loader

Tiger King: 9 rzeczy, których nie wiedziałeś o szalonym przeboju Netflix'a

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness" to zupełnie nowy serial dokumentalny, któremu udało się zrobić to, co niemożliwe: chwilowo odwrócić uwagę narodu zestresowanego epidemią koronaawirusa. Siedmioodcinkowy serial w reżyserii Erica Goode'a i Rebeki Chaiklin, emitowany obecnie w Netflix, skupia się na Josephie Maldonado-Passage - vel Joe Exotic - i jego egzotycznym parku zwierząt w Oklahomie. W poniedziałek był to numer 1 w sieci streamingowej.

Kiedy zaczyna się wystawa, Joe ma imponującą blondynkę, krzykliwą garderobę, wielu mężów jednocześnie i wściekłą kłótnię z Carole Baskin, właścicielką dużego sanktuarium dla kotów. Wszystko to jest oswojone jak miseczka ciepłego mleka w porównaniu z tym, co będzie dalej. Każdy element w Tiger King robi się dziwniejszy, a każda osobowość, która pojawia się w kamerze, ma w swojej historii sekret, zniewalająco dziwne wydarzenie, lub dziesiątki z nich. Joe biegnie na prezydenta i gubernatora, stara się o kraj-muzyka kariery, robi dziwne filmy sugerujące rywalka karmić jej zaginionego męża do tygrysów i tak, dużo więcej.

W tym specyficznym amerykańskim szaleństwie jest dziwny komfort, jaki można mieć w schronieniu. Dla widzów izolujących się w swoich domach jest to przypomnienie, że świat przed koronaawirusem był dziwny na tak wiele różnych sposobów. Bóg chce, a potok się nie wznosi, to pewnego dnia dostanie szansę, że znowu będzie ten dziwny.

Od czasu premiery serii 20 marca, dziesiątki newsów i wywiadów zagłębiały się w prawdziwych ludziach i wydarzeniach stojących za spektaklem. Przed nami spoilery, ale jeśli już obejrzałeś serię, przeczytaj dalej o dziewięciu soczystych smakołyków, których sam program nie ujawnił.

1. To (głównie) nie jest Joe śpiewanie

W wielu odcinkach Joe chwalił się swoją karierą śpiewaczą i słyszał piosenki takie jak "I Saw a Tiger". Ale każdy, kto ma uszy, może powiedzieć, że wypolerowany, country-muzykalno-weterański głos, który wykrzykuje melodie, nie brzmi jak rysujący głos Joe Exotic. Prawdziwi muzycy Vince Johnson i Danny Clinton byli prawdziwą muzyczną siłą stojącą za aktem Joego Milli Vanilli. Johnson powiedział Vanity Fair, że pracują za darmo, myśląc, że zyskają sławę z reality show o życiu Joego. (Clinton zmarł w październiku, raporty TMZ.) Reżyserzy serialu, Eric Goode i Rebecca Chaiklin, powiedzieli L.A. Times, że kontroler faktów odkrył, że Joe śpiewał nieco na niektórych piosenkach, więc zdecydowali się nie wzywać go na to w serialu.

2. Nie obwiniaj tygrysa za tę brakującą rękę.

W pierwszym odcinku, Kelci Saffery, jeden z pracowników Joe'go, widziana jest natychmiast po ugryzieniu przez tygrysa. Saffery decyduje się na amputację rannej ręki, a nie na liczne operacje, wraca do pracy zaledwie pięć dni później i pojawia się przez cały czas trwania pokazu, pokazując kikut. Saffery od samego początku mówił, że nikt nie powinien winić tygrysa i choć nie ma o tym mowy w tym odcinku, tygrys nie został postawiony. W oświadczeniu z 2013 roku, Saffery powiedział: "Złamałem protokół i wsadziłem rękę do klatki dla kotów, zamiast używać dostarczonego kija". Aktor David Spade przeprowadził wywiad z Saffery'm w filmie opublikowanym 27 marca. "Po prostu popadłem w samozadowolenie", powiedział Saffery o tym urazie. A tygrys nie zapłacił ostatecznej ceny za ugryzienie. "(Tygrys) nie został odłożony, tylko przeniesiony z parku, z wystawy", powiedział Saffery.

