loader

Czym jest lampa stroboskopowa?

Czym jest lampa stroboskopowa? Jest to narzędzie stosowane w mechanice samochodowej, przydatne i niezbędne zarówno dla sprawdzania, jak i regulowania momentu zapłonu w silnikach benzynowych.

Regulacja momentu zapłonu jest niezwykle istotna, ponieważ ten parametr jest nie tylko odpowiedzialny za osiągi silnika, a również przyczynia się do jego żywotności. Przy tym podczas regulacji należy bezwzględnie brać pod uwagę zaleceniach producenta silnika, gdyż wówczas jedynie uzyskamy z silnika pełną moc, przy jednoczesnym najmniejszym zużyciu paliwa.

Ceny lamp stroboskopowych

Najtańsze lampy błyskowe stroboskopowe kupimy już za ok. sto złotych, a im sprzęt bardziej zaawansowany, tym cena lampy odpowiednio rośnie. Biorąc za przykład – wersja podstawowa lampy stroboskopowej nie posiada wyświetlacza, a ten ma znaczący wpływ na jej obsługę i precyzyjny odczyt zadanego parametru. Poza tym na rynku są obecne również lampy służące do ustalenia momentu zapłonu w silnikach wysokoprężnych i l takie lampy stroboskopowe do diesla są najdroższe z powodu najbardziej zaawansowanej technologii.

W wypadku zaangażowania w samodzielnie naprawianie lub i tuningowanie swojego auta nie ma się jednak czym przejmować, gdyż dobrą lampę można już kupić za ok. 200 złotych. Jednakże prowadzenie warsztatu samochodowego usługowego wymaga już lampy bardziej zaawansowanej, której koszt może wynieść w granicach 500-800 złotych.

Lampa błyskowa stroboskopowa – do czego służy?

Przede wszystkim niezbędna jest wiedza o działaniu silnika samochodowego. Aby ten pracował pracował jak należy, niezbędne jest klka współpracujących ze sobą aspektów i są to: właściwa ilość paliwa, dopływ powietrza,  iskra dla zapłonu mieszanki oraz właściwe położenie tłoka w cylindrze. Producent silnika określa moment zapłonu jako wartość kąta zapłonu w stopniach w stosunku do górnego zwrotu punktu umiejscowienia tłoka w cylindrze (GZP) – ten wynosi zazwyczaj kilka stopni.

Lampa błyskowa stroboskopowa emituje światło, które pozwala w trakcie pracy silnika na precyzyjne określenie kąta wyprzedzania zapłonu. Wówczas można dokonać porównania odczytu ze skalą umieszczoną na obudowie sprzęgła wraz ze znakiem umiejscowionym na kole zamachowym.

Do znalezienia wysokiej jakości specjalistycznej lampy stroboskopowej najlepszy będzie sklep z narzędziami online.

Jonnesway AR020002 – lampa stroboskopowa z wyświetlaczem

Jest to polecana lampa dla kogoś, kto pracuje jako diagnosta samochodowy i serwisuje silniki. Zaznaczyć przy tym trzeba, że nie jest to model najtańszy, gdyż uznawana jest za towar z wyższej półki.

Metalowa obudowa lampy przypomina pistolet i jest dodatkowo estetycznie chromowana. Lampa do zasilenia potrzebuje 12 V mocy z akumulatora. Jest wyposażona w czujnik indukcyjny mierzący kąt wyprzedzania zapłonu od wartości zero do sześćdziesięciu, w obrotomierz oraz woltomierz, kontrolujący napięcie i pomiar na wszystkich podzespołach. Lampa błyskowa stroboskopowa Jonnesway AR020002 pracuje w zakresie obrotów od 200 do 999 na minutę i można nią pracować w temperaturze otoczenia do 40 stopni Celsjusza.

Lampa reguluje czas zapłonu, wykonuje pomiar wyprzedzania odśrodkowego, ale także pomiar wyprzedzania podciśnienia oraz kąta największego wzniosu krzywki.

Zobacz

Usterki iPhona mogą mieć bardzo zróżnicowany charakter. W wielu przypadkach są one następstwem niewłaściwego użytkowania urządzeń. Jednakże mogą również wynikać z wad podczas procesu produkcji. Jest to jednak stosunkowo rzadka sytuacja. Najczęstsze usterki iPhone - cennik poszczególnych napraw Najczęściej występujące uszkodzenia, a także usterki iPhonów przedstawia...

In the age of digitization, it is hard to imagine not having access to the Internet. Mobile Internet is one of the main components taken into account when choosing a network with which we want to sign a contract and choose a tariff which this network has in its offer. For people who often use virtual resources, operators have prepared many interesting packages, within which they can enjoy many...

Hexweave Bags to pasywna metoda farmowania złota w World of Warcraft. Pokażę Ci jak zdobyć Hexweave Bag Recipe dla łatwego i przyjemnego farmowania złota w World of Warcraft Shadowlands. Powinieneś zrobić ten sposób na złoto z więcej niż 1 postacią, ponieważ nowy system levelowania sprawia, że jest to idealny moment na zrobienie tego. Hexweave Bag, Jak założyć Hexweave Bag...