loader

Wszystko, co trzeba wiedzieć o streamie Disneya podczas koronawirusa

Usługa strumieniowa Disneya, Disney Plus, to internetowy gigant rozrywkowy, który będzie streamował prawie wszystko, co produkuje, w tym Gwiezdne Wojny, Marvel, Pixar i wszystkie przyjazne rodzinie filmy i animacje z samego Disneya. Jak pokosy świata są uchwycone przez nowy koronawirus i środki powstrzymujące są migawki kin i zmuszając rodziny do zabawy w domu, Disney Plus jest swerving z status quo zbyt.

Po pierwsze, Disney Plus opóźnił swoją premierę we Francji do 7 kwietnia, ponieważ urzędnicy europejscy obawiali się, że ruch internetowy związany z uruchomieniem może nadwerężyć sieci w kraju. Disney Plus wystartował w innych miejscach w Europie Zachodniej - w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Włoszech i Szwajcarii - we wtorek. Jak podaje App Annie, Disney Plus wygenerował około 5 milionów pobrań w pierwszym dniu wyłącznie na urządzenia mobilne na swoich nowych rynkach europejskich.

Jednak Disney Plus powiedział, że obniża całkowite wykorzystanie pasma o co najmniej 25% na wszystkich tych nowych rynkach europejskich, aby zminimalizować obciążenie sieci. Disney będzie mieć oko na zatory i może jeszcze bardziej zmniejszyć prędkości transmisji danych, jeśli dostawcy usług są coraz bardziej przytłoczony, firma powiedziała.

Na jasnej stronie, Disney jest wydanie ostatnich filmów na dużym ekranie, jak animowane hit Frozen 2 i Pixar's Onward, do strumienia wcześnie na Disney Plus.

Dalsza część usługi zostanie dodana do Disneya Plus 3 kwietnia. Disney wydał film Pixar do zakupu online zaledwie dwa tygodnie po jego premierze w kinach na początku tego miesiąca. "Podczas gdy my czekamy na widzów cieszących się naszymi filmami na dużym ekranie ponownie wkrótce, biorąc pod uwagę obecne okoliczności, mamy przyjemność wydać ten zabawny, pełen przygód film na platformy cyfrowe wcześnie dla widzów, aby cieszyć się z komfortu ich domów", reżyser Dan Scanlon i producent Kori Rae powiedział w oświadczeniu.

Frozen 2 jest już dostępny do transmisji strumieniowej w USA, Kanadzie, Holandii, Australii i Nowej Zelandii. To trzy miesiące wcześniej niż pierwotna data transmisji strumieniowej 26 czerwca, a przychodzi zaledwie kilka tygodni po tym, jak film został udostępniony do sprzedaży w postaci plików do pobrania, DVD lub Blu-ray w lutym. Wypuszczenie Frozen 2 wcześnie miało na celu zaskoczenie "rodzin z odrobiną zabawy i radości w tym trudnym okresie", powiedziała firma.

Są to rzadkie przyjemne niespodzianki, po rozprzestrzenianiu się nowego koronaawirusa i choroby układu oddechowego, który powoduje, COVID-19. Wśród pandemii, Disney tymczasowo zamknąć swoje parki tematyczne jak Disneyland, opóźnione wydanie dużych filmów jak Mulan i Black Widow, i wstrzymał produkcję na filmy i pokazy. W tym pierwsza oryginalna seria "Disney Plus", "Sokół i żołnierz zimowy", która miała zostać wydana w sierpniu.

Disney Plus, który ma również Fox programu jak The Simpsons, jest firmą ogromny zakład na streaming jako przyszłość rozrywki domowej, biorąc na Netflix i wschodzących zbiorów rywali jak Peacock, Apple TV Plus i HBO Max. Była to jedna z największych zeszłorocznych debiutów, a analityk mediów nazwał ją "jedną z największych debiutów produktowych wszechczasów". Disney Plus wprowadził na rynek 12 listopada i zarejestrował ponad 10 milionów zapisów w niewiele więcej niż jeden dzień. W ciągu niespełna trzech miesięcy Disney Plus zarejestrował 28,6 mln abonentów.

Disney Plus kosztuje 7 dolarów miesięcznie w USA, lub 70 dolarów, jeśli płacisz z góry za cały rok. (Międzynarodowe ceny są wymienione poniżej.) Miesięczna stawka jest o połowę niższa od ceny HBO Now i nadchodzącego HBO Max. Cena ta jest również rabatem w porównaniu z najtańszym poziomem Netflixu, w wysokości 9 dolarów miesięcznie.