3. John Finlay naprawił swoje zęby

David Spade, który przyznał, że ma obsesję na punkcie programu, nie tylko przeprowadził wywiad z Saffery'm, ale także z wieloma innymi członkami obsady Tiger Kinga, w tym z Johnem Finlayem, jednym z romantycznych partnerów Joe Exotic. Finlay był godny uwagi na pokazie, ponieważ miał tylko kilka widocznych zębów, ale teraz ma pełne protezy i jest prawie nie do poznania. "Trochę to trwało", powiedział Spade'owi o swoich zabiegach stomatologicznych. "Ale po tym jak je naprawiłem, były doskonałe." Finlay powiedział Spade'owi, że jego zdaniem naprawa zębów jest bardziej bolesna niż 51 tatuaży i że trójmałżeńskie wesele w różowej koszulce, które widział na wystawie, było pomysłem Joe.

4. Te aligatory były słynne

Tiger King jest głównie o dużych kotach, choć gady mieszkańców parku mają smutną historię w jednym z odcinków, kiedy ich wybieg się pali. John Finlay powiedział Davidowi Spade'owi w swoim wywiadzie wideo, że niektóre z aligatorów w parku egzotycznych zwierząt pochodzą z Rancza Nigdylandów Michaela Jacksona. Powiedział również, że praca z krokodylami i aligatorami jest bardziej niebezpieczna niż praca z dużymi kotami, po części z powodu gigantycznych i groźnych ogonów gadów. Finlay powiedział również, że w ogóle nie ma kontaktu z Joe Exotic, planuje zatuszować wszystkie tatuaże o imieniu Joe i jest teraz zaręczony z kobietą.

5. Wypadek, który zabrał nogi Johnowi Reinke'owi, był jeszcze gorszy, niż opisywano.

John Reinke, były kierownik w parku zwierzęcym Joe Exotic, jest pokazywany wiele razy zakładając i zdejmując swoje sztuczne nogi, tłumacząc, że potrzebuje ich nie z powodu ataku kota, ale z powodu wcześniejszego wypadku. Jak wszystko w Tiger King, to tylko połowa dramatycznej historii. W 2010 roku Reinke wyjaśnił swój wypadek gazecie The Oklahoman. Choć opisuje go na wystawie jako wypadek z zamkiem błyskawicznym, w artykule opisuje go jako wypadek w skoku na bungee - na pewno wiązał się z upadkiem z przerażającej wysokości. Awaria koła pasowego nie tylko spowodowała, że Reinke upadł 55 stóp na ziemię i zmiażdżył swoje nogi, ale nie tylko wylądował na ziemi. Upadł na 6-calowy metalowy kołek, przebijając swoją okrężnicę i żołądek, donosi gazeta. Później miał ponad 20 operacji na stopach i nogach.

6. Shaq nie jest przyjacielem Joe'go Exotic'a.

Tiger King robi się tak dziwny, że widzowie mogą zapomnieć, że gwiazda NBA Shaquille O'Neal pojawia się na krótko w odcinku. Ale 25 marca, O'Neal powiedział na The Big Podcast z Shaq, że dwa nie są kumplami. Powiedział, że kocha tygrysy i odwiedził park kilka razy, ale "nie miał pojęcia o tym wszystkim, co się dzieje." Powiedział, że nadal kocha zwierzęta i przekazał datki na ich utrzymanie, ale nie jest blisko Joe Exotic. "Byłem tylko gościem", powiedział O'Neal na podcast. "Spotkałem tego faceta, nie mojego przyjaciela, nie znam go, nigdy nie miałem z nim żadnych kontaktów biznesowych." I nie idź do domu sportowca, oczekując, że zobaczy duże koty, choć na pewno go na nie stać. "Czy mam tygrysy osobiście w swoim domu?" O'Neal powiedział. "Nie."

