loader

Accuphase - prezentacja firmy

O tym, że muzyka odgrywa w naszym życiu ogromną rolę, nikogo nie trzeba już chyba przekonywać. Nie tylko koi i podnieca, ale również odświeża. Porusza serca i wzbogaca życie, nic więc dziwnego, że zawsze chcemy mieć z nią kontakt. Przybliżenie nam muzyki jest celem wielu osób firm i instytucji. Nie inaczej jest w przypadku firmy Accuphase – interesującego producenta sprzętu audio.

Jedną z naczelnych zasad firmy jest dążenie do tego, aby wzbogacać życie poprzez technologię. Gdy tylko okazało się, że tak zdefiniowany cel jest czymś więcej niż nośnym sloganem, wokół firmy Accuphase szybko zgromadziło się wielu ekspertów w dziedzinie audio. Połączyli oni siły, a stale rosnąca liczba entuzjastów marki nie ma najmniejszych powodów do niezadowolenia.

Accuphase to podmiot, który może pochwalić się licznymi sukcesami, choć jednak rozwija się dynamicznie, wspomniane na wstępie założenie nie zdezaktualizowało się. Wszystkie urządzenia oferowane przez Accuphase charakteryzują się jakością tak wysoką, że w oczach niektórych odbiorców jawi się ona jako coś prawdziwie ekstrawaganckiego. Pracownicy firmy nie uważają jednak, aby można było nad nią dyskutować. Skoro wśród instrumentów możemy wskazać na te, które są wyjątkowo cenne, dlaczego nie zastosować podobnego podejścia także w odniesieniu do komponentów audio? Trudno byłoby przecież mówić o innowacyjnych pomysłach, gdyby nie wierzono, że wcielanie ich w życie ma sens.

Sama nazwa Accuphase także nie jest zresztą przypadkowa. To zlepek dwóch słów oznaczających dokładność i fazę, a przecież to właśnie faza jest uważana za najważniejszy element tworzący technologię audio. Nazwa idealnie oddaje przy tym charakter firmy i stanowi najlepszy opis tego, co jest najbardziej charakterystyczne dla jej produktów.

Praca w firmie Accuphase może być zresztą opisywana właśnie jako nieustanna pogoń za jakością. Oczywiście, nie byłaby ona udana, gdyby nie wyrafinowane, wyspecjalizowane procesy produkcyjne. Wymagało to rezygnacji z wielu metod do tej pory z powodzeniem używanych w branży i postrzeganych jako te, bez których nie można byłoby się obejść. Wielkość produkcji jest więc limitowana i dzieje się tak właśnie dlatego, że właśnie wtedy każdy produkt może być wyjątkowy.

W rezultacie produkty stanowiące ofertę Accuphase konsekwentnie wymykają się modelom rynkowym. Nie produkuje się ich przede wszystkim po to, aby jak najwięcej zarobić, ale po to, aby reprodukowany przez nie dźwięk charakteryzował się jak najwyższa jakością. Pociąga to za sobą szereg konsekwencji, w tym choćby to, że produkty Accuphase wyjątkowo długo utrzymują się w firmowej ofercie.

Kolejnymi z nich warto zainteresować się przede wszystkim dlatego, że każdy jest gwarantem neutralnego, analogowo melodyjnego i spójnego brzmienia. Nie bez znaczenia jest i to, że mamy do czynienia z przemyślanymi konstrukcjami, każda bowiem została poparta doświadczeniem zbieranym przez lata. Precyzja wykonania sprzętu Accuphase jest prawdziwie zegarmistrzowska, co doceniają nie tylko jego odbiorcy, ale i konkurujący z japońską firmą producenci.

Zobacz

Czym jest lampa stroboskopowa? Jest to narzędzie stosowane w mechanice samochodowej, przydatne i niezbędne zarówno dla sprawdzania, jak i regulowania momentu zapłonu w silnikach benzynowych. Regulacja momentu zapłonu jest niezwykle istotna, ponieważ ten parametr jest nie tylko odpowiedzialny za osiągi silnika, a również przyczynia się do jego żywotności. Przy tym podczas...

Pracując w warsztacie czy też w domu, zazwyczaj dokręcamy śruby polegając tylko i wyłącznie na swoim wyczuciu oraz oczywiście doświadczeniu. Często w efekcie tego zdarza się, że są one przykręcone za mocno, co objawia się przegięciem śruby i jej uszkodzeniem. By ustrzec się przed takimi błędami, warto zainwestować w klucz dynamometryczny. Czym jest klucz...

Ściągacz do końcówek drążków kierowniczych - cena Ceny ściągaczy do końcówek drążków kierowniczych różnią się w zależności od producenta, materiału, z którego są wykonane oraz od ich wielkości. Nie bez znaczenia pozostaje też kraj pochodzenia i dostępność akcesoriów. Ceny mogą wahać się od 17 zł do nawet  300 zł za cały komplet ściągaczy...