Disney Plus jest zaprojektowany jako ekskluzywny dom do strumieniowego odtwarzania kinowych hitów z Gwiezdnych Wojen, Marvel, Pixar, własne studio Disneya i National Geographic. Disney jest również podłączenie do łupka oryginalnych programów i filmów, w tym big-budżetu Star Wars spinoff The Mandalorian. The Mandalorian, jego namiotowa oryginalna seria z wirusową sensacją Baby Yoda, stała się fenomenem popkultury, i powróci w październiku z drugim sezonem. Inny live-action Star Wars serii, prequel do Rogue One, jest ustawiony na rozpoczęcie zdjęć w tym roku.

(CNET ma wyczerpującą listę, kiedy można spodziewać się tytułów z górnej półki, które nadal trafiają do katalogu Disney Plus).

Więc czy Disney Plus jest wart zapłaty? Wszystkie szczegóły na temat Disneya Plus są poniżej, ale w zasadzie: Jeśli kochasz Gwiezdne Wojny, filmy Marvel lub jeśli masz dzieci, możesz zastanowić się nad kolejnym abonamentem.

Kiedy są jego daty wydania?

Disney Plus wystartował 12 listopada w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Holandii. Pierwotna premiera Disneya Plus nastąpiła niecałe dwa tygodnie po premierze Apple TV Plus. Disney Plus pojawił się 19 listopada w Australii i Nowej Zelandii. Następnie, 11 marca, Disney Plus pojawił się niespodziewanie wcześnie w Indiach, kiedy to Disney zmienił markę swojej istniejącej usługi strumieniowej Hotstar na Disney Plus Hotstar i dodał do niej wiele nowych tytułów.

We wtorek uruchomiono go w różnych częściach Europy Zachodniej, w tym w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech i Szwajcarii. Firma zaoferowała potencjalnym klientom zniżkowe zamówienia wstępne do poniedziałku: roczny abonament za 60 euro lub 50 funtów brytyjskich. Standardowa cena Disneya Plus w Europie Zachodniej wynosi 7 euro lub 6 funtów miesięcznie, a roczny abonament 70 euro lub 60 funtów.

Disney opóźnił swoją premierę we Francji do 7 kwietnia z powodu obaw, że popyt na nową usługę może nadwerężyć przepustowość Internetu w kraju. Kiedy Disney rozpoczął swoją działalność w Stanach Zjednoczonych w listopadzie, zapotrzebowanie na rejestrację i rozpoczęcie korzystania z usługi spowodowało powszechne awarie pierwszego dnia, mimo że uruchomienie nastąpiło podczas znacznie bardziej rutynowych schematów zapotrzebowania na pasmo.

W Wielkiej Brytanii i Irlandii Disney Plus zastępuje dotychczasową usługę Disney Life, ale przełącznik nie jest automatyczny dla abonentów Disney Life. Jeśli jesteś abonentem Disney Life, upewnij się, że zapisałeś się do Disney Plus. I po pewnej niepewności, katalog Disneya Plus w Wielkiej Brytanii i Irlandii wydaje się zawierać The Simpsons.

Disney Plus zgodził się również na uruchomienie na Comcast-backed płatnej telewizji operatora Sky poprzez usługę Sky Q oraz aplikację Now TV w Wielkiej Brytanii i Irlandii. We Francji nadawca Canal Plus będzie wyłącznym dystrybutorem płatnej telewizji Disneya, a jego tradycyjne sieci wyemitują 24 marca pierwszy odcinek "The Mandalorian" w ramach kampanii reklamowej.

Globalnie, Disney planuje stopniowy rozwój na całym świecie w ciągu dwóch lat. Firma podała uogólniony harmonogram, w którym zamierza rozszerzyć usługi na główne regiony świata.

Disney Plus jest przeznaczony do wprowadzenia na rynek:

  • Europie Wschodniej w ciągu roku, począwszy od lata 2020.
  • Ameryce Łacińskiej w ciągu trzech miesięcy, począwszy od października 2020 roku.
  • Asia-Pacific w ciągu dwóch lat, zaczynając w dowolnym momencie - firma nie określiła.

Kevin Mayer, kierownik działu wprowadzającego program Disney Plus na rynek, odmówił podania jakichkolwiek innych międzynarodowych dat wprowadzenia na rynek w sierpniu. Powiedział jednak grupie międzynarodowej prasy, że wierzy, iż ludzie "będą zadowoleni" z tego, jak szybko Disney wprowadzi usługę na rynki międzynarodowe.

Ile to kosztuje?

W USA usługa Disney Plus kosztuje 7 dolarów miesięcznie, czyli 70 dolarów rocznie.

