Ponad 2000 pracowników służby zdrowia weźmie udział w badaniu mającym na celu ustalenie, czy inteligentny pierścień jest w stanie przewidzieć objawy choroby, które charakteryzują COVID-19.
Noszenie inteligentnego zegarka lub urządzenia do śledzenia sprawności fizycznej pomaga wielu z nas obserwować poziom aktywności, tętno i sen. Teraz nowe badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco wykorzystuje inteligentny pierścień zwany Oura do określenia, czy dane takie jak temperatura ciała, wraz z codziennym badaniem objawów, mogą być w stanie wykryć wczesny początek COVID-19.
Celem trzymiesięcznego badania jest opracowanie algorytmu, który może przewidzieć objawy choroby. Potencjalnie, algorytm ten mógłby być zastosowany do innych zużywających się urządzeń. "Może się zdarzyć, że różne urządzenia noszone na sobie będą korzystały z różnych algorytmów, ale nie wiemy jeszcze, jakie są podstawowe zmienne w algorytmie", mówi dr Ashley Mason, główny badacz badania.
Wczesne wykrycie objawów COVID-19 oznacza, że osoby noszące pierścienie będą mogły poddać się leczeniu i izolować się, co jest szczególnie ważne dla pracowników służby zdrowia na pierwszej linii frontu, którzy mogą mieć kontakt z nowym koronaawirusem.
Pierścień jest w stanie śledzić z palca takie parametry życiowe jak tętno i tempo oddychania. Co odróżnia go od wielu innych urządzeń do noszenia jest to, że może również przyjmować odczyty temperatury ciała przez dzień i noc, a następnie uśredniać to do minuty. "Jeśli porówna się te średnie, okaże się, że jest to pasywny sposób, a my uważamy, że może to być bardziej informacyjny sposób na śledzenie zmian w stanie zdrowia" - mówi dyrektor generalny Oura Harpreet Rai.
Użytkownicy Oura na całym świecie są również zaproszeni do wzięcia udziału w badaniu poprzez włączenie się do niego, a następnie wypełnienie codziennych ankiet w celu udokumentowania wszelkich objawów, takich jak kaszel lub gorączka. Oura sponsoruje badanie i dostarcza 2,000 pierścieni do pracowników służby zdrowia UCSF.