7. Pieprzenie młode ma ciemną stronę

Joe Exotic zarabia pieniądze, obciążając gości opłatą za przyjście do jego egzotycznego parku zwierząt i robienie zdjęć przytulających się do dużych kotów. Ale reżyserzy i pisarze Eric Goode i Rebecca Chaiklin powiedzieli L.A. Timesowi, że nigdy nie poddali się i nie przytulili małych kotów, zwłaszcza po tym, co zobaczyli. "Większość tygrysów, w których byliśmy w pobliżu, była narażona na okrucieństwo", powiedział Chaiklin. "Widzieliśmy dzieci oderwane od matek i krzyczące. Chorowały od tego, że tak się z nimi obchodzono i dostawały grzybicę i mange. To było niepokojące."

8. Zaginiony mąż Carole wciąż jest zaginiony

Duża część cyklu skupia się na nemezis Joe Exotic, aktywistce Carole Baskin, której mąż Don Lewis zaginął w 1997 roku. Joe Exotic, który obecnie odsiaduje 22 lata w więzieniu za zarzuty związane z Baskinem, twierdzi w kółko w serii, że Baskin zabił Jamesa i karmił jego szczątki swoimi wielkimi kotami. Na stronie internetowej Big Cat Rescue, jej zwierzęcej organizacji, Baskin zaprzecza, jak została przedstawiona w tym dokumencie. "(reżyserzy) nie dbali o prawdę", mówi. "Niesmaczne kłamstwa są lepsze dla widzów." Co do samego Dona Jamesa, jego zniknięcie pozostaje tajemnicą. W poniedziałek, w Hillsborough, szeryf Florydy Chad Chronister nawet tweetował prośbę, by ktoś, kto ma jakieś wskazówki w sprawie, zadzwonił do niego.

9. Joe uwielbia reklamę. Duh.

Nie można było obejrzeć więcej niż minutę Tiger Kinga i nie zdawać sobie sprawy, że Joe Exotic uwielbia sławę i rozgłos. Mimo, że jest teraz w więzieniu, reżyserzy powiedzieli L.A. Timesowi, że Joe wie, że ten program uczynił go sławnym i jest zachwycony. "On jest absolutnie ekstatyczny na temat serialu i idei bycia sławnym," Goode powiedział gazecie. "Jest absolutnie podekscytowany." A reżyserzy nie kupują nagłej zmiany serca Joe'go. "Jest w klatce i oczywiście powie, że teraz rozpoznaje, co zrobił z tymi zwierzętami", powiedział Goode.

Zobacz

Wielu uważa, że wiosna to czas nowej miłości i najlepszy moment na zakochanie się. My jednak uważamy, że ta pora roku to także dobry czas dla wieloletnich par, które są gotowe na kolejny krok w swoim związku, czyli zaręczyny. Poniższy post zainspiruje Cię do zaproponowania ukochanej osobie wiosny. Piknik w otoczeniu przyrody Zaręczyny podczas pikniku sprawią, że Twoja...

Carrefour będzie otwierał kolejne sklepy pod marką Supeco. Jest to połączenie sprzedaży hurtowej i detalicznej. Choć koncept powstał po raz pierwszy w 2016 roku, to szybko się rozwija. Carrefour będzie otwierał kolejne sklepy marki Supeco. To może być sygnał do większej ekspansji marki. Zastąpią one sklepy Carrefour, które zwykle były otwarte wcześniej. Co to jest...

Sprzęty AGD to coś, bez czego trudno nam się tak naprawdę obecnie obyć. Raczej nie wyobrażamy sobie już życia bez lodówki czy też wygodnej zmywarki, która doprowadza naczynia do czystości za nas. Takie urządzenia jednak nie są tanie i często pojawia się w naszej głowie myśl, aby sfinansować ich zakup za pomocą rat. Jest to oczywiście możliwe w naprawdę wielu sklepach...