loader

Fryzjerzy zapowiadają 6 najlepszych trendów na następną dekadę

Kiedy fryzjerzy spoglądają na minioną dekadę, widzą, co Brandon Wagner, dyrektor kreatywny Salonów Tribeca w Tampa, Fla., nazywa zmianą paradygmatu. Wagner przypisuje transformację fryzur, fryzur, faktur i kolorów do momentu, w którym Internet przeniósł się z naszych pulpitów do telefonów i stworzył nową generację stale głodnych klientów. "Poszukiwanie idealnej fryzury Instagrammable stało się zawodem, a wiele z naszych decyzji dotyczących urody jest teraz prowadzonych przez wpływowe osoby na Instagram lub Youtube," mówi Wagner. "Piękno stało się gender-bending, cross-cultural, i szybko poruszające. Włosy, podobnie jak moda, zostały poddane wpływom tej fali zmian."

W ostatnich latach, aż do roku 2020, Wagner mówi, że ludzie byli bardziej teamem Lizzo (i jej niepologetyczną pewnością siebie) niż teamem Victoria's Secret, z nierealistycznymi standardami piękna. Spoglądanie w przyszłość, naturalne, a jednocześnie odważne, to temat na najbliższe 10 lat. Eksperci styliści przewidują tu trendy na najbliższą dekadę.

Naturalne atrakcje

Choć grube pasemka były zdecydowanie stylowe w połowie lat 2010, bardziej subtelne podejście do koloru jest teraz modne" - mówi Julius Michael, stylista gwiazd i właściciel salonu w Scarsdale w Nowym Jorku. Więcej osób, niż w odcieniu, który wygląda nierealnie, będzie szukało delikatnego ulepszenia swojego naturalnego odcienia. "Myślę, że super blondynki przejdą na ciepłe, miodowe odcienie", mówi. "A głębokie, piaszczyste blondynki i ciemnobrązowe brunetki powitają ciepłe tony, z którymi walczyliśmy przez ostatnią dekadę."

Michael przewiduje, że akceptacja starzejących się włosów stanie się tylko bardziej uniwersalna. Oznacza to, że siwizna nie będzie już czymś, czego należy unikać, ale włosy słonawe i pieprzowe będą mile widziane i doceniane.

Akcesoria do włosów w biżuterii

Jeśli obudziłeś się w ten sposób i musisz być do tego zdolny, to masz szczęście: niechlujne włosy będą w 2020 roku ulepszone. Choć Lavette Slater, trzykrotnie nagradzana przez Emmy fryzjerka, mówi, że ozdobne akcesoria do włosów już zyskały na popularności, uważa, że w nadchodzących latach będą rosnąć. Niezależnie od tego, czy używasz ich do sprzątania łóżek, czy też do unowocześniania stylizacji na spotkanie przy kawie, to prosty hack, który robi wielką różnicę. Jest to również podejście typu laid-back, które kładzie większy nacisk na świętowanie tego, co masz, zamiast udawać wygląd.

Powrót "Racheli"

Przyjaciele być może opuścili Netflix, ale Jennifer Aniston niedawno dołączyła do Instagramu, i być może, wznowiła poszukiwania swojego ikonicznego stylu. "Rachel" wraca do domu w latach dwudziestych XX wieku, a więcej kobiet poszukuje inteligentnych zamków do modelowania twarzy" - mówi Tinamarie Possidoni, chicagowska fryzjerka i właścicielka salonu. "Szukaj] warstw zaczynających się na czubku nosa, a kończących się na dole, kadrujących każdy kąt twarzy".

