loader

Ceny gazu spadają poniżej 2 dolarów za galon, ponieważ koronaawirus

Ceny gazu gwałtownie spadły w ostatnich tygodniach, a niektóre stacje oferują paliwo za mniej niż 1$ za galon. Teraz średnia krajowa spadła poniżej 2 dolarów za galon, czego USA nie widziały od 2016 roku. Ostatni raz mieliśmy do czynienia z utrzymującym się poziomem gazu poniżej 2$ za galon w 2004 roku.

Według AAA średnia cena gazu w Ameryce spadła do 1,97 USD we wtorek, kontynuując trend spadkowy, który trwa od tygodni. Miesiąc temu średnia cena gazu w USA wynosiła 2,45 USD. AAA spodziewa się, że średnia cena prawdopodobnie nadal będzie spadać, średnio do 1,75 USD za galon.

Państwem o najniższej średniej cenie gazu na dzień 31 marca jest Oklahoma, która według AAA wynosi 1,55 USD za galon. Z drugiej strony, stanem o najwyższej średniej jest Hawaje, gdzie cena wynosi 3,36 USD za galon. W kontynentalnych Stanach Zjednoczonych, Kalifornia prowadzi kraj ze średnią dla całego stanu wynoszącą 3,05$ za galon.

Dwa duże czynniki są odpowiedzialne za ten spadek cen gazu. Pierwszy to COVID-19, choroba wywołana przez koronaawirus. Podczas gdy my pracujemy nad kontrolą rozprzestrzeniania się tej choroby, ludzie w całym kraju są zachęcani do pozostania w domu, a niektóre państwa nawet wykonują polecenia zamknięcia, zamknięcia wielu firm i anulowania zdarzeń. Mniej codziennych podróży oznacza mniejsze zapotrzebowanie na paliwo.

Innym ważnym czynnikiem jest tu wojna cenowa ropy naftowej, którą Arabia Saudyjska rozpoczęła z Rosją, obcinając ceny w celu odzwierciedlenia tego niższego popytu. Niektórzy analitycy twierdzą, że może to spowodować nadwyżkę ropy naftowej w łańcuchu dostaw.

Nie wiadomo, jak długo będziemy mogli cieszyć się korzyściami płynącymi z taniego gazu, ani jakie będą tego skutki dla całej branży motoryzacyjnej. To wszystko zależy od tego, jak będzie się rozwijać pandemia.

Zobacz

Wielu uważa, że wiosna to czas nowej miłości i najlepszy moment na zakochanie się. My jednak uważamy, że ta pora roku to także dobry czas dla wieloletnich par, które są gotowe na kolejny krok w swoim związku, czyli zaręczyny. Poniższy post zainspiruje Cię do zaproponowania ukochanej osobie wiosny. Piknik w otoczeniu przyrody Zaręczyny podczas pikniku sprawią, że Twoja...

Carrefour będzie otwierał kolejne sklepy pod marką Supeco. Jest to połączenie sprzedaży hurtowej i detalicznej. Choć koncept powstał po raz pierwszy w 2016 roku, to szybko się rozwija. Carrefour będzie otwierał kolejne sklepy marki Supeco. To może być sygnał do większej ekspansji marki. Zastąpią one sklepy Carrefour, które zwykle były otwarte wcześniej. Co to jest...

Sprzęty AGD to coś, bez czego trudno nam się tak naprawdę obecnie obyć. Raczej nie wyobrażamy sobie już życia bez lodówki czy też wygodnej zmywarki, która doprowadza naczynia do czystości za nas. Takie urządzenia jednak nie są tanie i często pojawia się w naszej głowie myśl, aby sfinansować ich zakup za pomocą rat. Jest to oczywiście możliwe w naprawdę wielu sklepach...