loader

Eurowizja 2020 odwołana przez koronawirus, ale możesz cieszyć się piosenkami

Konkurs Piosenki Eurowizji 2020 został odwołany. Słynna muzyczna ekstrawagancja jest ostatnim dużym wydarzeniem, które zostało przerwane przez pandemię Coronavirus i Covid-19.

"W ciągu ostatnich kilku tygodni zbadaliśmy wiele alternatywnych opcji, które pozwoliłyby na przeprowadzenie Konkursu Piosenki Eurowizji" - powiedział organizator wydarzenia, Europejska Unia Nadawców (EBU), w oświadczeniu na swojej stronie internetowej. "Jednakże, niepewność spowodowana rozprzestrzenianiem się COVID-19 w całej Europie - i ograniczeniami wprowadzonymi przez rządy uczestniczących w nim nadawców i władze holenderskie - oznacza, że [podjęliśmy] trudną decyzję, aby nie kontynuować imprezy na żywo zgodnie z planem".

Do tej pory międzynarodowy konkurs piosenki trwał nieprzerwanie od 1956 roku. W 2019 roku wzięło w nim udział 41 krajów w Europie i okolicach, a także Australia. Wygrała Holandia, a tym samym zyskała zaszczyt goszczenia tegorocznej imprezy.

Tegoroczny finał Eurowizji został zaplanowany na 16 maja w Rotterdamie. Według Inspektora Wykonawczego Jona Oli Sand, organizatorzy i holenderscy nadawcy zastanawiają się nad powtórzeniem tego wydarzenia w 2021 roku. "Jesteśmy bardzo dumni z konkursu piosenki Eurowizji, który od 64 lat jednoczy ludzi w całej Europie", powiedział. "Bardzo żałujemy tej sytuacji, ale mogę wam obiecać: Konkurs Piosenki Eurowizji powróci silniejszy niż kiedykolwiek."

Nadal trwają prace nad tym, kiedy lub czy Eurowizja znów się odbędzie, czy w tym roku wezmą w nim udział wykonawcy i czy osoby, które kupiły bilety, będą miały prawo do zwrotu pieniędzy.

Filmy do tegorocznych piosenek są dostępne na oficjalnym kanale Eurowizji YouTube.

Zobacz

Współczesna technologia wychodzi naprzeciw aktywnym melomanom. Słuchawki pływackie cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a ich oferta stale się powiększa. Jak wybrać z różnorodnego wachlarza dostępnego na rynku? Kilka atrybutów jest szczególnie istotnych. Wodoodporność – klucz do wszystkiego Wodoszczelność to bezapelacyjnie najważniejszy parametr...

Słuchawki douszne bezprzewodowe stały się bardzo popularne. Spowodowane jest, to nowym typem telefonów, które z łatwością pozwalają na przenośne odtwarzanie muzyki. W związku, z czym łatwo można zauważyć, jak wiele osób korzysta z tego typu gadżetów. Dostrzec można spacerujących, rowerzystów, czy ludzi przebywających w przestrzeni publicznej, którzy np. przemieszczają się...

Trudno nie zgodzić się z tym, że czas, w którym żyjemy możemy bez większej przesady określać mianem doby tabletów i smartfonów. Bezprzewodowa transmisja danych jest w związku z tym nie tylko coraz szybsza, ale i coraz łatwiejsza, a tym samym, staje się dla nas bardzo ważna. O prawdziwym „boomie” można, w związku z tym, mówić w kontekście głośników...