loader

World of Warcraft Classic - Przewodnik po zielarstwie

Witamy w klasycznym przewodniku profesji zielarstwa. Zielarze specjalizują się w zbieraniu ziół z węzłów ziołowych, które można znaleźć w całym Azeroth. Zioła te są powszechnie sprzedawane lub używane w innych profesjach, takich jak Kowalstwo, Gotowanie, Inżynieria, Skórnictwo i Krawiectwo. Zielarze mogą użyć zaklęcia Znajdź zioła, aby znaleźć zioła w pobliżu. Zioła często mogą być sprzedawane dla czystego zysku, ponieważ są potrzebne w wielu umiejętnościach, dlatego też Zielarstwo jest często umiejętnością, którą nabywa się dla zarobku.

W tym poradniku omówione zostaną takie aspekty zielarstwa jak wskazówki dotyczące zielarstwa, sugestie dotyczące klas i pasujących do nich profesji, lokalizacje trenerów zielarstwa, lokalizacje i wymagania dotyczące ziół, ważne zioła dla receptur z końca gry oraz sugerowana droga do osiągnięcia poziomu 300 punktów umiejętności zielarstwa.

Skrócona informacja o zielarstwie

Korzyści płynące z zielarstwa w klasycznym WoW

 

 • - Zioła zebrane za pomocą umiejętności "Zielarstwo" są używane przede wszystkim w profesji "Alchemia", ale również w innych profesjach, takich jak "Kowalstwo", "Gotowanie", "Inżynieria", "Skórnictwo" i "Krawiectwo".
 • -  Gracze Łotrzyków tworzą Proszek Oślepiający dla Ślepców przy pomocy Fadeleaf. Ponadto, Herbata z Ostu jest tworzona przy użyciu Jaskółczego Ostu.
 • - Zielarze mogą użyć zaklęcia Znajdź zioła, aby znaleźć zioła w pobliżu (uwaga: nie działa ono po śmierci i musi być włączone).
 • - Zioła są wymagane do wielu zadań, opisanych w sekcji Zadania związane z zielarstwem.
 • - Pamiętaj, jeśli zobaczysz węzeł ziół, idź po nie od razu, ponieważ w klasycznym WoW nie są one współdzielone!

Pełny poradnik znajdziesz tutaj: wow classic herbalism guide

Jak zbierać zioła

Tak jak w przypadku wszystkich profesji w World of Warcraft, gracz zdobywa punkty umiejętności, gdy wykonuje określone zadanie (crafting przedmiotu, zbieranie węzła, skórowanie bestii itd.) Częstotliwość, z jaką gracz zdobywa punkty umiejętności, jest zależna od jego aktualnego poziomu umiejętności. Jest to oznaczone czterema kolorowymi kodami:

 • - Pomarańczowy - zawsze daje punkty umiejętności
 • - Żółty - częste zdobywanie punktów umiejętności
 • - Zielony - rzadko przyznaje punkty umiejętności
 • - Szary - nie daje punktów umiejętności.

Aby efektywnie rozwinąć Zielarstwo, ważne jest, aby zrozumieć, gdzie będą pojawiać się węzły ziół. Ogólnie rzecz biorąc, węzły ziołowe będą pojawiać się w naturalnym środowisku, w pobliżu wzgórz, klifów, pasm górskich, granic stref, jaskiń, kopalni i/lub otwartego terenu. Wykorzystaj te informacje, aby zaplanować trasy zgodnie z danymi na mapach dostępnych na Wowhead (wspomnianych poniżej). Zanim udasz się do nowej strefy, aby kontynuować zbieranie ziół, upewnij się, że Twoje umiejętności są wystarczająco wysokie, aby zbierać zioła z węzłów, które możesz napotkać w tej strefie.

Aby zobaczyć węzły ziołowe na minimapie, upewnij się, że włączyłeś opcję Znajdź zioła.

World of Warcraft Classic Herbalism

Etykieta zielarstwa

Jeśli inny gracz walczy w pobliżu węzła ziół, oznacza to, że chce je zebrać po zakończeniu walki. Zaleca się albo pomóc mu w walce, albo poczekać aż skończy, aby sprawdzić, czy planuje zebrać interesujący Cię węzeł zielarstwa. Podobnie, jeśli inny gracz zmierza w kierunku węzła zielarstwa, użycie umiejętności, która zwiększa prędkość ruchu, aby go wyprzedzić może być uznane za niegrzeczne.

Ponieważ węzły ziołolecznictwa nie są współdzielone i znikają po zebraniu rośliny, uważaj na innych graczy w swojej grupie, którzy są zainteresowani zbieraniem ziół. I chociaż może być kuszące, aby chwycić zioło w walce, nie narażaj swojej grupy na niebezpieczeństwo. Poinformuj grupę, że chcesz zebrać zioło, aby nie zostać od nich odłączonym.

Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się być miłym i chłodnym dla innych graczy, zwłaszcza jeśli chodzi o zbieranie profesji. Częściej niż rzadziej, będzie to działać na Twoją korzyść. Ta etykieta odnosi się również do górnictwa i skórowania.
Najlepsze profesje do łączenia z zielarstwem
Alchemia jest świetną profesją do sparowania z Zielarstwem, ponieważ zioła są potrzebne do eliksirów, flaszek i eliksirów.

