loader

World of Warcraft Classic - Przewodnik po zielarstwie

Witamy w klasycznym przewodniku profesji zielarstwa. Zielarze specjalizują się w zbieraniu ziół z węzłów ziołowych, które można znaleźć w całym Azeroth. Zioła te są powszechnie sprzedawane lub używane w innych profesjach, takich jak Kowalstwo, Gotowanie, Inżynieria, Skórnictwo i Krawiectwo. Zielarze mogą użyć zaklęcia Znajdź zioła, aby znaleźć zioła w pobliżu. Zioła często mogą być sprzedawane dla czystego zysku, ponieważ są potrzebne w wielu umiejętnościach, dlatego też Zielarstwo jest często umiejętnością, którą nabywa się dla zarobku.

W tym poradniku omówione zostaną takie aspekty zielarstwa jak wskazówki dotyczące zielarstwa, sugestie dotyczące klas i pasujących do nich profesji, lokalizacje trenerów zielarstwa, lokalizacje i wymagania dotyczące ziół, ważne zioła dla receptur z końca gry oraz sugerowana droga do osiągnięcia poziomu 300 punktów umiejętności zielarstwa.

Skrócona informacja o zielarstwie

Korzyści płynące z zielarstwa w klasycznym WoW

 

 • - Zioła zebrane za pomocą umiejętności "Zielarstwo" są używane przede wszystkim w profesji "Alchemia", ale również w innych profesjach, takich jak "Kowalstwo", "Gotowanie", "Inżynieria", "Skórnictwo" i "Krawiectwo".
 • -  Gracze Łotrzyków tworzą Proszek Oślepiający dla Ślepców przy pomocy Fadeleaf. Ponadto, Herbata z Ostu jest tworzona przy użyciu Jaskółczego Ostu.
 • - Zielarze mogą użyć zaklęcia Znajdź zioła, aby znaleźć zioła w pobliżu (uwaga: nie działa ono po śmierci i musi być włączone).
 • - Zioła są wymagane do wielu zadań, opisanych w sekcji Zadania związane z zielarstwem.
 • - Pamiętaj, jeśli zobaczysz węzeł ziół, idź po nie od razu, ponieważ w klasycznym WoW nie są one współdzielone!

Pełny poradnik znajdziesz tutaj: wow classic herbalism guide

Jak zbierać zioła

Tak jak w przypadku wszystkich profesji w World of Warcraft, gracz zdobywa punkty umiejętności, gdy wykonuje określone zadanie (crafting przedmiotu, zbieranie węzła, skórowanie bestii itd.) Częstotliwość, z jaką gracz zdobywa punkty umiejętności, jest zależna od jego aktualnego poziomu umiejętności. Jest to oznaczone czterema kolorowymi kodami:

 • - Pomarańczowy - zawsze daje punkty umiejętności
 • - Żółty - częste zdobywanie punktów umiejętności
 • - Zielony - rzadko przyznaje punkty umiejętności
 • - Szary - nie daje punktów umiejętności.

Aby efektywnie rozwinąć Zielarstwo, ważne jest, aby zrozumieć, gdzie będą pojawiać się węzły ziół. Ogólnie rzecz biorąc, węzły ziołowe będą pojawiać się w naturalnym środowisku, w pobliżu wzgórz, klifów, pasm górskich, granic stref, jaskiń, kopalni i/lub otwartego terenu. Wykorzystaj te informacje, aby zaplanować trasy zgodnie z danymi na mapach dostępnych na Wowhead (wspomnianych poniżej). Zanim udasz się do nowej strefy, aby kontynuować zbieranie ziół, upewnij się, że Twoje umiejętności są wystarczająco wysokie, aby zbierać zioła z węzłów, które możesz napotkać w tej strefie.

Aby zobaczyć węzły ziołowe na minimapie, upewnij się, że włączyłeś opcję Znajdź zioła.

World of Warcraft Classic Herbalism

Etykieta zielarstwa

Jeśli inny gracz walczy w pobliżu węzła ziół, oznacza to, że chce je zebrać po zakończeniu walki. Zaleca się albo pomóc mu w walce, albo poczekać aż skończy, aby sprawdzić, czy planuje zebrać interesujący Cię węzeł zielarstwa. Podobnie, jeśli inny gracz zmierza w kierunku węzła zielarstwa, użycie umiejętności, która zwiększa prędkość ruchu, aby go wyprzedzić może być uznane za niegrzeczne.

Ponieważ węzły ziołolecznictwa nie są współdzielone i znikają po zebraniu rośliny, uważaj na innych graczy w swojej grupie, którzy są zainteresowani zbieraniem ziół. I chociaż może być kuszące, aby chwycić zioło w walce, nie narażaj swojej grupy na niebezpieczeństwo. Poinformuj grupę, że chcesz zebrać zioło, aby nie zostać od nich odłączonym.

Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się być miłym i chłodnym dla innych graczy, zwłaszcza jeśli chodzi o zbieranie profesji. Częściej niż rzadziej, będzie to działać na Twoją korzyść. Ta etykieta odnosi się również do górnictwa i skórowania.
Najlepsze profesje do łączenia z zielarstwem
Alchemia jest świetną profesją do sparowania z Zielarstwem, ponieważ zioła są potrzebne do eliksirów, flaszek i eliksirów.

Jeśli interesuje Cię tylko zarabianie złota, Górnictwo jest kolejną lukratywną profesją związaną z gromadzeniem surowców.

