeniu przyrody Zaręczyny podczas pikniku sprawią, że Twoja...

Carrefour będzie otwierał kolejne sklepy pod marką Supeco. Jest to połączenie sprzedaży hurtowej i detalicznej. Choć koncept powstał po raz pierwszy w 2016 roku, to szybko się rozwija. Carrefour będzie otwierał kolejne sklepy marki Supeco. To może być sygnał do większej ekspansji marki. Zastąpią one sklepy Carrefour, które zwykle były otwarte wcześniej. Co to jest...

Sprzęty AGD to coś, bez czego trudno nam się tak naprawdę obecnie obyć. Raczej nie wyobrażamy sobie już życia bez lodówki czy też wygodnej zmywarki, która doprowadza naczynia do czystości za nas. Takie urządzenia jednak nie są tanie i często pojawia się w naszej głowie myśl, aby sfinansować ich zakup za pomocą rat. Jest to oczywiście możliwe w naprawdę wielu sklepach...