loader

Nine Inch Nails wydaje dwa nowe albumy za darmo

Jeśli kończy ci się dobra muzyka z pracy - z domu, oto co należy załadować. Trent Reznor i Atticus Ross, alias Nine Inch Nails, podarowali nam dwa nowe albumy, dostępne teraz na Spotify -- za darmo.

"Ktoś tam jest?" Reznor tweetował w czwartek. "New Nine Inch Nails out now". Ghosts V - VI. Godziny i godziny muzyki. Wolne. Niektórzy są trochę zadowoleni, inni nie."

Reznor i Ross wytłumaczyli na swojej stronie, że Ghosts V: Together i Ghosts VI: Locusts są rezultatem tego, że para popycha się do dokończenia muzyki w tym czasie samokwarantanny.

"Dziwne czasy naprawdę..." napisali. "Ponieważ wiadomości wydają się być coraz bardziej ponure z każdą godziną, znaleźliśmy się dziko wahając się pomiędzy uczuciem, że czasami może być nadzieja na całkowitą rozpacz - często zmieniając się z minuty na minutę.

"Chociaż każdy z nas definiuje siebie jako antyspołeczne typy, które wolą być same, ta sytuacja naprawdę sprawiła, że doceniamy siłę i potrzebę połączenia.

"Muzyka - czy to słuchanie jej, czy myślenie o niej, czy tworzenie jej - zawsze była tym, co pomagało nam przejść przez wszystko - dobre czy złe."

"Mając to na uwadze, postanowiliśmy spalić olej o północy i uzupełnić te nowe rekordy o duchach jako sposób na zachowanie nieco zdrowego rozsądku."

Opisy poszczególnych albumów Reznora i Rossa sugerują, że prawdopodobnie powinniście zacząć od Ghosts V: Razem, ten z białą okładką, który ma swoje charakterystyczne, atmosferyczne, mgliste brzmienie, ale z powoli wznoszącą się nutą pozytywności.

"Ghosts V: Together is for when things seem like it may all be okay," napisali.

Co do Ghosts VI: Locusts, tego z czarną okładką, to zdecydowanie ciemniejszy jang do tej podróży w górę i w dół. "Cóż, rozgryziecie to", napisała para.

Reznor i Ross dostarczyli jedne z najlepszych ścieżek dźwiękowych do filmów w ciągu ostatniej dekady, od The Social Network po ostatnią serię Watchmen na HBO.

Minęły dwa lata odkąd jako zespół wydali płyty i dołączyli do innych muzyków, dając w prezencie muzykę tym, którzy w czasie kwarantanny koronaawirusowej odizolowali się w domu.

Koncerty na żywo to nowość, z Miley Cyrus, Diplo, Questlove i innymi zestawami do pompowania ich muzyki przez wasze systemy kina domowego.

"To sprawiło, że poczuliśmy się lepiej i dobrze jest się nimi podzielić", napisali Reznor i Ross o swoich nowych albumach.

"Muzyka zawsze sprawiała, że czuliśmy się trochę mniej samotni na świecie... i mam nadzieję, że dla ciebie też."

Zobacz

Współczesna technologia wychodzi naprzeciw aktywnym melomanom. Słuchawki pływackie cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a ich oferta stale się powiększa. Jak wybrać z różnorodnego wachlarza dostępnego na rynku? Kilka atrybutów jest szczególnie istotnych. Wodoodporność – klucz do wszystkiego Wodoszczelność to bezapelacyjnie najważniejszy parametr...

Słuchawki douszne bezprzewodowe stały się bardzo popularne. Spowodowane jest, to nowym typem telefonów, które z łatwością pozwalają na przenośne odtwarzanie muzyki. W związku, z czym łatwo można zauważyć, jak wiele osób korzysta z tego typu gadżetów. Dostrzec można spacerujących, rowerzystów, czy ludzi przebywających w przestrzeni publicznej, którzy np. przemieszczają się...

Trudno nie zgodzić się z tym, że czas, w którym żyjemy możemy bez większej przesady określać mianem doby tabletów i smartfonów. Bezprzewodowa transmisja danych jest w związku z tym nie tylko coraz szybsza, ale i coraz łatwiejsza, a tym samym, staje się dla nas bardzo ważna. O prawdziwym „boomie” można, w związku z tym, mówić w kontekście głośników...