loader

Spotify trafia do 113 milionów abonentów, znacznie wyprzedzając Apple Music

Spotify trafił do 113 milionów abonentów na koniec września, co oznacza wzrost o 31% w porównaniu z rokiem wcześniej, serwis strumieniowej transmisji muzyki powiedział poniedziałek w swoim raporcie za trzeci kwartał. Oznacza to, że Spotify pozostaje daleko w tyle za swoim najbliższym konkurentem, firmą Apple Music, która ostatnio zaktualizowała swoje statystyki dotyczące abonentów w czerwcu na poziomie 60 milionów.

Od lipca liczba abonentów była bliska górnej granicy prognozy spółki, co pomogło zwiększyć liczbę akcji Spotify o 11% do 134 USD we wczesnych transakcjach.

Spotify powiedział również poniedziałek, że 248 milionów ludzi korzysta teraz z jego usługi co najmniej raz w miesiącu, 30 procent więcej niż rok wcześniej. W odróżnieniu od Apple, Spotify posiada bezpłatny szczebel, który pozwala każdemu słuchać muzyki z reklamą. Firma Apple nigdy nie ujawniła miesięcznych statystyk aktywnych użytkowników; prawie wszystkie osoby, które korzystają z serwisu Apple Music, są abonentami.

W związku z tym, że społeczeństwo przestawiło się na transmisję strumieniową jako najbardziej rozpowszechniony sposób słuchania muzyki, Spotify i Apple Music wyprzedziły w wyścigu o dominację subskrypcji. Choć Spotify pozostaje największą usługą strumieniową zarówno dla słuchaczy, jak i abonentów, wszechobecny iPhone firmy Apple - ma ponad 900 milionów aktywnych iPhone'ów na całym świecie - pomógł firmie Apple Music znaleźć się w czołówce możliwych aplikacji, które miliony ludzi mogą wybrać. To dało Apple Music nogę w krajach takich jak USA, gdzie korzystanie z iPhone'a jest większe niż w innych częściach świata na całym świecie. (Apple podobno wyprzedziło Spotify w subskrybentów w USA, który jest największym na świecie rynkiem nagrań muzycznych).

Apple nie odpowiedziało natychmiast na prośbę o komentarz.

Patrząc w przyszłość, Spotify przewidywał, że do końca grudnia będzie miał 120 mln do 125 mln płatnych abonentów, a miesięczna liczba aktywnych użytkowników wzrośnie do 255 mln do 270 mln.

W trzecim kwartale szwedzka firma Spotify odnotowała zysk w wysokości 241 mln euro (267 mln USD), czyli 36 centów za akcję, w porównaniu z 43 mln euro, czyli 23 centów za akcję rok wcześniej. Przychody w tym kwartale wyniosły 28% do 1,731 mld euro.

Zobacz

Współczesna technologia wychodzi naprzeciw aktywnym melomanom. Słuchawki pływackie cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a ich oferta stale się powiększa. Jak wybrać z różnorodnego wachlarza dostępnego na rynku? Kilka atrybutów jest szczególnie istotnych. Wodoodporność – klucz do wszystkiego Wodoszczelność to bezapelacyjnie najważniejszy parametr...

Słuchawki douszne bezprzewodowe stały się bardzo popularne. Spowodowane jest, to nowym typem telefonów, które z łatwością pozwalają na przenośne odtwarzanie muzyki. W związku, z czym łatwo można zauważyć, jak wiele osób korzysta z tego typu gadżetów. Dostrzec można spacerujących, rowerzystów, czy ludzi przebywających w przestrzeni publicznej, którzy np. przemieszczają się...

Trudno nie zgodzić się z tym, że czas, w którym żyjemy możemy bez większej przesady określać mianem doby tabletów i smartfonów. Bezprzewodowa transmisja danych jest w związku z tym nie tylko coraz szybsza, ale i coraz łatwiejsza, a tym samym, staje się dla nas bardzo ważna. O prawdziwym „boomie” można, w związku z tym, mówić w kontekście głośników...