loader

Jak się dowiedzieć, czy dom jest odpowiedni dla ciebie

To normalne, że jesteś ostrożny, gdy robisz zakupy w domu. W końcu dom to ogromna inwestycja, a ty będziesz chciał mieć pewność, że podejmujesz najlepszą możliwą decyzję. Jak będziesz wiedzieć, że znalazłeś odpowiednią nieruchomość może się różnić w zależności od osoby. Niektórzy ludzie mają instynkty jelitowe. Inni mogą potrzebować bardziej przekonujące. Niektóre wskaźniki mogą Ci powiedzieć, czy znalazłeś odpowiednią nieruchomość dla Ciebie.

9 Sposoby, aby wiedzieć, że znalazłeś właściwy dom

To może być tak proste, jak silny holownik, ponieważ miejsce przypomina innym w swojej przeszłości, gdzie czułeś się szczęśliwy, i zdasz sobie sprawę, że od razu po mankiecie. Ale powiedz lub powiedz - może to być nieco bardziej subtelne.

  1. Chcesz wejść do środka domu. Częścią ekscytacji patrząc na domy jest nie wiedzieć, który może być twój nowy dom, gdy podciągasz się do krawężnika. Czy to ten po lewej, czy miejsce po prawej uderza w twoją fantazję? Jeśli jest to dom po prawej stronie i podoba ci się bardziej niż dom po lewej, to może być to znak. Coś w tym domu przemawia do ciebie. Pierwsze wrażenia są wszystkim.
  2. Dom obejmuje cię w chwili, gdy wchodzisz. W ciągu około trzech sekund od wejścia będziesz wiedział, czy jest ci ciepło i pocieszająco. Czy wydaje się to mówić do ciebie? Czy zaprasza cię do odkrywania? Czy czuje się jak w domu? Jeśli tak, to chyba tak.
  3. Nie czujesz się zabawnie w łazience. Czasami kupujący czują się tak niekomfortowo w pobliżu łazienki, że nie wejdą do pokoju. Stoją na zewnątrz, chwytają za framugę drzwi i wbijają sobie na chwilę głowę. To jest twój dom, jeżeli ty chodzisz do łazienki i czujesz się zmuszony otwierać prysznic drzwi lub głaskać próżności marmuru.
  4. Czujesz się obronny wobec domu. Może twój agent wskazuje wadę albo dwa albo pięć i mówi: "W zlewie kuchennym jest plama" albo "zaktualizowałbym to, to i to". To może być znak, że zakochujesz się w domu, jeśli znajdziesz się w defensywie, tak jakby to miejsce było już twoje. Postaraj się tylko pamiętać, jak trudne (lub nie tak trudne) będzie naprawić te wady, jeśli w końcu okaże się, że po prostu nie można z nimi żyć.
  5. Zaczynasz wyobrażać sobie aranżację mebli. To może być twój dom jeżeli ty chodzisz w główną sypialnię i możesz natychmiast wyobrażać sobie twój łóżko przy szczególną ścianą. Ty już jesteś zahaczony jeżeli ty znajdujesz ty myśleć że pokój dzienny okno jest perfect miejscem stawiać choinkę przychodzić święta. A może już widzisz siebie jadącego w górę ulicy, zmierzającego do domu po ciężkim dniu w pracy. Po drugiej stronie ulicy jest sąsiad rzucający frisbee psu i wydaje Ci się, że to mogą być ludzie, których chciałbyś znać. Sąsiedztwo liczy się tak samo jak rozmieszczenie mebli.
  6. Sprawdza najważniejsze rubryki. Nieruchomość może nie mieć wszystkich udogodnień na twojej liście chętnych, ale spełnia podstawowe wymagania. Ma taką liczbę pokoi i przestrzeni, jakiej potrzebujesz. Może nie ma garażu, a ty zdajesz sobie sprawę w mgnieniu oka, że kupno domu z garażem nie jest naprawdę tak ważne po wszystkim. Zdajesz sobie sprawę, że możesz zbudować garaż, jeśli okaże się, że naprawdę go chcesz. Nagłe wezwania do bycia elastycznym są dobrym znakiem, że jesteś we właściwym miejscu.
  7. Chcesz przestać patrzeć na inne domy. Wszystkie inne domy, na które patrzyłeś, nie podobają ci się już. Porównujesz każdą nową nieruchomość, którą odwiedzasz z tą, a one nie mierzą. Domy, które wcześniej oceniłeś jako "No. 2", teraz spadły do oceny "No. 8", ponieważ są po prostu blade w porównaniu z tym jednym.
  8. Nie możesz się doczekać, żeby się tym pochwalić. Zrobiłeś już kilka zdjęć i umieściłeś je na Instagramie? Napisałeś do mamy o domu czy wskoczyłeś na grupową rozmowę, żeby powiedzieć o tym swoim przyjaciołom? Mogłeś ją znaleźć, jeśli czujesz się podekscytowany po pierwszej wizycie w tym miejscu.
  9. Już planujesz wracać. Jeśli wsiadłeś do samochodu, porozmawiałeś z małżonkiem i od razu zaplanowałeś swoją kolejną wizytę w lokalu, zanim jeszcze zjechałeś z podjazdu, to już po tobie. Chcesz go zobaczyć o innej porze dnia lub zabrać ze sobą mamę albo najlepszą przyjaciółkę następnym razem. Poproś swojego agenta, aby wysłać sprzedawcy ujawnienia, aby upewnić się, że jest w najlepszym stanie. Powinieneś chyba zacząć omawiać oferty, zbyt, bo prawdopodobnie znalazłeś swój dom.

