loader

Czym jest styl rustykalny?

Prawdopodobnie słyszałeś "rustykalny" milion lub więcej razy, gdy opisujesz wystrój domu, ale jest to jeden z tych stylów, które mogą być trudne do przypięcia. Bez względu na to, czy patrzysz na piękny, zadbany, elegancki domek na wsi, czy odległą chatkę w lesie, skąd wiesz, co tak naprawdę sprawia, że coś jest rustykalne? Jest kilka kluczowych elementów, których potrzebujesz, aby Twój dom pasował do rachunku, ale kiedy już go masz, to dość łatwo go zauważyć.

Co to jest Rustic Decor?

W skrócie, rustykalny wystrój może obejmować wiele różnych stylów projektowania. Rustykalny opisuje rodzaj projektu, który jest naturalny, stary, organiczny, a może nawet trochę szorstki wokół krawędzi. Inne popularne style projektowania, takie jak farmhouse, toskańskie lub nadmorskie mogą być również opisane jako rustykalne, ale aby przyjąć to podejście można łatwo mieszać w aspektach każdego z nich.

Aby mieć rustykalny dom, nie trzeba mieszkać w domku z bali - wystarczy położyć nacisk na to, co naturalne i ekologiczne. Najwięcej rustykalnych kawałków robią od prawdziwego drewna, czasem tylko lekko traktujący lub całkowicie naturalny. Pomyśl o odzyskanym drewnie, surowcach i elementach, które pochodzą bezpośrednio z ziemi.

Rustykalny wystrój również czuje się zupełnie bezpretensjonalny lub duszny. Jest to rodzaj projektu, który jest niezwykle przystępny i relaksujący. Powinien czuć się przyjazny i łatwy, z paletą kolorów, które są uspokajające i tradycyjne. Naturalne, neutralne kolory, takie jak beżowe, białe, brązowe i szare są kluczowe, ale zdecydować się na cieplejsze odcienie. W rustykalnym domu nie znajdziesz wielu rozbryzgów odważnej farby, więc zachowaj ją monochromatyczną i wyciszoną.

Główne cechy charakterystyczne

Prawdziwe drewno: Projektując swój rustykalny dom, wybierz prawdziwe drewno zamiast fałszywego. Od podłóg z szerokiej deski po stoły w gospodarstwie rolnym z odzyskanego drewna, rustykalny design często stawia sam materiał na pierwszym miejscu. Nie obawiaj się wybierać kawałków, które są trochę zwietrzałe lub pobite - rustykalny wystrój rzadko jest idealny, a zamiast tego rozwija się na niedoskonałości i ziarnistości.

Tekstura: Mówiąc o ziarnistości, ponieważ rustykalny wystrój wykorzystuje wiele naturalnych materiałów, oczekuj, że będzie miał dużą różnorodność tekstur. Szorstkie drewno o oczywistym usłojeniu, dywany z juty lub skóry zwierzęcej, czy też surowe kamienne kominki to powszechne elementy rustykalnego wystroju. Unikaj wszystkiego, co ma oczywisty połysk - chcesz mieć możliwość zobaczenia i poczucia tekstury w rustykalnej przestrzeni.

Ręcznie robione: Elementy dekoracji rustykalnej są często unikalne i w odróżnieniu od innych elementów, więc zdecyduj się na elementy wykonane ręcznie, jeśli możesz je huśtać. Nie oznacza to, że nie możesz odebrać kilku akcesoriów lub akcentów z wielkiego sklepu z pudełkami, ale jeśli chodzi o elementy dekoracyjne Twojego domu, spróbuj znaleźć coś z odrobiną charakteru.

Ciężki: W przeciwieństwie do innych modnych stylów wystroju, takich jak nowoczesny i półwieczny, rustykalny design jest często opisywany jako ciężki. Pomyśl o drewnianych stołach kuchennych z dużymi kwadratowymi nogami lub kanapach z głęboką, ciemną skórą.

Proste: Nacisk rustykalny powinien być na materiał, a nie projekt, tak wiele sztuk są niezwykle proste. Opływowe stoły i krzesła pozwalają skupić oko na materiale, a nie na jego kształcie.

Belki: Jeśli masz odsłonięte belki, trzymaj je w ten sposób. Niezależnie od tego, czy jest to rustykalny dom na wsi, czy toskański dom nadmorski, belki odkryte krzyczą o rustykalnym wystroju.

Wspólne materiały

Rustykalny design to wszystko o materiałach, które pochodzą z ziemi. Prawdziwe, nieprzetworzone drewno, ciężki kamień i prawdziwa cegła to wspólne elementy rustykalnego wystroju. Po stronie tekstylnej znajdziemy dużo juty, burpla i płótna w całym domu w dywanach i kawałkach akcentu.

W sypialni, rozważyć pościel z lnu lub bawełny organicznej, wszystko w neutralnych kolorach, które nie są zbytnio barwione lub zaprojektowane.

Gdzie go znaleźć

Podczas gdy my sugerujemy splurging dla ręcznej jadalni lub kawiarnianego stołu, tam są few detaliści ty możesz znajdować rustykalnego wystrój domu pomagać umeblować twój dom.

  • Magnolia: Joanna Gaines jest królową rustykalnego szyku wiejskiego, a jej kolekcję można znaleźć w sklepach takich jak Target i Anthropologie.
  • Rekultywacja Osprzęt
  • Zachodni Elm
  • Rynek światowy
  • Pottery Barn

Twój lokalny pchli targ może mieć kilku sprzedawców, którzy mogą zrobić niestandardowe kawałki rustykalne, które często kosztują tyle samo lub mniej niż to, co można znaleźć w dużych sklepach z pudełkami. Ponadto, sprawdź strony takie jak Etsy, jeśli chcesz znaleźć lub zlecić kilka jedynych w swoim rodzaju kawałków.

Rustykalny wystrój jest jednym z najłatwiejszych do odtworzenia stylów projektowania. Wystarczy przejść do naturalnych, ziemistych odcieni i materiałów, i można zrobić ten styl własny bez zbyt wiele pracy nóg.

Zobacz

Szukasz idealnego rozwiązania, aby wyciskać świeże i pyszne owoce? Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom Alpha może okazać się strzałem w dziesiątkę! Tego typu urządzenie świetnie sprawdzi się w wielu miejscach, jak chociażby w gospodarstwach domowych, w kawiarniach, w restauracjach, a także w biurach. Pomimo tego, że firma Hurom produkuje wiele modelów wyciskarek, to nie bez powodu...

Przy urządzaniu pokoju dziecięcego w szczególny sposób należy mieć na uwadze zarówno komfort malucha, jak i jego bezpieczeństwo. Tak w przypadku koloru mebli, jak i samego pomieszczenia, dobro malucha powinno być tym argumentem, który ma dla nas największe znaczenie, bo przecież pokój dziecka to jednocześnie jego azyl. Oczywiście, pozytywne skojarzenia mogą pojawić się...

Stolica województwa podkarpackiego - Rzeszów cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko jako atrakcyjne miejsce turystyczne, ale również jako większe miasto, w którym warto zamieszkać. Wiele osób rozważa zakup nieruchomości właśnie tutaj. Wciąż powstają nowe zabudowy jedno i wielorodzinne. Zamieszkaj w urokliwym Rzeszowie Potencjał tego miasta dostrzegli zagraniczni...