Fryzury nisko lub bez ogrzewania

Jeśli jesteś kimś, kto przechodzi przez wieloetapowy proces stylizacji włosów z wysoką temperaturą, prawdopodobnie wydałaś całkiem sporo grosza. Nie tylko na suszarki, prostownice i lokówki, ale także na serum termoochronne i kremy do stylizacji wstępnej. Jana Rago, fryzjerka i właścicielka salonu w Bostonie, Mass., przewiduje, że w nadchodzącym dziesięcioleciu kobiety będą całkowicie rezygnować z ciepła, a przynajmniej je obcinać. "Zgodnie z ruchem minimalistycznym, przewiduję podejście "mniej znaczy więcej", w którym kobiety pozwalają włosom naturalnie wyschnąć, oszczędzając energię i włosy" - mówi. "Używanie ekstremalnego ciepła powtarzalnie na włosach może spowodować, że włosy wyschną i staną się przerażone martwymi końcówkami. Zużycie mniejszej ilości ciepła na włosach pozwoli na bardziej naturalny ruch, naturalną teksturę, objętość i ogólnie silniejsze włosy".

Zamiast produktów, które naprawiają uszkodzenia, Rago widzi w pudrach i suchych lakierach, które mogą kontrolować odstające włosy i dodawać im objętości u nasady. "Dzięki temu trendowi, ludzie staną się bardziej odważni w kwestii akcesoriów, takich jak klipsy, chusty, wstążki, skórzane okłady i inne dodatki, które zmienią ich wygląd" - mówi Rago.

Krótsze włosy

Jeżeli marzyłaś o krótkiej fryzurze, Michael mówi, że teraz jest na to czas. "Krótka jest seksowna, wszechstronna, nowoczesna i może zapewnić taką opiekę, jakiej dziś potrzebuje zabiegana kobieta", mówi.

Potrzebujesz trochę inspiracji? "Spójrz na Charlize Theron, która jest żywym dowodem na to, że kobiety po 40. roku życia mogą być seksowne i olśniewające, jednocześnie kołysząc krótką fryzurą pixie" - mówi Michael. "Scarlett Johansson obcięła włosy, po latach pięknych, puszystych włosów, do krótkich, seksownych włosów boss babe, nie martwiąc się o ich zmianę. Michelle Williams odcięła włosy lata temu i nadal nosi swojego krótkiego, słodkiego boba w następnej dekadzie".

Michael przewiduje również, że kobiety będą eksperymentować z przedłużaniem włosów, jak np. długie kucyki lub fale plażowe, aby wstrząsnąć ich wyglądem, zachowując jednocześnie krótsze włosy.

Risky, Unfinished Cuts

Perfekcja, choć możliwa dzięki Instagramowi, nie jest rzeczywistością dla większości. (Albo naprawdę, dla każdego.) I jako ostry kontrast do skrupulatnie manicure style z początku lat 2000, Rago mówi, że 2020s będzie rujna z niedokończonych cięć. I tak, ma na myśli grzbiety i kudłaty "dos". "Mniej skrojone, mniej doskonałe i bardziej nerwowe i niedokończone to to, co zobaczymy w tej dekadzie", mówi. "Kobiety będą podejmowały więcej ryzyka z włosami niż kiedykolwiek." Rago mówi, żeby zwracać uwagę na zabawne warstwy i nierówne fryzury.

Zobacz

W chwili obecnej na półkach aptek dostępne są nie tylko wyroby lecznicze, ale również suplementy diety. Jakie są różnice między nimi i kiedy warto sięgnąć po które? Zapoznaj się z różnicami między lekami a suplementami diety i zatroszcz się o swoje zdrowie. Leki a suplementy diety – czym się różnią? Leki zawierają substancje lub ich mieszanki, które...

Alergie mogą mieć charakter sezonowy, lecz niektóre z nich dają o sobie znać przez cały rok. Jednym, skutecznym sposobem, aby uniknąć powstawania reakcji uczuleniowych, jest unikanie kontaktu z alergenem. Niemniej jednak w momencie, gdy dojdzie do powstania reakcji alergicznej, można sobie pomóc na różne sposoby. Które z nich są najskuteczniejsze?...

Soczewki kontaktowe umożliwiają skorygowanie wad wzroku, a jednocześnie zapewniają komfort noszenia. Nowoczesne soczewki wysokiej jakości nie przesuszają i nie podrażniają oczu, doskonale dopasowują się do powierzchni gałki ocznej, są wytrzymałe. W zależności od tego, jak często nosimy soczewki i jaki tryb życia prowadzimy, możemy dokonać wyboru pomiędzy soczewkami...