Czy można spać na nim?

Ważne jest, by działać szybko, gdy już znajdziesz tę idealną nieruchomość. To może być nadal kuszące "spać na nim", ale to może być duży błąd.

Potasuj nogami, strać miejsce, jak mówi powiedzenie. To niemalże oczywiste, że nie jesteś jedynym gościem szukającym domu z twoimi specyficznymi kryteriami. Ktoś inny mógłby kupić ten dom prosto spod ciebie, gdy jesteś w łóżku licząc owce.

W większości przypadków można zaufać swoim instynktom. Prawdopodobnie powinieneś złożyć ofertę, jeśli podoba ci się nieruchomość i jest ona w twoim przedziale cenowym. Porozmawiaj z agentem, współmałżonkiem lub zaufaną osobą i uzyskać wskazówki, jeśli nie jesteś pewien, ale szybkie działanie jest krytyczne.

Nie przeoczaj podstaw

Może nie chcesz na nim spać. Może chcesz teraz zadzwonić do firmy przeprowadzkowej. Bądź realistą w swoim zapale, żeby mieć ten dom.

Nie bądź kuszony, aby slajdów poza budżetem i jakie wydatki mieszkaniowe może to rozsądnie pomieścić. Jeśli masz dzieci, sprawdź szkoły i zastanów się, ile czasu zajmie Ci dojazd do pracy. Czy to się zestarzeje, jeśli dom znajduje się w pewnej odległości od twojego miejsca pracy?

Zobacz

Duże okna dachowe to nie tylko praktyczny element architektoniczny, ale również źródło naturalnego światła i wyjątkowego widoku. W Polsce, inwestycja w panoramiczne okna dachowe staje się coraz popularniejsza. Dlaczego warto zainwestować w panoramiczne okno dachowe? Nowoczesny design i przestrzeń Duże okna dachowe stanowią atrakcyjny element nowoczesnego designu...

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego krzesła biurowego? Czy wiesz, że długotrwała zła postawa może prowadzić do trwałego skrzywienia kręgosłupa? Łagodniejsze konsekwencje to bóle stawów, mięśni i gorsze samopoczucie. Warto więc zainwestować w wysokiej jakości krzesło lub fotel biurowy, który posłuży nam przez lata. Czym charakteryzuje się...

Salon często uważany jest za serce domu, w którym odbywają się rodzinne spotkania i spożywane są posiłki czy kawa. Urządzając pomieszczenie, warto wybrać styl, który będzie zarówno funkcjonalny, jak i wygodny, pasujący do tego wnętrza. Jakie są najpopularniejsze style aranżacji wnętrz w Polsce? W Polsce od dawna króluje kilka stylów dekorowania domów i mieszkań. Styl...