loader

Nine Inch Nails wydaje dwa nowe albumy za darmo

Jeśli kończy ci się dobra muzyka z pracy - z domu, oto co należy załadować. Trent Reznor i Atticus Ross, alias Nine Inch Nails, podarowali nam dwa nowe albumy, dostępne teraz na Spotify -- za darmo.

"Ktoś tam jest?" Reznor tweetował w czwartek. "New Nine Inch Nails out now". Ghosts V - VI. Godziny i godziny muzyki. Wolne. Niektórzy są trochę zadowoleni, inni nie."

Reznor i Ross wytłumaczyli na swojej stronie, że Ghosts V: Together i Ghosts VI: Locusts są rezultatem tego, że para popycha się do dokończenia muzyki w tym czasie samokwarantanny.

"Dziwne czasy naprawdę..." napisali. "Ponieważ wiadomości wydają się być coraz bardziej ponure z każdą godziną, znaleźliśmy się dziko wahając się pomiędzy uczuciem, że czasami może być nadzieja na całkowitą rozpacz - często zmieniając się z minuty na minutę.

"Chociaż każdy z nas definiuje siebie jako antyspołeczne typy, które wolą być same, ta sytuacja naprawdę sprawiła, że doceniamy siłę i potrzebę połączenia.

"Muzyka - czy to słuchanie jej, czy myślenie o niej, czy tworzenie jej - zawsze była tym, co pomagało nam przejść przez wszystko - dobre czy złe."

"Mając to na uwadze, postanowiliśmy spalić olej o północy i uzupełnić te nowe rekordy o duchach jako sposób na zachowanie nieco zdrowego rozsądku."

Opisy poszczególnych albumów Reznora i Rossa sugerują, że prawdopodobnie powinniście zacząć od Ghosts V: Razem, ten z białą okładką, który ma swoje charakterystyczne, atmosferyczne, mgliste brzmienie, ale z powoli wznoszącą się nutą pozytywności.

"Ghosts V: Together is for when things seem like it may all be okay," napisali.

Co do Ghosts VI: Locusts, tego z czarną okładką, to zdecydowanie ciemniejszy jang do tej podróży w górę i w dół. "Cóż, rozgryziecie to", napisała para.

Reznor i Ross dostarczyli jedne z najlepszych ścieżek dźwiękowych do filmów w ciągu ostatniej dekady, od The Social Network po ostatnią serię Watchmen na HBO.

Minęły dwa lata odkąd jako zespół wydali płyty i dołączyli do innych muzyków, dając w prezencie muzykę tym, którzy w czasie kwarantanny koronaawirusowej odizolowali się w domu.

Koncerty na żywo to nowość, z Miley Cyrus, Diplo, Questlove i innymi zestawami do pompowania ich muzyki przez wasze systemy kina domowego.

"To sprawiło, że poczuliśmy się lepiej i dobrze jest się nimi podzielić", napisali Reznor i Ross o swoich nowych albumach.

"Muzyka zawsze sprawiała, że czuliśmy się trochę mniej samotni na świecie... i mam nadzieję, że dla ciebie też."

Zobacz

Praca inżyniera dźwięku polega na manipulowaniu dźwiękiem w celu uzyskania pożądanego efektu. Rola inżyniera dźwięku będzie się różnić w zależności od rodzaju produkcji, nad którą pracuje. Na przykład, jeśli pracuje nad występem na żywo, może być zaangażowany w ustawianie sprzętu dźwiękowego, prowadzenie kontroli dźwięku i mieszanie sygnałów z różnych...

Jeszcze w połowie XX wieku wzmacniacze lampowe były najpopularniejsze na rynku. Dziś jednak zostały zdezaktualizowane przez nowszą technologię, czyli tranzystory. Czy jednak nowsze oznacza lepsze? Przekonamy się, że nie zawsze. Czym różni się wzmacniacz tranzystorowy od lampowego? Jakie są zalety wzmacniacza tranzystorowego? I o czym należy pamiętać przy jego zakupie? Co to jest...

Współczesna technologia wychodzi naprzeciw aktywnym melomanom. Słuchawki pływackie cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a ich oferta stale się powiększa. Jak wybrać z różnorodnego wachlarza dostępnego na rynku? Kilka atrybutów jest szczególnie istotnych. Wodoodporność – klucz do wszystkiego Wodoszczelność to bezapelacyjnie najważniejszy parametr...