Najlepsze klasy do nauki zielarstwa

Ziołolecznictwo jest popularne wśród Druidów, ponieważ Forma Podróżna pozwala im na zbieranie ziół bez konieczności zsiadania z konia. Druidzi Taureńscy mają również dodatkową premię w postaci Rasowej Uprawy, która zapewnia +15 do ziołolecznictwa.

Lokalizacje trenerów zielarstwa w WoW Classic

W WoW Classic gracze mogą trenować wszystkie poziomy umiejętności Zielarstwa u każdego trenera Zielarstwa, który znajduje się w każdym większym mieście i w kilku innych miastach.

Trenerzy Zielarstwa Sojuszu

 

 • - Firodren Mooncaller znajduje się w pobliżu Świątyni Księżyca w Darnassus, w Ogrodach Świątynnych (48, 68).
 • - Reyna Stonebranch znajduje się w Wielkiej Kuźni w Ironforge, wewnątrz budynku Lekarza Ironforge (55.6, 58).
 • - Kali Healtouch znajduje się w Thelsamar w Loch Modan, na zewnątrz budynku obok gospody (36.6, 48.4).[
 • - Alma Jainrose znajduje się w Lakeshire w Redridge Mountains, wewnątrz budynku po zachodniej stronie miasta (21.8, 45.8).
 • - Cylania Rootstalker znajduje się w Silverwind Refuge w Ashenvale, wewnątrz dużego budynku z widokiem na Mystral Lake (50.6, 67).
 • - Tannysa znajduje się w Dzielnicy Magów w Stormwind City, przed budynkiem Alchemy Needs (44.8, 77).
 • - Shylamiir znajduje się w Parku w Stormwind City, wewnątrz północno-zachodniego budynku (15.2, 49.8).
 • - Herbalist Pomeroy znajduje się w pobliżu bram Stormwind City w Elwynn Forest, wewnątrz budynku w górach (39.8, 48.4).
 • - Malorne Bladeleaf znajduje się w Dolanaar w Teldrassil, wewnątrz budynku na północnym wschodzie (57.6, 60.6).
 • - Brant Jasperbloom znajduje się na Theramore Isle w Dustwallow Marsh, wewnątrz budynku po północno-zachodniej stronie (64, 47.6).
 • - Telurinon Moonshadow znajduje się w Menethil Harbor w Wetlands, wewnątrz dwupiętrowego budynku po północno-zachodniej stronie (8, 55.8).

Trenerzy ziołolecznictwa Hordy

 

 • - Ruw znajduje się w Obozie Mojache w Feralas, w pobliżu mistrza lotu (76, 43.4).
 • - Aranae Venomblood znajduje się w Tarren Mill na Pogórzu Hillsbrad, przy wozie w centrum miasta (61.6, 19.6).
 • - Jandi znajduje się w Drag w Orgrimmarze, wewnątrz budynku Jandi's Arboretum na górnym poziomie (55.6, 39.6).
 • - Angrun znajduje się w Grom's gol Base Camp w Stranglethorn Vale, przy północnym wejściu (32.2, 27.6).
 • - Mishiki znajduje się w wiosce Sen'Jin w Durotarze, wewnątrz chaty przy sprzedawcy wierzchowców (55.4, 75).
 • - Komin Winterhoof znajduje się na centralnym urwisku w Thunder Bluff, w pobliżu budynku prowadzącego do Elder Rise (49.8, 39.8).
 • - Faruza znajduje się w Brill na Polanach Tirisfal, przy sprzedawcy wierzchowców (59.8, 52).
 • - Martha Alliestar znajduje się w Apothecarium w Undercity, w wewnętrznym krużganku (54.8, 50.2).
 • - Neutralni trenerzy zielarstwa
 • - Flora Silverwind znajduje się w Booty Bay w Stranglethorn Vale, wewnątrz budynku obok mistrza lotów Sojuszu (27.6, 77.6).
 • - Malvor znajduje się w Nighthaven w Moonglade, wewnątrz budynku po południowej stronie (45.6, 46.8).

Zobacz

Szukasz nowego telewizora do 4000 zł, ale nie możesz się zdecydować na nic konkretnego? Na szczęście w tej cenie znajdziesz już ciekawe modele, wyposażone w najnowsze technologie, które oferują świetne wrażenia wizualne i dźwiękowe. Sprawdź, po jakie telewizory do 4000 zł marki Samsung warto sięgnąć. Telewizory do 4000 zł – na co możemy liczyć? Unikalny i...

Zacznijmy od wyjaśnienia, dlaczego ochrona lakieru samochodu jest tak istotna. Twoje auto jest inwestycją, którą warto chronić przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, zanieczyszczeń drogowych i promieniowania UV. Wosk naturalny do samochodu może stanowić doskonałe rozwiązanie, by zapewnić trwałą ochronę i piękny wygląd pojazdu. Dlaczego warto postawić na wosk...

Kompaktowe systemy stereo, zwane też wieżami hi-fi, są bardzo popularne. Jednostka centralna w takim zestawie zawiera wzmacniacz, który zasila dwa głośniki. Tego typu system audio może odtwarzać płyty CD, a także pliki MP3 pobrane z przenośnych pamięci flash. Jakie inne funkcje są w stanie zaoferować wieże hi-fi? W naszym rankingu znalazły się różnorodne modele, które...