Jeśli interesuje Cię tylko zarabianie złota, Górnictwo jest kolejną lukratywną profesją związaną z gromadzeniem surowców.

Najlepsze klasy do nauki zielarstwa

Ziołolecznictwo jest popularne wśród Druidów, ponieważ Forma Podróżna pozwala im na zbieranie ziół bez konieczności zsiadania z konia. Druidzi Taureńscy mają również dodatkową premię w postaci Rasowej Uprawy, która zapewnia +15 do ziołolecznictwa.

Lokalizacje trenerów zielarstwa w WoW Classic

W WoW Classic gracze mogą trenować wszystkie poziomy umiejętności Zielarstwa u każdego trenera Zielarstwa, który znajduje się w każdym większym mieście i w kilku innych miastach.

Trenerzy Zielarstwa Sojuszu

 

 • - Firodren Mooncaller znajduje się w pobliżu Świątyni Księżyca w Darnassus, w Ogrodach Świątynnych (48, 68).
 • - Reyna Stonebranch znajduje się w Wielkiej Kuźni w Ironforge, wewnątrz budynku Lekarza Ironforge (55.6, 58).
 • - Kali Healtouch znajduje się w Thelsamar w Loch Modan, na zewnątrz budynku obok gospody (36.6, 48.4).[
 • - Alma Jainrose znajduje się w Lakeshire w Redridge Mountains, wewnątrz budynku po zachodniej stronie miasta (21.8, 45.8).
 • - Cylania Rootstalker znajduje się w Silverwind Refuge w Ashenvale, wewnątrz dużego budynku z widokiem na Mystral Lake (50.6, 67).
 • - Tannysa znajduje się w Dzielnicy Magów w Stormwind City, przed budynkiem Alchemy Needs (44.8, 77).
 • - Shylamiir znajduje się w Parku w Stormwind City, wewnątrz północno-zachodniego budynku (15.2, 49.8).
 • - Herbalist Pomeroy znajduje się w pobliżu bram Stormwind City w Elwynn Forest, wewnątrz budynku w górach (39.8, 48.4).
 • - Malorne Bladeleaf znajduje się w Dolanaar w Teldrassil, wewnątrz budynku na północnym wschodzie (57.6, 60.6).
 • - Brant Jasperbloom znajduje się na Theramore Isle w Dustwallow Marsh, wewnątrz budynku po północno-zachodniej stronie (64, 47.6).
 • - Telurinon Moonshadow znajduje się w Menethil Harbor w Wetlands, wewnątrz dwupiętrowego budynku po północno-zachodniej stronie (8, 55.8).

Trenerzy ziołolecznictwa Hordy

 

 • - Ruw znajduje się w Obozie Mojache w Feralas, w pobliżu mistrza lotu (76, 43.4).
 • - Aranae Venomblood znajduje się w Tarren Mill na Pogórzu Hillsbrad, przy wozie w centrum miasta (61.6, 19.6).
 • - Jandi znajduje się w Drag w Orgrimmarze, wewnątrz budynku Jandi's Arboretum na górnym poziomie (55.6, 39.6).
 • - Angrun znajduje się w Grom's gol Base Camp w Stranglethorn Vale, przy północnym wejściu (32.2, 27.6).
 • - Mishiki znajduje się w wiosce Sen'Jin w Durotarze, wewnątrz chaty przy sprzedawcy wierzchowców (55.4, 75).
 • - Komin Winterhoof znajduje się na centralnym urwisku w Thunder Bluff, w pobliżu budynku prowadzącego do Elder Rise (49.8, 39.8).
 • - Faruza znajduje się w Brill na Polanach Tirisfal, przy sprzedawcy wierzchowców (59.8, 52).
 • - Martha Alliestar znajduje się w Apothecarium w Undercity, w wewnętrznym krużganku (54.8, 50.2).
 • - Neutralni trenerzy zielarstwa
 • - Flora Silverwind znajduje się w Booty Bay w Stranglethorn Vale, wewnątrz budynku obok mistrza lotów Sojuszu (27.6, 77.6).
 • - Malvor znajduje się w Nighthaven w Moonglade, wewnątrz budynku po południowej stronie (45.6, 46.8).

Zobacz

Usterki iPhona mogą mieć bardzo zróżnicowany charakter. W wielu przypadkach są one następstwem niewłaściwego użytkowania urządzeń. Jednakże mogą również wynikać z wad podczas procesu produkcji. Jest to jednak stosunkowo rzadka sytuacja. Najczęstsze usterki iPhone - cennik poszczególnych napraw Najczęściej występujące uszkodzenia, a także usterki iPhonów przedstawia...

In the age of digitization, it is hard to imagine not having access to the Internet. Mobile Internet is one of the main components taken into account when choosing a network with which we want to sign a contract and choose a tariff which this network has in its offer. For people who often use virtual resources, operators have prepared many interesting packages, within which they can enjoy many...

Hexweave Bags to pasywna metoda farmowania złota w World of Warcraft. Pokażę Ci jak zdobyć Hexweave Bag Recipe dla łatwego i przyjemnego farmowania złota w World of Warcraft Shadowlands. Powinieneś zrobić ten sposób na złoto z więcej niż 1 postacią, ponieważ nowy system levelowania sprawia, że jest to idealny moment na zrobienie tego. Hexweave Bag, Jak założyć Hexweave Bag...