W Kanadzie, Disney Plus jest wyceniany na CA $9 miesięcznie, lub CA $90 rocznie. W krajach, które należą do strefy euro, jest to 7 euro, czyli 70 euro rocznie. W Wielkiej Brytanii jest to 6 funtów miesięcznie, czyli 60 funtów rocznie. W Australii jest to 9 AU$ miesięcznie, czyli 90 AU$ rocznie, podczas gdy w Nowej Zelandii abonenci płacą 10 NZ$ miesięcznie, czyli 100 NZ$ rocznie. W Indiach Disney Plus Hotstar jest wyceniany na 299 rupii indyjskich miesięcznie lub INR999 rocznie.

Cena w USA zaniża miesięczną opłatę 13 dolarów za najpopularniejszy plan Netflix w USA, który pozwala na jednoczesne strumieniowanie do dwóch różnych urządzeń w wysokiej rozdzielczości. Disney Plus pozwala jednak wszystkim abonentom na przesyłanie strumieniowe do czterech urządzeń i dostęp do treści w rozdzielczości 4K bez dodatkowych kosztów - funkcje, które Netflix zawiera w cenie 16 USD.

Dyrektor Finansowy Disneya Christine M. McCarthy wskazała, że ceny Disneya Plus mogą wzrosnąć w miarę postępu prac, nazywając opłatę 7 dolarów za miesiąc "początkową" ceną.

Spółka łączy również Disney Plus z Hulu (z reklamami) i ESPN Plus, oferując zniżkę w wysokości 5 USD, jeśli użytkownik zapisze się na wszystkie trzy opcje transmisji strumieniowej. Za 13 USD kosztuje to tyle samo, co najpopularniejszy plan Netflix w USA.

Już w 2017 roku dyrektor generalny Disneya Bob Iger zauważył, że cena będzie odzwierciedlać "fakt, że będzie miał znacznie mniejszą objętość" niż główny konkurent Netflix. W miarę upływu miesięcy i lat, Disney będzie gromadził większy katalog wyłączności i oryginałów na Disney Plus. Tak się składa, że jest to dobry zakład, że firma zacznie podwyższać swoją cenę.

W październiku, Disney i Verizon ogłosił umowę, która daje wolny rok Disneya Plus począwszy od dnia uruchomienia dla wszystkich klientów przewoźnika z 4G LTE lub 5G nieograniczone konto, a także nowych klientów Verizon Fios i 5G domowych usług internetowych. Ci, którzy wykupili plan Disneya Plus, taki jak wygasła trzyletnia zniżkowa umowa abonamentowa, mogą ustawić swój jeden wolny rok na nim, zgodnie z Verizon FAQ.

Jak Disney Plus wypada w porównaniu z konkurencją i pasuje do innych usług streamingowych Disney'a, takich jak Hulu?

Disney Plus jest konkurentem dla usług transmisji strumieniowej wideo, takich jak Netflix, HBO Now i Apple TV Plus. Jest to płatna subskrypcja bez żadnych reklam i daje klientom dostęp do ogromnej biblioteki treści Disneya i Foxa, jak również nowych, ekskluzywnych programów telewizyjnych, filmów, filmów dokumentalnych i szortów.

Inne usługi strumieniowe Disneya - Hulu i sportowa ESPN Plus - działają na tej samej platformie technologicznej. Disney planuje, aby wszystkie trzy były abonamentami indywidualnymi, ale oferuje potrójny pakiet usług za 13 dolarów miesięcznie.

Zobacz

Wielu uważa, że wiosna to czas nowej miłości i najlepszy moment na zakochanie się. My jednak uważamy, że ta pora roku to także dobry czas dla wieloletnich par, które są gotowe na kolejny krok w swoim związku, czyli zaręczyny. Poniższy post zainspiruje Cię do zaproponowania ukochanej osobie wiosny. Piknik w otoczeniu przyrody Zaręczyny podczas pikniku sprawią, że Twoja...

Carrefour będzie otwierał kolejne sklepy pod marką Supeco. Jest to połączenie sprzedaży hurtowej i detalicznej. Choć koncept powstał po raz pierwszy w 2016 roku, to szybko się rozwija. Carrefour będzie otwierał kolejne sklepy marki Supeco. To może być sygnał do większej ekspansji marki. Zastąpią one sklepy Carrefour, które zwykle były otwarte wcześniej. Co to jest...

Sprzęty AGD to coś, bez czego trudno nam się tak naprawdę obecnie obyć. Raczej nie wyobrażamy sobie już życia bez lodówki czy też wygodnej zmywarki, która doprowadza naczynia do czystości za nas. Takie urządzenia jednak nie są tanie i często pojawia się w naszej głowie myśl, aby sfinansować ich zakup za pomocą rat. Jest to oczywiście możliwe w naprawdę wielu sklepach...